Приготвяли ли сте до сега понички в домашни условия и нужен ли е специален уред за тях?

Любими рецепти, интересни вариации, модерни ястия, съвети при готвене

Приготвяли ли сте до сега понички в домашни условия и нужен ли е специален уред за тях?

Мнениеот penny » 01 Дек 2014, 15:24

Преди доста години съм си купувала понички и скоро взех от онези, който май не са пържени, не зная какви са, но са невероятно пухкави и без дупка по средата с ванилов или шоколадов крем... сетихте ли се?

Детето ми се влюби в тях и сега предполагам подозирате колко често щом сме навън иска поничка :D Така де, ама аз не искам да му купувам от тях, предпочитам лично да я направя! От този вид понички
Donuts.jpg
Donuts.jpg (31.19 KiB) Прегледано 602 пъти
мисля, че се пържат, затова се чудя дали има начин да ги изпека и пак да бъдат толкова пухкави, а отделно да приготвя глазура, с която да ги полея :? :roll:

Ама се сетих, че може би, както за гофретите има уред, предполагам има и такъв за домашни понички :roll: Някой експериментирал ли е до сега да прави понички в домашни условия, но без да ги пържи :roll: Надявам се да ми изскочите с идеи и аз, и детето нямаме търпение :mrgreen: :mrgreen:
penny
 
Мнения: 498
Регистриран на: 05 Дек 2013, 15:13

Re: Приготвяли ли сте до сега понички в домашни условия и нужен ли е специален уред за тях?

Мнениеот Nightmare » 01 Дек 2014, 15:34

Ако имаш или си купиш такива формички за понички, няма да ти е необходимо да пържиш или да точи и месиш, направо ще си сипеш сместа, а като сложиш сода и кисело мляко, няма как да не бухнат! ;)
Nightmare
 
Мнения: 494
Регистриран на: 11 Ное 2013, 15:00

Re: Приготвяли ли сте до сега понички в домашни условия и нужен ли е специален уред за тях?

Мнениеот Lollipop » 02 Дек 2014, 10:16

Има едни тип тостер, които се водят уреди за печене на понички, но пък в Интернет имаше рецепта за печени понички на фурна, разточваш изрязваш и печеш, после можеше да се напълнят с крем :) Правила съм ги, ставаха много вкусни, но съм немарлива и съм загубила рецептата отдавна... :roll: :mrgreen:
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Приготвяли ли сте до сега понички в домашни условия и нужен ли е специален уред за тях?

Мнениеот Mon_ton » 11 Дек 2014, 16:11

Не, има толкова рецепти за понички, които се разточват и изрязват, няма нужда от специални уреди :)
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Приготвяли ли сте до сега понички в домашни условия и нужен ли е специален уред за тях?

Мнениеот Lollipop » 12 Дек 2014, 11:16

Mon_ton написа:Не, има толкова рецепти за понички, които се разточват и изрязват, няма нужда от специални уреди :)

:) обаче пържени после, стават ужааасно мазни :geek:
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Приготвяли ли сте до сега понички в домашни условия и нужен ли е специален уред за тях?

Мнениеот Kremiliya » 11 Май 2017, 16:02

Защо да трябява уред, има много рецепти, в които се разточва поничката, реже се и се пържи. Няма нужда от уреди.
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Приготвяли ли сте до сега понички в домашни условия и нужен ли е специален уред за тях?

Мнениеот kikimoraa » 25 Май 2017, 14:43

Когато съм правила понички, винаги се разточват и се изрязват и след това пържат, не знам да трябва уред. Този, който съм виждалда да се рекламира, разбрах, че не върши работа .
kikimoraa
 
Мнения: 255
Регистриран на: 26 Мар 2017, 11:03

Re: Приготвяли ли сте до сега понички в домашни условия и нужен ли е специален уред за тях?

Мнениеот Gold » 25 Май 2017, 16:26

Много обичам понички, но са прекалено калорични и гледам по-рядко да ям. А и мисля, че не биха ми се получили, за това май не бих пробвала да си направя сама.
Gold
 
Мнения: 625
Регистриран на: 23 Мар 2015, 13:13

Re: Приготвяли ли сте до сега понички в домашни условия и нужен ли е специален уред за тях?

Мнениеот skyfly » 25 Май 2017, 16:30

Gold написа:Много обичам понички, но са прекалено калорични и гледам по-рядко да ям. А и мисля, че не биха ми се получили, за това май не бих пробвала да си направя сама.

Печени можеш да ги направиш, но стават по-трудно и не са със същия вкус. На мен тези казанлъшките и традиционните са ми много мазни. Не знам как ги правят тези по магазините, тях ги харесвам.
Аватар
skyfly
 
Мнения: 384
Регистриран на: 30 Мар 2017, 12:34

Re: Приготвяли ли сте до сега понички в домашни условия и нужен ли е специален уред за тях?

Мнениеот Ваня Стойчева » 26 Май 2017, 11:32

И на мен са ми много мазни тези понички и изобщо не ми харесват. Много са мазни, тук в града имаме на едно място продават казанлъшки понички или като наотворят по някакви панаири сергии, как се редят хората да си купят, те от поне 200 метра миришат на старо вмирисано олио...
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Следваща

Назад към Рецепти и полезни съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта