Често ли си обръщате внимание за необяснимите симптоми, които се появяват, не смятате ли, че това може да е индикация за нещо по-сериозно?

Тук е мястото за въпроси, касаещи медицински и здравни теми, които споделяме помежду си.

Често ли си обръщате внимание за необяснимите симптоми, които се появяват, не смятате ли, че това може да е индикация за нещо по-сериозно?

Мнениеот zheleva212 » 08 Дек 2014, 15:43

Все по-често мои приятелки ми се оплакват от някакви странни симптоми, които те не намират за такива :shock:
Например, едната кашляше, без да се е разболявала, така и не се разболя, постепенно като че ли кашлицата затихна, но я има, което за мен си е плашещо, но тя твърди, че няма защо да посещава доктор и все такива едни подобни :idea:

На пръв поглед и за мен не са тревожни такива симптоми, но са необясними, а сме на една възраст, в която е редно да си обръщаме внимание :!: тъй като тези необясними симптоми може да се окажат индикация за нещо по-сериозно :idea:
Article.jpg
Article.jpg (26.03 KiB) Прегледано 1575 пъти
Смятате ли, че вие си обръщате достатъчно внимание за симптоми, които на пръв поглед не са нещо кой знае какво, но пък могат да бъдат опасна индикация за една неприятна диагноза!

Вярно, трябва да мислим позитивно, но според мене това не означава, че трябва да бъдем и безотговорни към здравето си! А вие как мислите? :roll:
zheleva212
 
Мнения: 383
Регистриран на: 20 Ное 2013, 16:51

Re: Често ли си обръщате внимание за необяснимите симптоми, които се появяват, не смятате ли, че това може да е индикация за нещо по-сериозно?

Мнениеот donni » 08 Дек 2014, 15:49

И младите, и по-възрастните често сме безотговорни, пресен пример с майка ми - чувстваше някаква бучка, все едно й е преседнала на гърлото, дълго не искаше да ходи на лекар, докато не отскубнах от личната й едно направление, тогава едва-едва се съгласи да отидем на лекар, за щастие се оказа това от нерви, не е нещо много сериозно, но факта, че се опъваше като магаре на лед ме вбесява :!: :D
donni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 09 Май 2014, 17:05

Re: Често ли си обръщате внимание за необяснимите симптоми, които се появяват, не смятате ли, че това може да е индикация за нещо по-сериозно?

Мнениеот Mon_ton » 08 Дек 2014, 15:55

Рядко обръщам внимание на симптомите си, ако за всяко нещо тичам истерично при доктора ще е смешно. Но профилактично съм редовна, така че не се притеснявам, че скривам информация от доктора от типа на днес кихнах 10 пъти :roll:
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Често ли си обръщате внимание за необяснимите симптоми, които се появяват, не смятате ли, че това може да е индикация за нещо по-сериозно?

Мнениеот Mauritius » 09 Дек 2014, 11:41

Лошото е, че доста хора не си обръщат внимание при по-сериозни необясними симптоми като бучки, както и при майката zheleva212, усещане за бучки в гърлото, а също и странните кашлици не са за пренебрегване, често това са си първите симптоми за рак, колкото и зле да звучи това! :|
Mauritius
 
Мнения: 282
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 13:01

Re: Често ли си обръщате внимание за необяснимите симптоми, които се появяват, не смятате ли, че това може да е индикация за нещо по-сериозно?

Мнениеот rabotnata pchela » 09 Дек 2014, 12:27

Mauritius написа:Лошото е, че доста хора не си обръщат внимание при по-сериозни необясними симптоми като бучки, както и при майката zheleva212, усещане за бучки в гърлото, а също и странните кашлици не са за пренебрегване, често това са си първите симптоми за рак, колкото и зле да звучи това! :|

Е чак толкова е сериозно, аз ходя пък на такива профилактични прегледи редовно и дори си въобразявам, че имам бучки :lol: :lol: :lol: :lol:
Но имам предвид, кашлици и тем подобни и аз не обръщам винаги нужното внимание, що се отнася до мен.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Често ли си обръщате внимание за необяснимите симптоми, които се появяват, не смятате ли, че това може да е индикация за нещо по-сериозно?

Мнениеот silver933 » 06 Мар 2015, 12:55

То да са само симптоми на рак.. често той няма никакви симптоми. :roll: Много често избягваме профилактиката, защото си мислим, че нищо ни няма и няма защо да се притесняваме, а още по-често искаме профилактика, но няма лекар, който да ни я предложи.
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Често ли си обръщате внимание за необяснимите симптоми, които се появяват, не смятате ли, че това може да е индикация за нещо по-сериозно?

Мнениеот Andrey » 06 Мар 2015, 14:36

Изобщо не обръщам внимание, това е голям и излишен тормоз!
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Често ли си обръщате внимание за необяснимите симптоми, които се появяват, не смятате ли, че това може да е индикация за нещо по-сериозно?

Мнениеот Krum » 06 Мар 2015, 16:07

Аз пък гледам да не си втълпявам твърде много, че става много тъпо така..
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Често ли си обръщате внимание за необяснимите симптоми, които се появяват, не смятате ли, че това може да е индикация за нещо по-сериозно?

Мнениеот Snejna » 26 Мар 2015, 17:06

Разбира се, че, това би означавало да живея в постоянен страх :)
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Често ли си обръщате внимание за необяснимите симптоми, които се появяват, не смятате ли, че това може да е индикация за нещо по-сериозно?

Мнениеот Rali_hr » 27 Мар 2015, 14:11

Старая се да не обръщам голямо внимание, защото това би значело постоянно да съм пред лекарския кабинет в очакване на диагноза рак!
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Следваща

Назад към Общи здравни теми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта