Как да се справим с детето, когато се тръшка?!

Как възпитаваме детето си, грижи за физическото и душевното му развитие, съвети

Re: Как да се справим с детето, когато се тръшка?!

Мнениеот Snejna » 22 Дек 2014, 17:00

Kremiliya написа:
Mon_ton написа:Едно време само със шамарената фабрика ни оправяше :))

Така ни възпитаваха преди, обаче сякаш не сме били толкова лоши като сегашните деца, на които само им говорим и говорим.... не знам кой метод е грешния.

Ми грешно е да се бият децата, те трябва да се учат, за да разберат, най-лесно е да ги ошамарим!
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Как да се справим с детето, когато се тръшка?!

Мнениеот Lollipop » 29 Юли 2015, 06:12

Самите ние сме виновни за държанието на децата си. Защото то знае, че когато се разреве на земята ще получи това, което иска. Обаче вие днес не сте на кеф и то и да се тръшка - няма. То се обърква и не знае какво е положението, затова на другия ден пак пробва, щото си вика то пак ще стане! Просто не променяйте държанието си в една и съща ситуация!
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Как да се справим с детето, когато се тръшка?!

Мнениеот Snejna » 29 Юли 2015, 14:54

Lollipop написа:Самите ние сме виновни за държанието на децата си. Защото то знае, че когато се разреве на земята ще получи това, което иска. Обаче вие днес не сте на кеф и то и да се тръшка - няма. То се обърква и не знае какво е положението, затова на другия ден пак пробва, щото си вика то пак ще стане! Просто не променяйте държанието си в една и съща ситуация!

така е, но понякога ако сме решили да му вземем нещо но то не разбира че сме казали след малко тръшкането води до покупката :)
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Как да се справим с детето, когато се тръшка?!

Мнениеот donni » 30 Юли 2015, 13:05

Snejna написа:
Lollipop написа:Самите ние сме виновни за държанието на децата си. Защото то знае, че когато се разреве на земята ще получи това, което иска. Обаче вие днес не сте на кеф и то и да се тръшка - няма. То се обърква и не знае какво е положението, затова на другия ден пак пробва, щото си вика то пак ще стане! Просто не променяйте държанието си в една и съща ситуация!

така е, но понякога ако сме решили да му вземем нещо но то не разбира че сме казали след малко тръшкането води до покупката :)

Малко хора се замислят за това как да не променят държанието си в една и съща ситуация с детето, гледат и на тях да им е спокойно, и на детето да му е кеф, тогава обаче става страшно, но най-вече околните страдат от това, а за родителите това става нормално държание от страна на децата им!
donni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 09 Май 2014, 17:05

Re: Как да се справим с детето, когато се тръшка?!

Мнениеот Anka » 04 Авг 2015, 13:21

така е наистина трябва да имаме едно и също държание, но може ли пък всеки път да отказваме, че да не се учи да бъде разглезено и .. какво да го му убием инициативата да има желания ли?!
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Как да се справим с детето, когато се тръшка?!

Мнениеот Мади Ранчева » 21 Авг 2015, 12:47

Anka написа:така е наистина трябва да имаме едно и също държание, но може ли пък всеки път да отказваме, че да не се учи да бъде разглезено и .. какво да го му убием инициативата да има желания ли?!

Не просто го изненадваш с нещо, което е желал, когато най-малко го очаква, а какво означава "да го му убием инициативата да има желания" в какво се изявяват те на тази възраст, спомняш ли си? :?
Мади Ранчева
 
Мнения: 240
Регистриран на: 21 Яну 2014, 12:37

Re: Как да се справим с детето, когато се тръшка?!

Мнениеот nushi.kisyova » 27 Авг 2015, 10:28

Едно време се опитвах да не обръщам внимание, но да кажем, че тогава моделът на възпитание беше различен и няма много общо с това, което е в този момент, т.е. водила съм се по някакъв модел, който в този момент оценявам като грешен, но се радвам, че от децата ми стана хора :!:
nushi.kisyova
 
Мнения: 252
Регистриран на: 19 Ное 2013, 12:42

Re: Как да се справим с детето, когато се тръшка?!

Мнениеот Anka » 07 Сеп 2015, 15:29

Мади Ранчева написа:
Anka написа:така е наистина трябва да имаме едно и също държание, но може ли пък всеки път да отказваме, че да не се учи да бъде разглезено и .. какво да го му убием инициативата да има желания ли?!

Не просто го изненадваш с нещо, което е желал, когато най-малко го очаква, а какво означава "да го му убием инициативата да има желания" в какво се изявяват те на тази възраст, спомняш ли си? :?

Какво значение има какви са били желанията? Нима можеш да ги степенуваш неговите и твоите? За един родител винаги ще е тъпо, че детето иска играчка, но за него това е светът му!
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Как да се справим с детето, когато се тръшка?!

Мнениеот qwerryyy » 07 Сеп 2015, 15:53

Анке, ти ясно си го казала само глупости иска, не цените парите и не знае за какво става въпрос, но иначе се тръшка на умирачка, лигави са всичките деца в момента.
Аватар
qwerryyy
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 24 Фев 2015, 21:03

Re: Как да се справим с детето, когато се тръшка?!

Мнениеот mix_twix » 07 Сеп 2015, 16:34

МНого родители действат много нелогично, според мен от малки трябва да ги научите на думата не, и под малки имам предвид още от раждането, а не на 4г. да аси кажете ама то не знае какво е не. Ами от къде да знае, могат да се учат и убеждават децата, че не всичко се получава на момента. И не ми казвайте, че не става, всичко е възможно, видял съм го с очите си.
Аватар
mix_twix
 
Мнения: 1181
Регистриран на: 18 Дек 2014, 10:56

ПредишнаСледваща

Назад към Възпитание, грижа и съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта