Има ли начин да не си на диета, пък да отслабваш?

Забавни моменти, необичайни, полезни и интересни факти,хитрини и въпроси, навиците при хранене, празници и традиции.

Има ли начин да не си на диета, пък да отслабваш?

Мнениеот Anka » 03 Дек 2014, 16:45

Само като чуя думата диета и изтръпвам! Все си представям едно постоянно гладуване, една постоянно мерене и теглене, постоянно чудене отслабнах ли или не.... :roll: скоро най-добрите ми приятели ще са такива: :mrgreen:

weight-loss-houston-tx.jpg
weight-loss-houston-tx.jpg (16.2 KiB) Прегледано 326 пъти

Чудя се психическа нагласа ли е, какво е, но има ли наистина начин да не се чувствам вечно на диета, пък да ми се регулира теглото и да отслабна. Чувам от разни жени, че се чувствали много добре и отслабвали, ха, гладни пък се чувстват добре, не били на диета, ами режим на хранене, всичко това ми се вижда малко ала-бала. :!: :mrgreen: :mrgreen:
Дали ще има различно име, все си е глад! Какви са правилата, които трябва да спазвам, че да отслабна и да не се чувствам като на диета и да се моля всяка сутрин да отслабна. Не искам да броя калории да внимавам на всяка крачка, мотивация :!: ли ми липсва не знам. Каква е вашата тайна за отслабване, без да сте вманиачени в диетата си? :idea:
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Има ли начин да не си на диета, пък да отслабваш?

Мнениеот Elica » 03 Дек 2014, 16:52

Нагласата е много важна, а ако имаш и мотивация или пък отслабваш с приятели винаги е много по-лесно ;) Успех! :mrgreen:
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Има ли начин да не си на диета, пък да отслабваш?

Мнениеот Nightmare » 03 Дек 2014, 17:10

Колкото по-малко вманиачена си по това, мисля, че става толкова по-лесно, например пробвай да не се качваш на кантара две седмици или айде, поне една или когато ми мислиш, колко съблазнително те гледа онази пастичка от витрината, си помисли колко сочни плодове те чакат вкъщи, на мен винаги ми действа! :) :)
Nightmare
 
Мнения: 494
Регистриран на: 11 Ное 2013, 15:00

Re: Има ли начин да не си на диета, пък да отслабваш?

Мнениеот Malina » 03 Дек 2014, 17:13

Намери си някоя приятелка и отслабвай с нея, така ще бъдеш винаги мотивирана да я победиш в резултата, действа много надъхващо! :oops:
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Има ли начин да не си на диета, пък да отслабваш?

Мнениеот Burborino » 03 Дек 2014, 17:22

Когато не е вманиачаване пазенето на диета човек е по-спокоен и съответно мислите му не са винаги в храната и не възприемат диетата като нещо толкова ограничаващо.
По себе си поне съдя.
Меря се само веднъж в седмицата, подбрала съм си подходящ режим за мен от който не се чувствам гладна и едно много важно нещо... отслабвам с група приятелки. Това ми е много мотивиращо. Подкрепяме се заедно, измисляме си менюта и т.н. Ядем всичко, това също е важно.
Не сме се присъединили към разни групи умишлено за да не бъдем хокани ако признаем за някое прегрешение, а напротив казваме си, че това е нормално. Щом съм имала нужда днес да изям една бисквита примерно (а не е било подходящ ден) то значи организмът ми е имал нужда от това. Така разсъждавам аз и моите приятелки.
Комбинирам го със спорт (тичане и ходене единствено защото не мога да правя по-тежки упражнения по здравословни причини) и резултата е налице.
Начинът е да не мислиш непрекъснато, че си на диета с две думи :)
What's it got in its nasty little pocketses, eh, my precious?
Аватар
Burborino
 
Мнения: 301
Регистриран на: 26 Ное 2014, 18:52
Местоположение: middle-earth

Re: Има ли начин да не си на диета, пък да отслабваш?

Мнениеот silver933 » 03 Дек 2014, 17:24

Само мотивация и режимът ти трябва да стане част от ежедневието, а не задължение и да се чувстваш некомфортно от това! :roll:
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Има ли начин да не си на диета, пък да отслабваш?

Мнениеот Malina » 31 Юли 2017, 14:14

Всъщност е напълно постижимо да се отслабва и без диети, само като се включат полезни храни и се излкючат вредни, като хляб, сладкиши и пакетирани неща - чипсове,с олети, бисквитки. Не е толкова трудно да се влезе във форма,з наете ли много по-трудно е да се качат килограми, отколкото да се свалят.
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Има ли начин да не си на диета, пък да отслабваш?

Мнениеот mix_twix » 03 Ное 2017, 12:27

Наиситна е важно да забравиш, че си на диета и да се стремиш да си живееш под някакви правила.
Аватар
mix_twix
 
Мнения: 1181
Регистриран на: 18 Дек 2014, 10:56

Re: Има ли начин да не си на диета, пък да отслабваш?

Мнениеот Локумът » 03 Ное 2017, 12:52

Има, аз съм свалил 10 килограма последната година, пък не съм усетил да съм на диета. Минахме на разлдено ядене и сменихме хляба с такъв от квас.
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48


Назад към Гювеч

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта