Какви трикчета прилагате, за да направите по-уютен и топъл дома през зимата?

Полезни съвети и практични идеи за дома и градината

Какви трикчета прилагате, за да направите по-уютен и топъл дома през зимата?

Мнениеот BeenieGal » 04 Дек 2014, 13:39

Идеалът ми за уютен дом е доста обширен и леко недостижим в условията, в които живея в момента, но вярвам, че един ден това ще бъдат моите крачета :D
large.jpg
large.jpg (21.46 KiB) Прегледано 658 пъти
До тогава има да откарам няколко зими още в положението, в което се намирам и днес, затова трябва да се погрижа за уюта в дома по някакъв начин :!: :roll:

Не зная какво по-специално може да бъде направено, за да запазим освен уюта и топлината на дома, когато например ни липсва камина, затова се допитвам и до вас! :idea:

Например мислих си, че мога да заместя камината с кът, в които да сложа една камара свещи :D малко е опасно, но има кой да ме наглежда през повечето време, така че се надявам да няма пострадали :lol: :lol:
И с това май ми се изчерпват триковете ми, та се надявам да ми дадете други, как мога да направя по-уютен и топъл дома? :?
Аватар
BeenieGal
 
Мнения: 483
Регистриран на: 03 Окт 2014, 11:18

Re: Какви трикчета прилагате, за да направите по-уютен и топъл дома през зимата?

Мнениеот MerryPop » 04 Дек 2014, 13:44

Смятам, че до голяма степен уюта се определя от това колко е пълна една стая, т.е. ако сложиш килимчета, ще ти е хем топло, хем уютно. Не зная дали имаш навика да пускаш вече завесите, но мисля, че със сигурност ще ти е по-приятно, а плътните завеси пак пазят до известна степен топлината в стаята! :!:
В допълнение към свещите, аз съм си сложила и едно лампички, те не са много силни, но правят различни цветове в стаята, малко приличат на коледните, но всяка лампичка си има една топчица, в която има дупка и там се пъха лампичката, много са приятни и съвсем не са скъпи! ;)
MerryPop
 
Мнения: 271
Регистриран на: 04 Юни 2014, 12:20

Re: Какви трикчета прилагате, за да направите по-уютен и топъл дома през зимата?

Мнениеот mangusta » 13 Дек 2014, 14:44

Навсякъде вкъщи съм сложила пътеки или килими и наистина има ефект, по-топло е, освен това в някои празни ъгли съм сложила възглавници за седане и такива, на които да се облегнеш, доста е уютно и топло :idea:
mangusta
 
Мнения: 415
Регистриран на: 31 Яну 2014, 15:23

Re: Какви трикчета прилагате, за да направите по-уютен и топъл дома през зимата?

Мнениеот Pipilota » 15 Дек 2014, 10:27

Сякаш си нямам нито зимна, нито лятна премяна, зимата имам едно килимче пред камината с 2 меки възглавници за сядане. Иначе диванът ми е достатъчно голям и няма нужда от други места за сядане. А относно отгоре идеите за тъмни завеси и приглушена светлина - аз точно обратното обичам - обичам да ми е светло и не бих се затворила по такъв начин. А топлината си я пазя с добър ремонт :mrgreen:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Какви трикчета прилагате, за да направите по-уютен и топъл дома през зимата?

Мнениеот Elica » 21 Дек 2014, 17:57

Обичам да има много цветя и свещи, така изглежда по-уютно, като включим и аромат на мандарини, страхотно..
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Какви трикчета прилагате, за да направите по-уютен и топъл дома през зимата?

Мнениеот Ваня Стойчева » 21 Дек 2014, 19:00

Аз правя точно обратното - правя дома си още по-светъл и още по-цветен, защото така или иначе зимата е сънлив сезон, ако напълня всяко ъгълче с възглавнички и е мрачно ще спя зимен сън. :mrgreen:
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Какви трикчета прилагате, за да направите по-уютен и топъл дома през зимата?

Мнениеот Lollipop » 21 Дек 2014, 19:05

Представете си малко дете и много запалени свещи из дома, аз не прилагам такива номера, камината върши чудеса:)
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Какви трикчета прилагате, за да направите по-уютен и топъл дома през зимата?

Мнениеот Slavena » 07 Яну 2015, 17:54

Никакви :) Стига ми наистина да е топло, дори и да не изглежда такова :lol:
Slavena
 
Мнения: 957
Регистриран на: 10 Дек 2014, 16:45

Re: Какви трикчета прилагате, за да направите по-уютен и топъл дома през зимата?

Мнениеот Pipilota » 29 Юли 2015, 05:57

Elica написа:Обичам да има много цветя и свещи, така изглежда по-уютно, като включим и аромат на мандарини, страхотно..

Да,красиво е но за семейство без деца. У нас всичко запалимо е скрито, защото малките имат някакво влечение да палят разни работи и да се кефят! :lol: Зимата им е любимото време :)
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Какви трикчета прилагате, за да направите по-уютен и топъл дома през зимата?

Мнениеот Ваня Стойчева » 01 Сеп 2015, 13:48

Lollipop написа:Представете си малко дете и много запалени свещи из дома, аз не прилагам такива номера, камината върши чудеса:)

е, това не е удачно никак, а и н емисля, че хората с малки деца правят каквото и да е било за дома си да им е по-различен през сезоните, по-скоро това е присъщо на младите, които живеят сами или по двойки :)
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Следваща

Назад към За дома – съвети и идеи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта