Приготвяли ли сте до сега понички в домашни условия и нужен ли е специален уред за тях?

Любими рецепти, интересни вариации, модерни ястия, съвети при готвене

Re: Приготвяли ли сте до сега понички в домашни условия и нужен ли е специален уред за тях?

Мнениеот Kaya » 26 Май 2017, 14:09

Не ти трябва уред, а рецепта, пробвай тази:
100 мл хладко прясно мляко
2 яйца - на стайна температура
100 г меко масло
1 с.л. мед
1 пакетче суха мая
2.5 - 3 ч.ч. пресято брашно
щипка сол
щипка захар

Разбъркваш всичко без брашното и след това добавяш и него. Оставяш покрито да втаса. после разточваш изрязваш и пържиш в сгорещено олио на маслена баня. Отцеждаш върху кухненска хартия.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Приготвяли ли сте до сега понички в домашни условия и нужен ли е специален уред за тях?

Мнениеот rabotnata pchela » 26 Май 2017, 15:49

Не стават ли много маазни, направо ми става лошо от тях, като знам как са им напоени коричките с мазнина..
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Приготвяли ли сте до сега понички в домашни условия и нужен ли е специален уред за тях?

Мнениеот Pipilota » 27 Май 2017, 09:25

И аз като съм правила съм разточвала изрязвала и пържила както е казано в рецептата. С уреда най-вероятно трябва да е по-течна сместта, и все пак да излязат понички с кръгче, много ме съмнява, че ще стане. Досега нае съм чула някой да е доволен от такъв уред.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Приготвяли ли сте до сега понички в домашни условия и нужен ли е специален уред за тях?

Мнениеот Anka » 27 Май 2017, 18:00

И за мен са мазни, направо не мога да ги ям. не знам как ги правят по магазините от там си купувам редовно, но тези мазнотии вкъщи не мога да ги ям, явно има някаква технология която убягва на майка ми
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Приготвяли ли сте до сега понички в домашни условия и нужен ли е специален уред за тях?

Мнениеот kauda » 28 Май 2017, 20:47

Правете ги по същия начин, но накрая опечени на хартия, после ги пъленете с нещо любимо. По-малко мазнина, но е добре да са по-големи като размер.
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Приготвяли ли сте до сега понички в домашни условия и нужен ли е специален уред за тях?

Мнениеот Lollipop » 14 Юни 2017, 15:23

Аз пробвах поничките на Каya и съм доволна от вкуса, станаха много хубави, обаче нещо ме гризе, искам да ги изпека, пърженето на сладкиши изобщо не ми е по вкуса.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Предишна

Назад към Рецепти и полезни съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта