Има ли значение кога какво ядем?

Хранителни режими за регулиране на тегло, видове диети, хранене при заболявания

Re: Има ли значение кога какво ядем?

Мнениеот asdddwww » 08 Фев 2016, 14:07

pravilno написа:Свикнала съм да се храня три пъти на ден и рядко ми се преяжда нещо между храненията. Закон е при мен да вечерям около 6-6,30 ч. Ако ям по-късно, ми става много тежко и кофти :sad: . Не ям после нищо или най-много плод. Направо светица се изкарах! :grin:

То така излезе. :) Ти си жена мечта, ама малко са такива, повечето си ядем и си пием яко на корем и жените покрай нас покваряме. :lol:
Аватар
asdddwww
 
Мнения: 324
Регистриран на: 22 Юли 2015, 10:29

Re: Има ли значение кога какво ядем?

Мнениеот fairy » 10 Фев 2016, 12:53

asdddwww написа:
pravilno написа:Свикнала съм да се храня три пъти на ден и рядко ми се преяжда нещо между храненията. Закон е при мен да вечерям около 6-6,30 ч. Ако ям по-късно, ми става много тежко и кофти :sad: . Не ям после нищо или най-много плод. Направо светица се изкарах! :grin:

То така излезе. :) Ти си жена мечта, ама малко са такива, повечето си ядем и си пием яко на корем и жените покрай нас покваряме. :lol:


Е, не може между храненията да не огладняваш поне? :shock: Аз хапвам мъничко-о-о :grin: да не ми стърже.
fairy
 
Мнения: 464
Регистриран на: 19 Яну 2016, 11:17

Re: Има ли значение кога какво ядем?

Мнениеот Lollipop » 10 Фев 2016, 15:03

fairy написа:
asdddwww написа:
pravilno написа:Свикнала съм да се храня три пъти на ден и рядко ми се преяжда нещо между храненията. Закон е при мен да вечерям около 6-6,30 ч. Ако ям по-късно, ми става много тежко и кофти :sad: . Не ям после нищо или най-много плод. Направо светица се изкарах! :grin:

То така излезе. :) Ти си жена мечта, ама малко са такива, повечето си ядем и си пием яко на корем и жените покрай нас покваряме. :lol:


Е, не може между храненията да не огладняваш поне? :shock: Аз хапвам мъничко-о-о :grin: да не ми стърже.

Малко от това, малко от онова и накрая си изял още едно хранене между яденията :)
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Има ли значение кога какво ядем?

Мнениеот roksana » 11 Фев 2016, 11:59

Всичко има значение, даже и кога какво пием :grin:
roksana
 
Мнения: 504
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:50

Re: Има ли значение кога какво ядем?

Мнениеот Andrey » 11 Фев 2016, 13:52

Lollipop написа:Малко от това, малко от онова и накрая си изял още едно хранене между яденията :)

Тези, които се ядат между храненията са най-опасни, също е и при детето, тези деца после ги наричат злояди, а то цял ден ял солети и пуканки.
А иначе идеалния режим е лека закуска - смути, плодове, сок, евентуално овесени трици или нещо такова, абе най-мнгоо да склониш до филия черен хляб, на обяд нещо по-стабилно някоя готвена манджичка, следобед накълцан зеленчук, примерно морковени солети, така да се каже, за вечеря салата. Следобед не е добре да се ядат плодове, така че внимавайте, повишата нивата на кръвната захар, затова сладкото сутрин, следобед тревата. :) Така килцата ви сами ще почнат да се топят.
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Има ли значение кога какво ядем?

Мнениеот kauda » 31 Мар 2016, 12:12

Точно това са за мен принцип на здравословно хранене, които описва Андрей. :) За мен обяда е около 14ч. защото така се чувствам най-добре. ;) Гледам да закусвам, така не огладнявам, закуската ми е от плод и наистина нещо засищащо, но аз за разлика от Андрей абсолютно препоръчвам хляб ;) Черен хляб с яйце, малко зеленчуци, някой плод към 10ч.;) така съм сита до късния обяд. Хапвам към 14ч, а към 17 пия зеленчуково смути. :) Вечерята ми обикновено е салата от зеленийки или включвам някои варива :)
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Има ли значение кога какво ядем?

Мнениеот irka » 01 Апр 2016, 16:13

kauda написа:Точно това са за мен принцип на здравословно хранене, които описва Андрей. :) За мен обяда е около 14ч. защото така се чувствам най-добре. ;) Гледам да закусвам, така не огладнявам, закуската ми е от плод и наистина нещо засищащо, но аз за разлика от Андрей абсолютно препоръчвам хляб ;) Черен хляб с яйце, малко зеленчуци, някой плод към 10ч.;) така съм сита до късния обяд. Хапвам към 14ч, а към 17 пия зеленчуково смути. :) Вечерята ми обикновено е салата от зеленийки или включвам някои варива :)


Всичко добре, само обяда в 14 ч. е малко късничко, но като пиеш смутито в 17 ч., кога вечеряш? След един час или повече? Нали не е много хубаво да е късно вечерята.
irka
 
Мнения: 467
Регистриран на: 19 Яну 2016, 11:03

Re: Има ли значение кога какво ядем?

Мнениеот kauda » 22 Апр 2016, 14:29

irka написа:
kauda написа:Точно това са за мен принцип на здравословно хранене, които описва Андрей. :) За мен обяда е около 14ч. защото така се чувствам най-добре. ;) Гледам да закусвам, така не огладнявам, закуската ми е от плод и наистина нещо засищащо, но аз за разлика от Андрей абсолютно препоръчвам хляб ;) Черен хляб с яйце, малко зеленчуци, някой плод към 10ч.;) така съм сита до късния обяд. Хапвам към 14ч, а към 17 пия зеленчуково смути. :) Вечерята ми обикновено е салата от зеленийки или включвам някои варива :)


Всичко добре, само обяда в 14 ч. е малко късничко, но като пиеш смутито в 17 ч., кога вечеряш? След един час или повече? Нали не е много хубаво да е късно вечерята.

Ами понеже в 17ч още съм извън дома и обикновено започвам да огладнявам адски много, на път към нас си пия смутито. Вечерям към 19ч и това ми е. :)
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Има ли значение кога какво ядем?

Мнениеот Monika_Spasova » 23 Апр 2016, 10:56

МНого хора казват, че усещат промяна в теглото си точно, защото са спрели да ядат късно вечер и приключват с вечерята още в 18ч. :)
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Има ли значение кога какво ядем?

Мнениеот mamina » 25 Апр 2016, 14:19

Разбира се, като вечеряш късно, тялото ти не може да преработи бързо храната и се чувстваш като напомпан. Трупат се килца така :lol: .
mamina
 
Мнения: 525
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:55

ПредишнаСледваща

Назад към Диети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта