Кое как съхранявате и имате ли по-специална подредба на продуктите в хладилника?

Забавни моменти, необичайни, полезни и интересни факти,хитрини и въпроси, навиците при хранене, празници и традиции.

Кое как съхранявате и имате ли по-специална подредба на продуктите в хладилника?

Мнениеот ramimni » 04 Дек 2014, 15:44

Има доста спорове около някои продукти дали е по-добре да се държат в хладилника или извън него, :!: казано честно не слушам никого, общо взето действам по някакъв навик. :roll:
Но тъй като скоро си сменихме хладилника и този е доста силен не зная кое къде е по-добре да съхранявам в него. :roll:

Предполагам трябва да се съобразяваме с това кои продукти къде се намират в хладилника, тъй като температурата е различна по различните рафтове :idea: или поне аз така си мисля :roll: Според вас, например, този хладилник подреден ли е правилно по вашите стандарти
f1.jpg
f1.jpg (83.4 KiB) Прегледано 1497 пъти
къде е най-добре да се държат консервираните храни, например или тези, които се намират в опаковка и необходимо ли е всички млечни продукти да бъдат на един рафт?

Та, имате ли система за подредба на всичко в хладилника и кои от спорните продукти като хляб или олиото :roll:
ramimni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 29 Яну 2014, 17:18

Re: Кое как съхранявате и имате ли по-специална подредба на продуктите в хладилника?

Мнениеот donni » 04 Дек 2014, 15:51

Опитвам се да купувам от всичко по малко и да не позволявам хладилника да е така пълен, тъй като не обичам престояла храна, няма значение дали става въпрос за плодове, зеленчуци или сирене, купуваме по малко, така че да се изяде максимум до три дни. Заради това и няма значение за мен къде ще стоят различните продукти, но и не слагам нито хляба, нито олиото в хладилника, дори маслото е отвън, че като е в хладилника после няма размразяване! :D
donni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 09 Май 2014, 17:05

Re: Кое как съхранявате и имате ли по-специална подредба на продуктите в хладилника?

Мнениеот Mon_ton » 04 Дек 2014, 16:13

Моят хладилник също почти винаги е празен. Горе долу ги разделям така нещата, че да са ми удобни - нещата са бързо хапване и сандвичи на едно място, тенджера с вчерашното ядене си има специален рафт и нищо не държа в пластмасови кутии :)
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Кое как съхранявате и имате ли по-специална подредба на продуктите в хладилника?

Мнениеот Rali_hr » 05 Дек 2014, 14:35

Не подреждам по определен начин, гледам само нещата да се съберат. Ябълките и плодовете не ги държа в хладилника, особено пък зимата, когато и на терасата ще се чувстват супер и дори могат така да издържат по-дълго, отколкото в хладилника ;)
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Кое как съхранявате и имате ли по-специална подредба на продуктите в хладилника?

Мнениеот Mon_ton » 23 Юни 2015, 10:29

Сега вече като живея с приятеля ми има повече храна у нас, но пак се придържам на същия принцип. Тенджерата с яденето/тава, зеленчуците в чекмеджетата, яйцата на средния рафт, на вратата държа лекарства. До яйцата слагам сирена, кашкавали колбаси, а най-отгоре държа вода и безалкохолно. Отворените ми буркани от компот слагам при тенджерите най-отдолу. :lol: :lol: :lol:
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Кое как съхранявате и имате ли по-специална подредба на продуктите в хладилника?

Мнениеот qwerryyy » 23 Юни 2015, 11:24

Мне аз слагам всичко там,където ми хареса без изобщо да го мисля. Яйцата си ги държа на вратаа, където им е мястото, ама май казват, че не трябва да са там. :roll:
Аватар
qwerryyy
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 24 Фев 2015, 21:03

Re: Кое как съхранявате и имате ли по-специална подредба на продуктите в хладилника?

Мнениеот kalinka-kuku » 23 Юни 2015, 11:33

Разбира се, че ги подреждам по определен начин. Най-отгоре слагам напитките, на средния рафт нареждам сирена кашкавали, масло и подобни. ;) На по-долния слагам буркани разни, включително и някаква храна, която има останала там, на следващия държа плодовете, а на най-долния в чекмеджетата слагам зеленчуците. Яйцата държа на хладилника, заедно със сосовете.
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Re: Кое как съхранявате и имате ли по-специална подредба на продуктите в хладилника?

Мнениеот kauda » 23 Юни 2015, 14:23

Не ги подреждам по определен начин, аи гледам да не затрупвам хладилника с неща, предпочитам по-често да пазарувам. :)
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Кое как съхранявате и имате ли по-специална подредба на продуктите в хладилника?

Мнениеот maminka » 23 Юни 2015, 14:28

marsu написа:Разбира се, че ги подреждам по определен начин. Най-отгоре слагам напитките, на средния рафт нареждам сирена кашкавали, масло и подобни. ;) На по-долния слагам буркани разни, включително и някаква храна, която има останала там, на следващия държа плодовете, а на най-долния в чекмеджетата слагам зеленчуците. Яйцата държа на хладилника, заедно със сосовете.

Аз пък съм ги обърнала на последния държа плодове и зеленчуци, а на предпоследния напитки, нагоре са сготвените храни със сирена и млечни продукти, ако има месо, то е най-отгоре, тъй като май там се води, че е най-студеният :idea:
maminka
 
Мнения: 383
Регистриран на: 17 Фев 2014, 15:14

Re: Кое как съхранявате и имате ли по-специална подредба на продуктите в хладилника?

Мнениеот kauda » 23 Юни 2015, 14:45

Наистина ли най-отгоре е най-студено??? :roll: Не знаех, за слагам тея неща по-надолу, но и аз ще сменя реда, когато си напрвя такъв. :lol:
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Следваща

Назад към Гювеч

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта