Къде простирате дрехите през зимата?

Полезни съвети и практични идеи за дома и градината

Re: Къде простирате дрехите през зимата?

Мнениеот preslavaslavova » 12 Ное 2016, 18:27

puhcheto, точно за такава лира става въпрос. Когато нямаш място, вкъщи, това е най-доброто решение. Доста бързо изсъхват, така че не ми е проблем. :)
preslavaslavova
 
Мнения: 125
Регистриран на: 02 Яну 2016, 22:32

Re: Къде простирате дрехите през зимата?

Мнениеот mamina » 14 Ное 2016, 10:20

На какъв принцип работят тези лири, на ток ли са? Ние живеем в многоетажен блок и не смея да простирам навън дрехите си нито като е топло, нито като е студено, защото над нас хвърлят през терасата всякакви нещо и се сещате какво става с прането. В банята съм си сложила простор и там се сушат, апартаментът ни е малък и няма къде другаде. След всяко къпане забърсвам банята.
mamina
 
Мнения: 525
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:55

Re: Къде простирате дрехите през зимата?

Мнениеот silver933 » 14 Ное 2016, 13:47

mamina написа:На какъв принцип работят тези лири, на ток ли са? Ние живеем в многоетажен блок и не смея да простирам навън дрехите си нито като е топло, нито като е студено, защото над нас хвърлят през терасата всякакви нещо и се сещате какво става с прането. В банята съм си сложила простор и там се сушат, апартаментът ни е малък и няма къде другаде. След всяко къпане забърсвам банята.

Значи голямо чакане чакаш с тая сушилня, по-добре си остъклиш терасата, отколкото да сушиш в банята. Лирата е на ток разбира се, иначе от къде ще дойде топлината... :mrgreen: и си работи, като радиатор е, само че в по-различна форма, но представи си колко лири трябва да си сложиш, да си изсушиш цялата пералня, тя е подходяща за бельо и чорапи, неща, които са дребни, друг вариант е да изсушаваш една тениска прегъната на 2-3 пъти и така цял ден да отдеилш да подреждаш по лирата дрехите от една пералня.
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Къде простирате дрехите през зимата?

Мнениеот Tinki » 15 Ное 2016, 16:44

silver933 написа:
mamina написа:На какъв принцип работят тези лири, на ток ли са? Ние живеем в многоетажен блок и не смея да простирам навън дрехите си нито като е топло, нито като е студено, защото над нас хвърлят през терасата всякакви нещо и се сещате какво става с прането. В банята съм си сложила простор и там се сушат, апартаментът ни е малък и няма къде другаде. След всяко къпане забърсвам банята.

Значи голямо чакане чакаш с тая сушилня, по-добре си остъклиш терасата, отколкото да сушиш в банята. Лирата е на ток разбира се, иначе от къде ще дойде топлината... :mrgreen: и си работи, като радиатор е, само че в по-различна форма, но представи си колко лири трябва да си сложиш, да си изсушиш цялата пералня, тя е подходяща за бельо и чорапи, неща, които са дребни, друг вариант е да изсушаваш една тениска прегъната на 2-3 пъти и така цял ден да отдеилш да подреждаш по лирата дрехите от една пералня.


Тава казвам и аз. Имам остъклена тереса и няма никакви грижи със сушенето на дрехи през студените дни.
Tinki
 
Мнения: 602
Регистриран на: 15 Яну 2015, 11:39

Re: Къде простирате дрехите през зимата?

Мнениеот zagrijena » 15 Ное 2016, 21:15

Много е удобно с остъклена тераса, нито се прашат , нито са изложени директно на студа и влагата.
zagrijena
 
Мнения: 486
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:11

Re: Къде простирате дрехите през зимата?

Мнениеот Pipilota » 25 Ное 2016, 17:06

zagrijena написа:Много е удобно с остъклена тераса, нито се прашат , нито са изложени директно на студа и влагата.

Ами те пак не съхнат. :roll: Засега найа-доброто решение за мен е сушилнята, скоро купихме и наистина много голямо удобство
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Къде простирате дрехите през зимата?

Мнениеот klara » 26 Ное 2016, 20:59

Може да твърдят, че е вредно да се сушат дрехите в сушилнята, но спестява много време и е удобно.
klara
 
Мнения: 530
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:51

Re: Къде простирате дрехите през зимата?

Мнениеот *Пролет* » 07 Дек 2018, 16:48

За щастие имаме сушилня. Иначе ги изкарвах на терасата, докато малко поизпръхнат. После вкъщи на сушилника.
Аватар
*Пролет*
 
Мнения: 103
Регистриран на: 08 Ное 2018, 12:47

Re: Къде простирате дрехите през зимата?

Мнениеот Glow » 27 Мар 2019, 12:28

Голяма ми е мъка, че си нямаме сушилня. Това, обаче, е следващото нещо, което ще си купим. Та, зимата на сушилника вкъщи. :sad:
Glow
 
Мнения: 93
Регистриран на: 20 Дек 2018, 11:09

Re: Къде простирате дрехите през зимата?

Мнениеот Dalia » 27 Мар 2019, 19:21

Имаме 2 остъклени тераси и там простирам дрехите през зимата, после в стаята на климатик аи готово. Започвам, обаче и аз серизоно да се замислям за сушилня, макар че сега сем само двамата с мъжа ми, но като си предтсвя какво чуудо беше докато децата бяха малки, тия телове празни за секунда не остваха. Имам въжета, които се вдигат нагоре до тавана, под тях 1 сушилник + 1 който разпъвах допълнително при нужда и туй цялото нещ се пълнеше с дрехи, като се сетя сега косата ми настръхва. Но определено сушилнята си е голямо предимство и едничка добре ще ми дойде.
Dalia
 
Мнения: 557
Регистриран на: 12 Фев 2013, 17:10

ПредишнаСледваща

Назад към За дома – съвети и идеи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта