Използвали ли сте сяра като лекарство за хемороиди или запек?

Тайни семейни рецепти за здраве и красота - как да бъдем в полза на другите.

Използвали ли сте сяра като лекарство за хемороиди или запек?

Мнениеот MollyDolly » 09 Дек 2014, 15:44

От известно време мъжа ми го мъчи запек, а от години има хемороиди, които от време на време много го болят :!:

Тези дни се чух с баба ми и й споделих за проблема и тя ми каза да пробвам да му кажа да хапва мед със сяра преди хранене! :roll: Дано пожелае, но преди да си правя устата да го питам пиша тук, за да ми дадете съвети до колко е ефикасно и колко време е добре да се прави тази процедура, така че да е безопасно за него! :roll:

Отскоро са проблемите му със запека и вечер най-често дори му е трудно да се изправи, върви един такъв сгънат,
constipation.jpg
constipation.jpg (8.28 KiB) Прегледано 4588 пъти
явно го боли, но нищо не си казва!
Много се надявам някой е решил проблемите си със запека и хемороидите благодарение на сярата или пък друго някакво средство, което да е по-ефикасно!

Предупреждавам, че отказва да пие лекарства :idea: и единствено ми остава народната медицина и сярата, като нещо, с което може и да се съгласи! :idea:
MollyDolly
 
Мнения: 309
Регистриран на: 18 Окт 2013, 12:18

Re: Използвали ли сте сяра като лекарство за хемороиди или запек?

Мнениеот red_eyes » 09 Дек 2014, 15:52

Никога не бях чувала такова нещо, но пък знам, че сока от картоф с една лъжичка мед подобрява работата не само на червата, но и на стомаха, и на дванадесетопръстника действа много добре! А се хемороидите не зная... :roll:
Аватар
red_eyes
 
Мнения: 487
Регистриран на: 18 Дек 2013, 16:12

Re: Използвали ли сте сяра като лекарство за хемороиди или запек?

Мнениеот Mon_ton » 10 Дек 2014, 15:15

ОТ къде човек може да си вземе пък сяда, не е ли опасно?! :shock:
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Използвали ли сте сяра като лекарство за хемороиди или запек?

Мнениеот silver933 » 11 Дек 2014, 14:49

Не е ли по-добре да ползваме някакви други по-научни средства - зелева чорба, ушав, сини сливи, или пък шоколадчета от аптеката, отколкото сяра! :shock:
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Използвали ли сте сяра като лекарство за хемороиди или запек?

Мнениеот Burborino » 11 Дек 2014, 14:52

silver933 написа:Не е ли по-добре да ползваме някакви други по-научни средства - зелева чорба, ушав, сини сливи, или пък шоколадчета от аптеката, отколкото сяра! :shock:


Ами да! Аз лично не бих рискувала със сяра. Има достатъчно други народни средства, които помагат при запек... Тази сяра ми се струва плашеща направо :o
What's it got in its nasty little pocketses, eh, my precious?
Аватар
Burborino
 
Мнения: 301
Регистриран на: 26 Ное 2014, 18:52
Местоположение: middle-earth

Re: Използвали ли сте сяра като лекарство за хемороиди или запек?

Мнениеот Snejna » 11 Дек 2014, 15:00

Моля ви се хора, не я пробвайте тази сяра, туко виж се предозира някой, ако имате хронични проблеми по-добре сменете начина си на хранене, плодове, салати, ядки!
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Използвали ли сте сяра като лекарство за хемороиди или запек?

Мнениеот belleville » 04 Ное 2016, 17:54

Като чуя сяра и нещо не ме влече да пробвам такова чудо. Даже не знам в каква форма е сярата, за да се бърка заедно с меда и да се яде!
belleville
 
Мнения: 253
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 14:39


Назад към Домашен лекар

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта