Алергична след употреба на Умкалор, вкара ни в реанимация!!!

Алергична след употреба на Умкалор, вкара ни в реанимация!!!

Мнениеот таткото » 10 Дек 2014, 10:35

Скъпи потребители и модератори на този форум, регистрирах се само с една цел, искам да стане ясно на всички загрижени майки както и на създателите на този сайт и форум.
СПРЕТЕ ДА ДАВАТЕ НА ДЕЦАТА СИ ПРОФИЛАКТИЧНИ ЛЕКАРСТВА!!! Сега са на 3-4 години, пием имуностимулант (умкалор), пием някакви прахчета, че кашлял нощем ефира педиaтърката обаче така казала и ние ще ги тровим. Алоооо!!! Така ние не сме израснали скъпии педиатри, даваше се в даскалото рибено масло с едни иначе гадни на вкус малки топченца. Къде ще му излезе края на 3-4 годинки да пият всеки ден химия, я за това я за онова. Ами като станат на 60 години какво правим, искате само да си продавате стоката, а ние да мрем! Всеки педиатър има сключен договор и то не един с различните производители на отровните лекарства, всеки се бори за %, на никой не му дреме за вашето дете.
Започва да им дреме, когато разберат, че детето Ви е в болница, започват да мислят, опитват се да използват мозъка си, ама за нас това е късно. Ние като родители искаме да мислят адекватно, да спрат да гледат на пациентите като на клиенти, въпреки че са такива. При нас сее доказа категорично, че именно умкалора, който толкова се споменава в тая тема ни изпрати до РЕАНИМАЦИЯ, не Ви желая нито един татко да мине през моят ад да висиш 1 ч пред реанимация и да слушаш как детето ти пищи и не знаеш какво боже се случи, защо стигнахме дотук? (отделна тема е защо докторката от детско ни прати в реанимация, където не е мястото на едно 6 годишно дете, травмата е голяма от гледката на разпорени от катастрофа, нали се сещате). Ако се поставите поне за 10 секунди на ум в тази ситуация, ще осъзнаете, че никога не трябва да давате умкалор на детето си. Той съдържа екстракт от корени на пеларгониум, който междудругото може да Ви изпрати детето в болница подуто като морски таралеж. Ако желаете и снимки мога да Ви кача, но не е за гледане, гледката е покъртителна, чак устата и се обърна.
Затова призовавам да спрете да промотирате тази отрова, вярвам че всеки родител е готов да направи всичко за своето дете, също и аз. Точно затова сега не го пиша този пост само заради моето дете, можеше да е всеки един от Вас, искам да ви алармирам, предупредя и да предпазя Вашето дете! Без химии, без отрови спрете гадните чипсове, спрете да им давате 3в1 щото му харесвало, зеленчуци, плодове спорт, накарайте ги да ги ядат нищо че не искат, винаги има начин, когато има желание това не го забравяйте. И съвсем ясно искам да кажа на този който ще се опита да защитава лекарството, че ако те срещна някъде ти чупя зъбите веднага без да мисля, само защото лъжеш не за друго!
Приятен ден на всички и мислете, мислете с главите не чакайте някой да мисли вместо вас, той определено се чуди как да ти вземе парите, защото си казва; "Аха този не мисли аз съм много умен и мисля вместо него, затова ще го таксувам!" не позволявайте другите да правят тази гавра с ВАС.
таткото
 
Мнения: 3
Регистриран на: 10 Дек 2014, 06:37

Re: Алергична след употреба на Умкалор, вкара ни в реанимация!!!

Мнениеот rabotnata pchela » 10 Дек 2014, 10:48

Много съжалявам за случилото се на вас и на детето ви! Наистина и аз не я разбирам тази ежедневна профилактика, може би до някъде - с почивки, с доза от типа на 1 на ден, но има дози, които са по 3 пъти дневно, пък уж - профилактика. И аз смятам, че здравата храна е най-доброто лекарство, затова у дома се старая да храня детето си здравословно и да спортува, дори зимата! Надявам се скоро да сте добре и да не минавате през такъв ужас отново! Прав сте, че трябва да се замислим, че на 3г. децата ни ежедневно приемат таблетки, когато пораснат какво ли ги чака...? :roll:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Алергична след употреба на Умкалор, вкара ни в реанимация!!!

Мнениеот red_eyes » 10 Дек 2014, 11:56

И на мен ми е странна тази непрестанна имуностимулация, имам племенница, която е непрестанно тъпкана с какви ли не имуностимуланти и е непрестанно болна, имам чувство, че по-скоро тези препарати не позволяват да се изгради имунна система, понеже е постоянно подпомагана, не съм веща в тези неща, но казвам каквото виждам :!:
Аватар
red_eyes
 
Мнения: 487
Регистриран на: 18 Дек 2013, 16:12

Re: Алергична след употреба на Умкалор, вкара ни в реанимация!!!

Мнениеот Malina » 10 Дек 2014, 16:35

Няма какво да се лъжем, не е хубаво да се пият толкова лекарства, колкото и да са полезни - все пак са синтетика, организма ни няма нужда от толкова. Всички треперим над децата си и не искаме да се разболяват и им даваме какви ли не глупости.. за съжаление, докато не се опарим...
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Алергична след употреба на Умкалор, вкара ни в реанимация!!!

Мнениеот таткото » 11 Дек 2014, 05:59

Благодаря за подкрепата, утре така де днес ще ни изпишат. Детето е видимо по-добре, много се радвам.
Една усмивка от нас!
Изображение
таткото
 
Мнения: 3
Регистриран на: 10 Дек 2014, 06:37

Re: Алергична след употреба на Умкалор, вкара ни в реанимация!!!

Мнениеот Pipilota » 11 Дек 2014, 10:52

таткото написа:Благодаря за подкрепата, утре така де днес ще ни изпишат. Детето е видимо по-добре, много се радвам.
Една усмивка от нас!
Изображение


:))) Много хубава новина, че се прибира госпожицата вкъщи! Пожелавам ви повече да не влизате в болница, знам какъв страх е да трепериш на детето си, а ако лежи в реанимация - не искам и да си представям. Бъдете здрави и вашата история ще е като обица на ухото на всички нас, които посягаме на бързо към лекарствата! :roll:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Алергична след употреба на Умкалор, вкара ни в реанимация!!!

Мнениеот rabotnata pchela » 11 Дек 2014, 11:43

Добре, че се възстановява девойката! :)
Направо ме накарахте да се замисля, сега у нас пием профилактично респивакс, вече не знам кое е по-лошо, болестите или идеята да се предпазим от тях... :roll:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Алергична след употреба на Умкалор, вкара ни в реанимация!!!

Мнениеот Snejna » 23 Фев 2015, 16:37

rabotnata pchela написа:Добре, че се възстановява девойката! :)
Направо ме накарахте да се замисля, сега у нас пием профилактично респивакс, вече не знам кое е по-лошо, болестите или идеята да се предпазим от тях... :roll:

ХУбавото е, че има и много природни средства благодарение на които да подсилим както своя имунитет, така и на децата. Аз лично никога не съм обичала да давам лекарства на детето си - такива профилактични. За мен това е излишно тровене, не може профилактично да даваш на детето лекарства, но сме толкова наплашени от антибиотиците, че май правим повече глупости, отколкото да помагаме по какъвто и да е било начин...
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41


Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани с алергология и имунология

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта