Дали е опасно да се подложим сами на здравословен глад и възможно ли е да си навлечем повече проблеми?

Хранителни режими за регулиране на тегло, видове диети, хранене при заболявания

Дали е опасно да се подложим сами на здравословен глад и възможно ли е да си навлечем повече проблеми?

Мнениеот Fancy » 01 Дек 2014, 14:45

Прочетох няколко статии, които ме накараха да се замисля дали и аз да не се подложа на сама на здравословен глад, но имам притеснения относно това до колко полезно ще ми се отрази и си мисля, че бих могла повече да си навредя, отколкото да си помогна!

Всъщност разбирам, че се позволява в големи количества вода и неподсладен чай през дните на здравословния глад.
images.jpg
images.jpg (12.49 KiB) Прегледано 1385 пъти
Не зная дали не е опасно хората да правят подобни експерименти с тялото си, като здравословното гладуване :roll: дали ако имаш известен здравословен проблем може със здравословен глад да си помогнем или можем повече неприятности да си навлечем!

Опитвали ли сте да спазвате здравословен глад и смятате ли, че по някакъв начин е могъл да ви помогне по-скоро от колкото да навреди и смятате ли, че трябва да се прави на своя глава, без да е под някакво наблюдение на диетолог, например? :roll:
Fancy
 
Мнения: 497
Регистриран на: 19 Окт 2013, 11:25

Re: Дали е опасно да се подложим сами на здравословен глад и възможно ли е да си навлечем повече проблеми?

Мнениеот penny » 01 Дек 2014, 14:48

Не е шега това, но пак зависи за колко глад иде реч :!: имам познати, които са го правили и казват, че след втория ден не е нещо необичайно, от друга страна седмица без храна на мен ми звучи опасно за живота :idea:
penny
 
Мнения: 498
Регистриран на: 05 Дек 2013, 15:13

Re: Дали е опасно да се подложим сами на здравословен глад и възможно ли е да си навлечем повече проблеми?

Мнениеот rabotnata pchela » 01 Дек 2014, 15:53

и аз имам такива познати, по 15 дена на плодове и чай! Мерси, аз не бих рискувала, признавам си го честно, 2-3 дена разбирам, че може да има положителен ефект, но повече... :shock:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Дали е опасно да се подложим сами на здравословен глад и възможно ли е да си навлечем повече проблеми?

Мнениеот dessiblond » 01 Дек 2014, 17:18

Е, плодовете пак са някаква храна, тук става въпрос за пълен глад на вода и чай, което до седмица максимум е разумно според мен, но трябва да си изключително внимателен в захранването след това, за да не си навредиш наистина :!:
dessiblond
 
Мнения: 421
Регистриран на: 25 Ное 2013, 14:13

Re: Дали е опасно да се подложим сами на здравословен глад и възможно ли е да си навлечем повече проблеми?

Мнениеот Andrey » 01 Дек 2014, 18:11

dessiblond написа:Е, плодовете пак са някаква храна, тук става въпрос за пълен глад на вода и чай, което до седмица максимум е разумно според мен, но трябва да си изключително внимателен в захранването след това, за да не си навредиш наистина :!:

Да, захранването е най-големият проблем, каквото и да си кажем, точно тогава могат да се прецакат нещата :) :shock:
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Дали е опасно да се подложим сами на здравословен глад и възможно ли е да си навлечем повече проблеми?

Мнениеот Kaya » 01 Дек 2014, 18:22

Смятам, че такива експерименти трябва да се правят само под лекарско наблюдение! Учудвам се, че има хора, които вземат такива крайни мерки на своя глава само! :roll:
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Дали е опасно да се подложим сами на здравословен глад и възможно ли е да си навлечем повече проблеми?

Мнениеот rabotnata pchela » 22 Юни 2015, 13:36

Гладуването наистина може да предизвика абсолютен срив в тялото на хората. Може би наистина под професионален поглед може и да станат нещата :Р
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Дали е опасно да се подложим сами на здравословен глад и възможно ли е да си навлечем повече проблеми?

Мнениеот Malina » 22 Юни 2015, 14:36

Гладуването нали е свързано все пак с приемането на някакви плодове, така че не виждам какъв може да е проблемът толкова голям, освен дискомфорта. Най-важното и най-опасното е захранването след това!
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Дали е опасно да се подложим сами на здравословен глад и възможно ли е да си навлечем повече проблеми?

Мнениеот Lisica » 23 Юни 2015, 16:15

Лечебния глад само на вода и чай ли е или е позволена и някаква храна?
Аватар
Lisica
 
Мнения: 1044
Регистриран на: 25 Мар 2015, 09:55

Re: Дали е опасно да се подложим сами на здравословен глад и възможно ли е да си навлечем повече проблеми?

Мнениеот Andrey » 24 Юни 2015, 10:39

Този глад включва ли някаква храна- да рече поне плодове, диня или е само на вода и на чай?!
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Следваща

Назад към Диети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта