Често ли си обръщате внимание за необяснимите симптоми, които се появяват, не смятате ли, че това може да е индикация за нещо по-сериозно?

Тук е мястото за въпроси, касаещи медицински и здравни теми, които споделяме помежду си.

Re: Често ли си обръщате внимание за необяснимите симптоми, които се появяват, не смятате ли, че това може да е индикация за нещо по-сериозно?

Мнениеот fawla » 10 Яну 2018, 12:26

Това състояние си има име - нарича се хипохондрия и е много популярно в наши дни. :lol: Всички хора страдат от това понякога, зависи как се развива и лечението им,а ко им има нещо.
Но да търсиш причини за това, че се чувстваш неразположен под някаква форма, не е причина да се притесняваш толкова. Аз не бих тръгнала да търся под вола теле.
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48

Re: Често ли си обръщате внимание за необяснимите симптоми, които се появяват, не смятате ли, че това може да е индикация за нещо по-сериозно?

Мнениеот Monika_Spasova » 25 Яну 2018, 12:34

Гледам да не обръщам внимание, това означава, че трябва да се притеснявам постоянно. Всеки има някакви болежки, с този начин на живот, застояването е голяма част от ежедневието ни, как дане се притеснявам, но ако седна да го мисля, къде ще му излезе края.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Често ли си обръщате внимание за необяснимите симптоми, които се появяват, не смятате ли, че това може да е индикация за нещо по-сериозно?

Мнениеот kalinka-kuku » 06 Фев 2018, 21:58

Старая се да не се филмирам, лесно мога да се притисня и да реша, че ми се случва нещо лошо, надявам се и занапред да успявам да се контролирам.
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Re: Често ли си обръщате внимание за необяснимите симптоми, които се появяват, не смятате ли, че това може да е индикация за нещо по-сериозно?

Мнениеот Pipilota » 08 Май 2018, 12:20

Точно се старая да не обръщам внимание, защото в наши дни едно замайване, главоболие, или пък болка, може да те докарат до мисълта, че имаш рак.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Предишна

Назад към Общи здравни теми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron