Разбрали ли сте кое е правилното гориво за вашето тяло, а отблагодарява ли ви се?

Супер храни, здравословно пазаруване, качествени и полезни продукти, начин на хранене

Разбрали ли сте кое е правилното гориво за вашето тяло, а отблагодарява ли ви се?

Мнениеот donni » 04 Дек 2014, 16:56

Четох едно интервю с много интересен човек, ставаше въпрос за правилното гориво, с което човек зарежда тялото си!
Но като се замисля, че правилното гориво за тялото на всеки човек е различно, съответно ако се твърди, че най-добрата храна за всички ни е веганската,(както казваше човека от интервюто) то не би било правилно :!:

Е, за себе си не мога да определя правилното гориво, ям от всичко по малко и смятам, че и килограмите ми, и начина, по който се усещам са наред :!: и смятам, че по този начин разбираме кое е правилното гориво за всеки, като тялото ни се отблагодарява по най-добрия начин! :idea:

Та вие какво предпочитате и кое смятате, че е най-правилното гориво за вашето тяло
fotolia.jpg
fotolia.jpg (18.1 KiB) Прегледано 990 пъти
чакам мненията ви, някой би ли защитил вегетарианското и веганско меню като перфектното гориво за всяко тяло и кой е начинът, по който сте избрали се зареждате вие? :roll:
donni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 09 Май 2014, 17:05

Re: Разбрали ли сте кое е правилното гориво за вашето тяло, а отблагодарява ли ви се?

Мнениеот nadqta » 04 Дек 2014, 17:04

Аз не бих върнала нищо от порцията, но по-скоро съм привърженик на вегетарианското меню, рядко ям месо, но е факт, че го правя! Според мен всеки трябва да си прецени дали това, което сипва на тялото си му дава повече от необходимото или повече токсини :idea: трябва да има баланс, иначе вероятността да станем прозрачни е голяма :idea: :idea: :D :D :D
nadqta
 
Мнения: 406
Регистриран на: 29 Окт 2014, 11:23

Re: Разбрали ли сте кое е правилното гориво за вашето тяло, а отблагодарява ли ви се?

Мнениеот Rali_hr » 04 Дек 2014, 17:10

Само кожата на пилето ще сваля от тази чиния :lol: :lol: :lol:
Хапвам от всичко, разбира се имам грешки, но се старая да ги поправя! :)
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Разбрали ли сте кое е правилното гориво за вашето тяло, а отблагодарява ли ви се?

Мнениеот rabotnata pchela » 04 Дек 2014, 17:40

Уж съм чувала, че човек е това, което яде, но не го вземам много навътре :mrgreen:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Разбрали ли сте кое е правилното гориво за вашето тяло, а отблагодарява ли ви се?

Мнениеот mamina » 05 Фев 2016, 10:52

От месото не се отказвам, нито от хляба, но винаги съчетани със салата, независимо каква, се чувствам много добре :grin:
mamina
 
Мнения: 525
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:55

Re: Разбрали ли сте кое е правилното гориво за вашето тяло, а отблагодарява ли ви се?

Мнениеот Rali_hr » 05 Фев 2016, 11:11

mamina написа:От месото не се отказвам, нито от хляба, но винаги съчетани със салата, независимо каква, се чувствам много добре :grin:

Лошото е когато съчетаваш месото с хляб. :) А и предполагам, че месото си върви я с картофки, я с оризче, хоп и хлебче и една салата, колкото да не сте валат. :mrgreen:
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Разбрали ли сте кое е правилното гориво за вашето тяло, а отблагодарява ли ви се?

Мнениеот Snejna » 05 Фев 2016, 12:09

НЕ знам за себе си, дали и кое ми е правилното гориво, но го търся все още, защото това, което давам напоследък на тялото си определемно ме изморява, а не обратното :) така че не е много правилния избор, надявам се скроо да намеря своя път, но съм усетила, че когато не ям тестени храни се чувствам по-добре, не ме боли глава, стомах.
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Разбрали ли сте кое е правилното гориво за вашето тяло, а отблагодарява ли ви се?

Мнениеот Andrey » 05 Фев 2016, 12:14

Много съм стриктен в това, което ям, внимавам много с какво се храня, за да не перкалявам и да се чувствам добре. Храня се много здравословно, не купувам боклуци и съм доволен от избора си като цяло ;)
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Разбрали ли сте кое е правилното гориво за вашето тяло, а отблагодарява ли ви се?

Мнениеот Ваня Стойчева » 05 Фев 2016, 14:33

Не мога да се похваля с големи успехи, не съм научена така, а и не ми е вкусно, но все пак гледам да има разнообразие, до някъде. :) Дали е правилното гориво не знам, всички са здрави и се чувстват добре, това показател ли е?
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Разбрали ли сте кое е правилното гориво за вашето тяло, а отблагодарява ли ви се?

Мнениеот Yunona » 07 Фев 2016, 22:02

Малко късно разбрах кое е правилното гориво за моето тяло. Промяната се случи някъде около 35-тата ми година :) Дълги години вярвах, че месото е супер важно и трябва да се хапва често, че млякото дава калций и трябва да е на масата всеки ден, че плодовете са мноооооого полезни и трябва да се ядат по много, а хлябът във всичките си форми е много вреден... Постепенно се отърсих от тези клишета, започнах да слушам тялото си повече, да чета алтернативни източници на информация... и резултатът е, че днес съм много по-здрава и силна, отколкото в двайсетте си години. Специално казвам, че винаги съм смятала, че се чувствам добре и съм здрава, но днес осъзнавам, че не съм била наясно колко ПО-ДОБРЕ съм можела да се чувствам и какво всъщност значи да се чувстваш добре и да си здрав :)
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Следваща

Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron