С какво можем да повишим апетита си?

Хранителни режими за регулиране на тегло, видове диети, хранене при заболявания

С какво можем да повишим апетита си?

Мнениеот Lyomi » 04 Дек 2014, 12:07

От известно време много често ям насила или по-точно изцяло ям насила. Не мога да огладнея, не се чувствам особено отпаднала, но когато ми се наложи да се раздвижа малко повече, сякаш лесно се уморявам.

Майка ми започна да се притеснява, като ме гледа такава
Increase-Appetite.jpeg
Increase-Appetite.jpeg (10.27 KiB) Прегледано 1146 пъти
затова искам да повиша апетита си по някакъв естествена начин преди да я е хванала параноята, че съм анорексичка!
Не мога да кажа, че съм променила ежедневието си по някакъв начин, но изведнъж изгубих апетит. :roll: Аз лично съм щастлива, понеже бях качила малко килограми, :oops: сега съм без тях даже на минус и от нормалното ми тегло, но не е нещо кой знае какво! :!:

Надявам се да има някакви чайове или нещо друго , с което лесно бих могла да повиша апетита си, не зная какво ми се яде, така че не знам каква храна би ме накарала да ям от нея :roll: Можете ли да ми препоръчате нещо? :roll:
Lyomi
 
Мнения: 296
Регистриран на: 28 Окт 2013, 16:03

Re: С какво можем да повишим апетита си?

Мнениеот lini_leni » 04 Дек 2014, 12:12

Преди имах подобен проблем, може да се дължи на стрес, поне при себе си така си го обясних. Някъде четох, че чая от магданоз помага и реших да си направя такава програма, но има един страничен ефект, много често пишках, няма значение по принцип това, след като дава резултати. Иначе си купуваш една връзка магданоз, заливаш с 600мл. вряла вода, запарваш и след 15 мин. прецеждаш и пиеш от нея около 100 мл. половин час преди ядене, но без да пропускаш храненията през деня, минимум 3 пъти!!! ;)
lini_leni
 
Мнения: 491
Регистриран на: 27 Сеп 2013, 12:03

Re: С какво можем да повишим апетита си?

Мнениеот Mon_ton » 04 Дек 2014, 16:02

хах, аз само като знам колко огладнявам след като изям една ябълка или дъвча дъвка! Може да ви помогне ;) Иначе и аз съм изпадала в такива моменти, в които с дни не ми се яде.. :)
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: С какво можем да повишим апетита си?

Мнениеот fawla » 17 Юни 2015, 15:00

Нали знаете, апетитът идва с яденето, ако си упорита и си хапваш няма да имаш проблеми, а и дори без апетит, тялото ти ще поема необходимите му полезни неща. :)
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48

Re: С какво можем да повишим апетита си?

Мнениеот rabotnata pchela » 17 Юни 2015, 15:52

От такова не съм страдала. :) Но плодовете доста разяждат, особено ябълките, пробвайте със сок, ако не сте гладни хич :)
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: С какво можем да повишим апетита си?

Мнениеот Pipilota » 17 Юни 2015, 16:14

Само с ядене на любими неща, когато не ми се яде и чак ми е болестно зле винаги си приготвям нещо вкусно, което да изям и ми минават тревогите ;)
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: С какво можем да повишим апетита си?

Мнениеот donni » 18 Юни 2015, 16:20

Аз не разбирам какво означава - не ми се яде, все пак не сме в детската градина, правиш си нещо, каквото и да е и ядеш, нали знаем - с яденето идва апетитът! ;)
donni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 09 Май 2014, 17:05

Re: С какво можем да повишим апетита си?

Мнениеот Lili_pili » 18 Юни 2015, 16:58

donni написа:Аз не разбирам какво означава - не ми се яде, все пак не сме в детската градина, правиш си нещо, каквото и да е и ядеш, нали знаем - с яденето идва апетитът! ;)

Е, не е ли имало дни, в които нищо не ти се яде по цял ден и нищо не ти събужда апетита?!
Когато едно нещо се случи един път, не е задължително да се повтори, но случи ли се два пъти, то със сигурност ще има и трети път.
Аватар
Lili_pili
 
Мнения: 923
Регистриран на: 09 Яну 2015, 09:56

Re: С какво можем да повишим апетита си?

Мнениеот rabotnata pchela » 18 Юни 2015, 17:10

На мен ми се е случвало нищо да не ми се яде, но упорито съм си налагала да ям с разни неща, дори с отвращение съм яла, но какво да се прави ;)
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: С какво можем да повишим апетита си?

Мнениеот qwerryyy » 18 Юни 2015, 20:11

Аз се чудя как да се отърва от моя апетит, а вие искате да повишите вашия, как постигнахте липсата на апетит? :mrgreen:
Аватар
qwerryyy
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 24 Фев 2015, 21:03

Следваща

Назад към Диети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта