Как да се справим с детето, когато се тръшка?!

Как възпитаваме детето си, грижи за физическото и душевното му развитие, съвети

Как да се справим с детето, когато се тръшка?!

Мнениеот Anka » 02 Дек 2014, 16:24

Всички знаете за какво става въпрос! Онзи ужасен рев, лежането по пода, направо умирам от срам! Имам малък брат на 4 години и като изляза с него и е истински кошмар, постоянно се влачи и тръшка ей така по земята в магазините :evil:

Tantrum.jpg
Tantrum.jpg (26.94 KiB) Прегледано 1300 пъти

само и само, за да получи своята играчка! И представете си как изглеждам аз - 20 годишната с едно хлапе на 4, освен, че всички смятат, че съм му майка и ме гледат сякаш съм родила на 10, отгоре на всичкото и това тръшкане още повече ме кара да съжалявам, че съм го изкарала на разходка! :evil: :evil:
Вижда ми се невъзможно да се справя с него, а ми е приятно да прекарвам времето си с малкото си братче, но когато положението е такова започвам да си мисля, че не е моя работа да се занимавам с разходките му. А на вас случва ли ви се децата ви да се тръшкат и влачат по магазините в желанието си да си получат желаната играчка? И как се справяте с това положение, каква е най-адекватната реакция? Аз го хващам и бягам бързо навън или просто му давам желаното, само и само да млъкне :oops:
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Как да се справим с детето, когато се тръшка?!

Мнениеот Pipilota » 03 Дек 2014, 10:14

Ужасно е когато се тръшкат децата, наистина голям срам обираш! :oops:
Аз не знам как да се държа в такава ситуация, за щастие детето ми е научено, че като не може нещо не може и не изпадаме в такива крайности, ако се случи просто ще се изпаря за секунди от срам :mrgreen:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Как да се справим с детето, когато се тръшка?!

Мнениеот Lollipop » 03 Дек 2014, 10:36

И аз не знам каква трябва да е правилната реакция, сигурно трябва да се обърна и да му кажа, че се държи ужасно и че по такъв начин нищо няма да получи и да продължа да си пазарувам без излишно да се напрягам. :mrgreen:
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Как да се справим с детето, когато се тръшка?!

Мнениеот Rali_hr » 03 Дек 2014, 12:55

Дъщеря ми беше такава, постоянно се тръшкаше и вечно искаше нещо, големи проблеми имахме, а отгоре на всичкото го правеше и до скоро, а вече е на 9! Ужасна история, като първо дете я бяхме научили да получава всичко, което иска! Трудно се справихме, започнахме вкъщи, когато искаше нещо отказвахме и така, само и само да се научи на идеята, че може да получи всичко, но с времето си, иначе шансът да го загуби е по-голям. :!:
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Как да се справим с детето, когато се тръшка?!

Мнениеот Anka » 03 Дек 2014, 16:23

Rali_hr написа:Дъщеря ми беше такава, постоянно се тръшкаше и вечно искаше нещо, големи проблеми имахме, а отгоре на всичкото го правеше и до скоро, а вече е на 9! Ужасна история, като първо дете я бяхме научили да получава всичко, което иска! Трудно се справихме, започнахме вкъщи, когато искаше нещо отказвахме и така, само и само да се научи на идеята, че може да получи всичко, но с времето си, иначе шансът да го загуби е по-голям. :!:

Били сте направо с железни нерви, възхищавам ви се! Аз толкова се обърквам и паникьосвам, че изобщо не постъпвам добре.. :oops:
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Как да се справим с детето, когато се тръшка?!

Мнениеот Kremiliya » 12 Дек 2014, 16:49

Да си призная може и шамар да изяде в такъв случай! :evil:
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Как да се справим с детето, когато се тръшка?!

Мнениеот Pipilota » 15 Дек 2014, 11:00

Kremiliya написа:Да си призная може и шамар да изяде в такъв случай! :evil:

Мда, понякога си го просят, но не е добро решение, после почват още повече да правят на пук.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Как да се справим с детето, когато се тръшка?!

Мнениеот Malina » 16 Дек 2014, 17:11

Много ме дразнят такива лигльовци, направо, ако е моето дете ще го застрелям с един шамар. :evil: :!:
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Как да се справим с детето, когато се тръшка?!

Мнениеот Mon_ton » 22 Дек 2014, 15:14

Едно време само със шамарената фабрика ни оправяше :))
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Как да се справим с детето, когато се тръшка?!

Мнениеот Kremiliya » 22 Дек 2014, 16:23

Mon_ton написа:Едно време само със шамарената фабрика ни оправяше :))

Така ни възпитаваха преди, обаче сякаш не сме били толкова лоши като сегашните деца, на които само им говорим и говорим.... не знам кой метод е грешния.
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Следваща

Назад към Възпитание, грижа и съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron