Често ли си обръщате внимание за необяснимите симптоми, които се появяват, не смятате ли, че това може да е индикация за нещо по-сериозно?

Тук е мястото за въпроси, касаещи медицински и здравни теми, които споделяме помежду си.

Re: Често ли си обръщате внимание за необяснимите симптоми, които се появяват, не смятате ли, че това може да е индикация за нещо по-сериозно?

Мнениеот m0n4eto » 30 Мар 2015, 15:07

zheleva212 написа:Все по-често мои приятелки ми се оплакват от някакви странни симптоми, които те не намират за такива :shock:
Например, едната кашляше, без да се е разболявала, така и не се разболя, постепенно като че ли кашлицата затихна, но я има, което за мен си е плашещо, но тя твърди, че няма защо да посещава доктор и все такива едни подобни :idea:

На пръв поглед и за мен не са тревожни такива симптоми, но са необясними, а сме на една възраст, в която е редно да си обръщаме внимание :!: тъй като тези необясними симптоми може да се окажат индикация за нещо по-сериозно :idea:
Article.jpg
Смятате ли, че вие си обръщате достатъчно внимание за симптоми, които на пръв поглед не са нещо кой знае какво, но пък могат да бъдат опасна индикация за една неприятна диагноза!

Вярно, трябва да мислим позитивно, но според мене това не означава, че трябва да бъдем и безотговорни към здравето си! А вие как мислите? :roll:


подобен род симптоми като кашлицата на приятелката ти може да са в резултат от алергична реакция или обикновено раздразнение (например прах) :)
Аватар
m0n4eto
 
Мнения: 699
Регистриран на: 27 Мар 2015, 15:24
Местоположение: гр. София

Re: Често ли си обръщате внимание за необяснимите симптоми, които се появяват, не смятате ли, че това може да е индикация за нещо по-сериозно?

Мнениеот Lili_pili » 30 Мар 2015, 15:39

Такова безсмислено филмиране не ми е по вкуса хич! Може нещата да са супер елементарни, но психозата е много голяма работа да знаете.
Когато едно нещо се случи един път, не е задължително да се повтори, но случи ли се два пъти, то със сигурност ще има и трети път.
Аватар
Lili_pili
 
Мнения: 923
Регистриран на: 09 Яну 2015, 09:56

Re: Често ли си обръщате внимание за необяснимите симптоми, които се появяват, не смятате ли, че това може да е индикация за нещо по-сериозно?

Мнениеот dinkog » 30 Мар 2015, 16:47

Lili_pili написа:Такова безсмислено филмиране не ми е по вкуса хич! Може нещата да са супер елементарни, но психозата е много голяма работа да знаете.

Нали, нали! :) хората с този рак сме толкова наплашени, за съжаление :(
Аватар
dinkog
 
Мнения: 611
Регистриран на: 21 Мар 2015, 11:37


Re: Често ли си обръщате внимание за необяснимите симптоми, които се появяват, не смятате ли, че това може да е индикация за нещо по-сериозно?

Мнениеот kauda » 31 Мар 2015, 16:35

Gold написа:Да, за хипохондрия. ;)

Точно! :) Не е добре да прекаляваме с назначаването ни на болести от нас самите ;)
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Често ли си обръщате внимание за необяснимите симптоми, които се появяват, не смятате ли, че това може да е индикация за нещо по-сериозно?

Мнениеот Gold » 31 Мар 2015, 16:39

Именно, то и да не си болен, като постоянно си втълпяваш, че си, накрая ще си докараш нещо на главата наистина.
Gold
 
Мнения: 625
Регистриран на: 23 Мар 2015, 13:13

Re: Често ли си обръщате внимание за необяснимите симптоми, които се появяват, не смятате ли, че това може да е индикация за нещо по-сериозно?

Мнениеот kauda » 31 Мар 2015, 16:48

Е и все пак ако пренебрегваме всякакви симптоми със съзнанието, че нищо ни няма пак не е много добре, хубаво е да си имаме едно на ум за всеки случай :)
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45


Re: Често ли си обръщате внимание за необяснимите симптоми, които се появяват, не смятате ли, че това може да е индикация за нещо по-сериозно?

Мнениеот kauda » 02 Апр 2015, 14:56

Е не, мисля си разбира се някои отрицателни неща, дори и за минимални симптоми, а когато ми има нещо наистина си казвам "еее, то ще ми мине!" :)
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Често ли си обръщате внимание за необяснимите симптоми, които се появяват, не смятате ли, че това може да е индикация за нещо по-сериозно?

Мнениеот balsam » 26 Фев 2016, 14:16

Ако е нещо наистина необичайно, като новопоявило се петно на кожата или необяснима болка, веднага отивам на лекар. Но чак за лека кашлица не си давам много зор :mrgreen:
balsam
 
Мнения: 513
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:17

ПредишнаСледваща

Назад към Общи здравни теми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron