Къде простирате дрехите през зимата?

Полезни съвети и практични идеи за дома и градината

Къде простирате дрехите през зимата?

Мнениеот donni » 02 Дек 2014, 12:10

Обичам зимата, но когато става въпрос за прането и сушенето на дрехи по това време на годината, направо лошо ми става! :x
Никога не зная какво да направя, купихме малка сушилня, която сложихме в банята, но тя събира максимум 4 или 5 чифта бельо, :idea: което не ме устройва много :x

Откакто детето се роди простирам в една стая, която ползваме за нещо като склад, но дрехите съхнат за 4 или 5 дни, :D тъй като не се отоплява! Навън е пълен абсурд да простра дрехите през зимата, а вкъщи въздухът става прекалено влажен :!: и дори смятам, че е може да е опасен за детето!
article.jpg
article.jpg (10.7 KiB) Прегледано 6160 пъти
Пералнята ни е почти нова и не зная дали си струва да я сменям с такава, която има сушилня :roll: Виждам, че доста хора предпочитат през зимата да сушат дрехите си в банята, ама дали е най-подходящото място за това :roll:

Къде смятате, че е добре да се простират дрехите през зимата, така че хем да съхнат бързи, хем да не става прекалено влажен въздуха? :roll:
donni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 09 Май 2014, 17:05

Re: Къде простирате дрехите през зимата?

Мнениеот mimeto90 » 02 Дек 2014, 12:14

Едва ли има подходящо място за сушене на дрехи през зимата, освен сушилнята, но дали си струва да сменяш отново пералнята, не знам :roll: от друга страна дрехите доста се свиват там, а и разходът на енергия не е за подценяване! Аз също ги суша в стая, която не се отоплява, но за 3 дни максимум са ок, дори често след първия ден или втория и местя в стая с отопление и изсъхват без да овлажняват толкова много въздуха в стаята :idea:
mimeto90
 
Мнения: 449
Регистриран на: 18 Дек 2013, 13:15

Re: Къде простирате дрехите през зимата?

Мнениеот Kaya » 03 Дек 2014, 11:02

Новите перални с по-високи обороти изкарват дрехите почти сухи. У нас пера на 800 оборота и дрехите не са особено мокри, а по-скоро влажни. Ако времето е сухо на вън ги изкарвам за малко, после на сушилника и в стаята. :) Иначе сушилня - уред е супер, само че после сметката за тока "леко" скача :roll: :mrgreen:
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Къде простирате дрехите през зимата?

Мнениеот Burborino » 03 Дек 2014, 11:49

Много искам сушилня, но в момента нямаме никакво място. Някой ден със сигурност ще имам... сега е ужасно просто. изпирам ги и наистина са доста сухи като ги изкараш от пералнята, но всичко зависи и от материите. Памучните примерно са си супер мокри, просто са перфектно изтискани. Та простирам ги навън и стоят там ден-два докато ги поиздуха и после всичко се прибира и се реди по дивани/столове/etc. (нямам място за такава настолна сушилня) и обикновено не миришат вече свежо, а на разни пушеци :( ужасна работа...
Лятото и по три перални съм прала една след друга и дрехите си миришат супер след това, но зимата е просто ужас.
What's it got in its nasty little pocketses, eh, my precious?
Аватар
Burborino
 
Мнения: 301
Регистриран на: 26 Ное 2014, 18:52
Местоположение: middle-earth

Re: Къде простирате дрехите през зимата?

Мнениеот Andrey » 05 Дек 2014, 15:38

Burborino написа:Много искам сушилня, но в момента нямаме никакво място. Някой ден със сигурност ще имам... сега е ужасно просто. изпирам ги и наистина са доста сухи като ги изкараш от пералнята, но всичко зависи и от материите. Памучните примерно са си супер мокри, просто са перфектно изтискани. Та простирам ги навън и стоят там ден-два докато ги поиздуха и после всичко се прибира и се реди по дивани/столове/etc. (нямам място за такава настолна сушилня) и обикновено не миришат вече свежо, а на разни пушеци :( ужасна работа...
Лятото и по три перални съм прала една след друга и дрехите си миришат супер след това, но зимата е просто ужас.

Да лятото е супер, изсъхват много бързо и няма кога да се размиришат зле. Иначе и у нас е така сбито, смених прахът за пране с по-ароматен и сякаш по имат свеж дъх дори след процедурата на 4 дневното съхнене :)
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Къде простирате дрехите през зимата?

Мнениеот Pipilota » 05 Дек 2014, 18:12

За щастие имам сушилня, но да ви кажа не я ползвам много :mrgreen: Много ми скача сметката за ток с тази сушилня, ползвам я за хавлии и неща, които по-трудно съхнат, иначе си ги окачам на сушилника в стаята, не съм забелязала да се овлажнява въздуха.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Къде простирате дрехите през зимата?

Мнениеот Jully » 24 Юни 2015, 16:13

Зимата простирам на сушилник за стая, а когато бързам използвам сушилнята ;)
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Къде простирате дрехите през зимата?

Мнениеот MollyDolly » 15 Сеп 2015, 16:30

Pipilota написа:За щастие имам сушилня, но да ви кажа не я ползвам много :mrgreen: Много ми скача сметката за ток с тази сушилня, ползвам я за хавлии и неща, които по-трудно съхнат, иначе си ги окачам на сушилника в стаята, не съм забелязала да се овлажнява въздуха.

Ако на 1000 оборота пускаш всеки път центрофугата, предполагам, че излизат почти сухи и въпреки това става по-влажно в стаята, не зная как не си обърнала внимание, другия вариант е да е много, много сух въздуха от отоплението и затова с прането да успяваш да балансираш влажността.
MollyDolly
 
Мнения: 309
Регистриран на: 18 Окт 2013, 12:18

Re: Къде простирате дрехите през зимата?

Мнениеот Pipilota » 16 Сеп 2015, 13:56

С климатик няма как да не е по-сух въздуха и да мога да кажа, че се компенсира а и може би защото всички врати са отворено постоянно из апартамента не се усеща да има наслоена влага някъде. :roll:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Къде простирате дрехите през зимата?

Мнениеот Jully » 16 Сеп 2015, 15:39

Със сушилня е най-лесно и най-хубаво, а и точно се затопля цялата къща, ама като цяло винаги на сушилника, няма друг начин просто :)
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Следваща

Назад към За дома – съвети и идеи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта