Хапвали ли сте сурова тиква, а възможно ли е да вреди по някакъв начин?

Забавни моменти, необичайни, полезни и интересни факти,хитрини и въпроси, навиците при хранене, празници и традиции.

Re: Хапвали ли сте сурова тиква, а възможно ли е да вреди по някакъв начин?

Мнениеот black » 26 Яну 2017, 15:31

Ако трябваше да ядем всичко сурово, нямаше да открием огъня :lol: . Толкова са свикнали стомасите ни на обработена храна, че току-виж наистина ще им стане нещо, ако хапнат зеленчук, който не сме свикнали да ядем суров.
black
 
Мнения: 441
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:43

Re: Хапвали ли сте сурова тиква, а възможно ли е да вреди по някакъв начин?

Мнениеот Snejna » 21 Фев 2017, 13:18

black написа:Ако трябваше да ядем всичко сурово, нямаше да открием огъня :lol: . Толкова са свикнали стомасите ни на обработена храна, че току-виж наистина ще им стане нещо, ако хапнат зеленчук, който не сме свикнали да ядем суров.

Прав си и това хич не е правилно, не може да се ядат постоянно някакви обработени неща, защото пък тялото има нужда от нещо сурово. Суровата тиква е с много по-приятен вкус от сготвената, могат да се ядат повечето зеленчуци напълно сурови, но страх лозе пази!
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Хапвали ли сте сурова тиква, а възможно ли е да вреди по някакъв начин?

Мнениеот YoLindi » 28 Фев 2017, 10:29

Аз като се замисля май много малко сурови зеленчуци ям - домати, краставици, карфиол, ряпа, зелените салати и лук сега ги засилих. Даже чушките и морковите рядко ги ям сурови. Леле, нещата не са добре май :mrgreen: .
YoLindi
 
Мнения: 447
Регистриран на: 02 Окт 2013, 12:28

Re: Хапвали ли сте сурова тиква, а възможно ли е да вреди по някакъв начин?

Мнениеот Ваня Стойчева » 12 Мар 2017, 10:26

У нас често ядем сурови зеленчуци и плодове, без изобщо да се замисляме, и броколите и карфиол тиквички, тиква всичко го хапваме и сурово и сготвено. Нищо кой знае какво.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Хапвали ли сте сурова тиква, а възможно ли е да вреди по някакъв начин?

Мнениеот Rali_hr » 02 Окт 2018, 16:04

Аз си я хапвам спокойно, не съм имала проблеми, а даже имам бая чувствителен стомах. Даже вчера си правих салатас нея - тиква, моркови, цвекло, пъщърнак. :)
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Хапвали ли сте сурова тиква, а възможно ли е да вреди по някакъв начин?

Мнениеот Локумът » 08 Окт 2018, 11:51

В салата и в сокове най-вече, сега вече е пълно с тикви и у нас присъстват на масата ни почти всеки ден .
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Предишна

Назад към Гювеч

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта