Как да се справим с детето, когато се тръшка?!

Как възпитаваме детето си, грижи за физическото и душевното му развитие, съвети

Re: Как да се справим с детето, когато се тръшка?!

Мнениеот Rali_hr » 16 Ное 2015, 12:46

Вчера видях едно .. направо жал ми стана за родителите. Пищеше в мола, ревеше, тръшкаше се. Срещнахме го по пътя, после влизахме в магазин, после стояхме долу пред мола и чакахме едни познати та доста време мина и те минаха покрай нас. Изнасяха го буквално. Баща му го беше хванал, онова риташе и пищеше. Викам си ако беше моето щях да го прибера и нямаше да му говоря и щеше да е наказано 1 седмица. Абсолютно недопустимо държание!
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Как да се справим с детето, когато се тръшка?!

Мнениеот exotic » 16 Ное 2015, 13:24

Rali_hr написа:Вчера видях едно .. направо жал ми стана за родителите. Пищеше в мола, ревеше, тръшкаше се. Срещнахме го по пътя, после влизахме в магазин, после стояхме долу пред мола и чакахме едни познати та доста време мина и те минаха покрай нас. Изнасяха го буквално. Баща му го беше хванал, онова риташе и пищеше. Викам си ако беше моето щях да го прибера и нямаше да му говоря и щеше да е наказано 1 седмица. Абсолютно недопустимо държание!

Смятам само родителя може да бъде този, заради когото да се стигне до подобно поведение на детето, а също и липсата на родителска намеса, та вече стигнало се до този стадий, не зная какво трябва да се направи :roll:
exotic
 
Мнения: 360
Регистриран на: 15 Авг 2014, 13:29

Re: Как да се справим с детето, когато се тръшка?!

Мнениеот rabotnata pchela » 16 Ное 2015, 14:44

Децата са много умни и много хитри. След като подобни държание е минало веднъж, то знае, че ще мине пак и пак и пак Накрая се стига до тези истерии. Не винаги много мекото и милото държание вършат работа. Трябва и строгост, за да знае детето, че не всичко му е позволено. Освен ако разбира се не искате да го отглеждате без никакви стереотипи, както бяхме чели в една тема. Тогава го оставяйте да прави каквото си поиска. :smack:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Как да се справим с детето, когато се тръшка?!

Мнениеот Anka » 17 Ное 2015, 16:09

Много е неприятно, ама понякога няма как да се справиш. ;( нашия още продължава да се държи така, вече е на близо 7х. не знам направо в училище кво ще прави. :cussingblack:
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Как да се справим с детето, когато се тръшка?!

Мнениеот Mon_ton » 10 Апр 2018, 12:01

И дъщеря ми опита да се държи по такъв начин, явно при баба й е минал номера, но при мен не я огря. Направи ми цирк за едно шоколадово яйце! Обясних й, че когато го поиска спокойно, ще го получи, но с това държание - не. :mrgreen: После рева у нас един час.. обаче аз спокойно си гледах телевизия и дори не се опитах да я успокоя.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Как да се справим с детето, когато се тръшка?!

Мнениеот Тъжна Луна » 10 Апр 2018, 16:26

Че родителят е виновен - виновен е. ама кой пък се ражда научен, ааааа?! И няма никаква полза от това да сочим с пръст тоз или онзи който разбираш ли не се справял като родител! На мен ми се е случвала таз работа и обикновено копирам поведението и се е стигало до там тва тръшкащото се да се стресне от това че му се сърдя аз, да точно така - аз и да ме умолява да му простя. Понякога хлапетата се захласват и самите те забравят що се тръшкат, аз бих се уплашила по-скоро да не му стане нещо докато се търкаля по земята. иначе скоро зяпах един клип дето келешът се опитва да "работи" родителското тяло, плюнчи си ръцете и маже под очите :mrgreen: Аз в такива случаи си викам ай да видим кой е по-голямо магаре :razz:
Аватар
Тъжна Луна
 
Мнения: 262
Регистриран на: 23 Фев 2018, 13:11

Re: Как да се справим с детето, когато се тръшка?!

Мнениеот Kremiliya » 13 Апр 2018, 14:21

О, това с "плаченето " и аз съм го правила като дете, имах по-голям брат и винаги го натапях, когато имахме проблем. :lol:
Иначе за възпитанието, децата не обичат родителите им да се сърдят, така че тактиката ти е много добра.
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Как да се справим с детето, когато се тръшка?!

Мнениеот Камена » 12 Юли 2019, 09:34

В никакъв случай не се зарязва. Може би бих стояла до него, без да го моля обаче да спре. Не мисля, че има смисъл и ще даде резултат.
Камена
 
Мнения: 17
Регистриран на: 12 Юли 2019, 09:20

Re: Как да се справим с детето, когато се тръшка?!

Мнениеот Ейми » 25 Юли 2019, 09:30

Много труден ми беше този период. Едва се сдържах да не се развикам. И, естествено, не винаги успявах. Не съм идеална и така и не намерих начин да се справя с тръшкането. Докато го намеря, детето спря да се тръшка :lol:
Ейми
 
Мнения: 20
Регистриран на: 25 Юли 2019, 09:09

Re: Как да се справим с детето, когато се тръшка?!

Мнениеот *Пролет* » 06 Авг 2019, 09:22

Стоите наблизо, но не навряни в него. Да вижда, че сте там, но без да се обяснявате. Тогава не слушат и не възприемат. После, на спокойно се разговаря.
Аватар
*Пролет*
 
Мнения: 103
Регистриран на: 08 Ное 2018, 12:47

Предишна

Назад към Възпитание, грижа и съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта