Често ли изгаряте езика си, а с какво противодействате?

Тайни семейни рецепти за здраве и красота - как да бъдем в полза на другите.

Често ли изгаряте езика си, а с какво противодействате?

Мнениеот Nightmare » 01 Дек 2014, 15:56

В последните дни много често ми се случва да изгарям езика със сутрешното си кафе. Вече имам чувство, че с върха на езика си не мога да усещам абсолютно нищо!

Когато го изгоря е добре, изглежда по подобен начин, не е нещо екстремно
answer.jpeg
answer.jpeg (10.44 KiB) Прегледано 3335 пъти
до вечерта завяхва, но на следващия ден отново ми се случва :( и много се надявам нещо да не ми се е случило на езика, заради това често изгаряне, въпреки че не е не е кой знае какво! :roll:

Смятам, че трябва да има нещо, с което да мога да противодействам на това изгаряне! :idea: Чувала съм, че за изгорено по ръцете се слага белтък или мазнина - олио, зехтин, но не езика си ме е страх да сложа сурово яйце, а мазнината няма да се задържи достатъчно дълго, за да подейства! :!:
Намерили ли сте качествено противодействие за изгорен език, как се справяте! :?: :?
Nightmare
 
Мнения: 494
Регистриран на: 11 Ное 2013, 15:00

Re: Често ли изгаряте езика си, а с какво противодействате?

Мнениеот ramimni » 01 Дек 2014, 16:01

Много е неприятно наистина и не зная как може да се помогне за изгарянето на език, но мога да ти кажа трик, с който да си оглаждаш кафето лесно и без да го разреждаш, правиш една кафеварка и я разливаш във формички за лед и още щом направиш сутрешното си кафенце, слагаш в чашата 2-3 бучки замразено кафе и готово - разхладено, без да е разредено!
ramimni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 29 Яну 2014, 17:18

Re: Често ли изгаряте езика си, а с какво противодействате?

Мнениеот Anka » 01 Дек 2014, 16:29

Да, много често ми се случва! Но пък не и много крайно де, все пак езикът заздравява най-бързо, така че нямам особени притеснения ;)
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Често ли изгаряте езика си, а с какво противодействате?

Мнениеот Kaya » 05 Дек 2014, 15:24

За щастие не съм толкова лакома и не бързам :mrgreen: Но ако се случи започвам да пия повече вода и така се справям с проблема, но никога не съм имала сериозни изгаряния де, по-скоро опарено. :D
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Често ли изгаряте езика си, а с какво противодействате?

Мнениеот Rali_hr » 12 Дек 2014, 12:12

Не ми се е случвало да го изгоря толкова сериозно, ако се случи сигурно ще започна да се наливам с огромно количество вода :mrgreen:
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Често ли изгаряте езика си, а с какво противодействате?

Мнениеот Lili_pili » 19 Яну 2015, 16:26

Аз винаги си слагам лед на езика, когато се изгоря. Много добре се чувствам после, облекчава.
Когато едно нещо се случи един път, не е задължително да се повтори, но случи ли се два пъти, то със сигурност ще има и трети път.
Аватар
Lili_pili
 
Мнения: 923
Регистриран на: 09 Яну 2015, 09:56

Re: Често ли изгаряте езика си, а с какво противодействате?

Мнениеот Kremiliya » 26 Яну 2015, 15:40

А, преди много често го правих този номер, но нищо не съм му слагала, започвам да пия вода и това е, друго не правя. :roll:
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Често ли изгаряте езика си, а с какво противодействате?

Мнениеот Elica » 23 Фев 2015, 20:09

От мама знам - слагам си канела и ми минава наистина! :) А странното е, че при слънчево изгаряне е по-добре да използваме не канела, а ракия да речем, дали ще помага за езика?
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Често ли изгаряте езика си, а с какво противодействате?

Мнениеот Lollipop » 25 Фев 2015, 10:55

Онзи ден ако знаете как се изгорих от лакомия! Готвих една страхотна леща и посегнах да я опитам, само чее с този горещ черпак и тази гореща леща страшно се изгорих! И да ви кажа, спасение не намерих, бързо отидох да пия вода ледена :)
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Често ли изгаряте езика си, а с какво противодействате?

Мнениеот silver933 » 25 Фев 2015, 12:14

Lollipop написа:Онзи ден ако знаете как се изгорих от лакомия! Готвих една страхотна леща и посегнах да я опитам, само чее с този горещ черпак и тази гореща леща страшно се изгорих! И да ви кажа, спасение не намерих, бързо отидох да пия вода ледена :)

Нали го знаеш онова за Лаком дол куме, че и твоята работа. И на мен само вода ми помага, когато се изгоря, защото и аз много обичам вряла храна. :mrgreen:
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Следваща

Назад към Домашен лекар

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта