Наистина ли можем да си захванем сами алое само от едно листо?

Споделеното удоволствие - двойно удоволствие. Кулинарни постижения. шивашки талант, градинарски тайни и всичко, с което запълвате свободното си време.

Наистина ли можем да си захванем сами алое само от едно листо?

Мнениеот maminka » 03 Дек 2014, 16:41

Вчера на моя приятелка са подарили едно алое, но то е страшно мъничко, всъщност ми обясни, че били няколко, но мънички и се побирали в една саксийка. :roll:
Потърсих в интернет и видях, че наистина се прави така и се захващат толкова много само алоета само от едно единствено листо. :o
baby-aloe-vera.jpg
baby-aloe-vera.jpg (11.46 KiB) Прегледано 834 пъти
Чудих се как мога да си захвана и аз алое от едно листо и дали наистина е възможно това :roll: Дали не е по-добре да изчакам нейното да порасне и да ми даде :?

За всеки случай, някой може ли да ми даде съвети за това как да отгледам алоето от едно листо, :idea: колко често е необходимо да се полива, когато се засее, докато се захване, а и след това има ли разлика в честотата на поливането :roll:
И последен въпрос, :D след като се захванат няколко коренчета, кога мога да ги разделя, за да не са в една саксия? :roll:
maminka
 
Мнения: 383
Регистриран на: 17 Фев 2014, 15:14

Re: Наистина ли можем да си захванем сами алое само от едно листо?

Мнениеот Elica » 03 Дек 2014, 16:51

Има логика да може да се захване, сякаш такива растения с дебели листа лесно си правят корен и се захващат. :roll:
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Наистина ли можем да си захванем сами алое само от едно листо?

Мнениеот BeenieGal » 04 Дек 2014, 13:14

И аз си мисля, че е така, съдя от моите безбройни кактуси, които се множат като мишки и се чудя къде да ги раздавам! :mrgreen: :mrgreen:
Аватар
BeenieGal
 
Мнения: 483
Регистриран на: 03 Окт 2014, 11:18

Re: Наистина ли можем да си захванем сами алое само от едно листо?

Мнениеот Elica » 04 Дек 2014, 16:40

BeenieGal написа:И аз си мисля, че е така, съдя от моите безбройни кактуси, които се множат като мишки и се чудя къде да ги раздавам! :mrgreen: :mrgreen:

Раздай и на мен един :mrgreen: Много харесвам кактуси! :)
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Наистина ли можем да си захванем сами алое само от едно листо?

Мнениеот Грохот » 27 Апр 2015, 16:04

Не е необходимо листо, по принцип възрастните растения си имат издънки, който като се отчупят трябва да престоят една нощ във вода, след което 48 часа подсушено и чак тогава се засажда ;)
Грохот
 
Мнения: 260
Регистриран на: 13 Май 2014, 13:13

Re: Наистина ли можем да си захванем сами алое само от едно листо?

Мнениеот dessiblond » 29 Апр 2015, 17:23

Алоето зная, че е доста капризно и не се хваща така лесно, може би трябва да опитам, ама не ми се иска да моря растения наред, после се чувствам доста гузно, ако някой има излишно захванато алое съм навита, иначе - не!
dessiblond
 
Мнения: 421
Регистриран на: 25 Ное 2013, 14:13

Re: Наистина ли можем да си захванем сами алое само от едно листо?

Мнениеот YoLindi » 07 Май 2015, 13:00

Абе хора, помагайте, вчера приятеля ми го изнесе на терасата, уж за хубаво и днес виждам, че е покафеняло, какво не му е наред, че почна да умира :o
YoLindi
 
Мнения: 447
Регистриран на: 02 Окт 2013, 12:28

Re: Наистина ли можем да си захванем сами алое само от едно листо?

Мнениеот Elica » 07 Май 2015, 17:46

YoLindi написа:Абе хора, помагайте, вчера приятеля ми го изнесе на терасата, уж за хубаво и днес виждам, че е покафеняло, какво не му е наред, че почна да умира :o

Ти какво го направи, защо го местите, може да му е студено, знам че тези неща се захващат лесно - просто го слагаш в пръстта и то се хваща! :)
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Наистина ли можем да си захванем сами алое само от едно листо?

Мнениеот Rali_hr » 07 Май 2015, 18:11

dessiblond написа:Алоето зная, че е доста капризно и не се хваща така лесно, може би трябва да опитам, ама не ми се иска да моря растения наред, после се чувствам доста гузно, ако някой има излишно захванато алое съм навита, иначе - не!

не е толкова трудно а и няма да убиеш много растения, трябва да се пробва, аз имам много голямо алое у нас, хванах го случайно :)
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54


Назад към Хоби и развлечения

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта