Възможно ли е да се забави или предотврати появата на катаракта?

Тайни семейни рецепти за здраве и красота - как да бъдем в полза на другите.

Възможно ли е да се забави или предотврати появата на катаракта?

Мнениеот Mr.Eko » 10 Дек 2014, 13:53

Преди години дядо ми имаше катаракта, при него предполагам се появи заради възрастта му, тъй като не е на малко години. :idea: Преди два месеца баща ми започна да вижда двойно, с лошо нощно зрение и предполага, че следващия етап ще е замъгленото виждане, вече познато на семейството ни. :idea:
cataracta.jpg
cataracta.jpg (13.2 KiB) Прегледано 3011 пъти
Понеже работата ми е на компютър, а когато не съм на него съм с телефона, а знам, че това е една от причините, поради които може да се развие на по-млада възраст катаракта, :idea: освен това не зная дали не съм я наследил по бащина линия, ако това е възможно, та си търся някакви начини, ако съществуват такива въобще, с които мога да забавя развитието или да предотвратя напълно катарактата :roll:

Ще съм благодарен да ми дадете начините, с които може да това да се случи, ако въобще е възможно :!: :!: Предварително благодаря на включилите се в темата! :)
Mr.Eko
 
Мнения: 79
Регистриран на: 06 Ное 2013, 12:14

Re: Възможно ли е да се забави или предотврати появата на катаракта?

Мнениеот magda » 10 Дек 2014, 14:00

Не смятам, че това е от заболяванията, които могат да бъдат предотвратени, е, може би ако си смениш работата... :roll:
magda
 
Мнения: 285
Регистриран на: 30 Юни 2014, 13:07

Re: Възможно ли е да се забави или предотврати появата на катаракта?

Мнениеот Snejna » 10 Дек 2014, 14:32

Пазете си очите, дори има очила, които имат защита от компютъра, такива няма ли да свършат работа поне да не ви страдат постоянно очите?
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Възможно ли е да се забави или предотврати появата на катаракта?

Мнениеот Andrey » 08 Яну 2015, 15:11

Не мисля, че е възможно, то след като ракът вече е резултат на късмета, а какво остава за катарактата?
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Възможно ли е да се забави или предотврати появата на катаракта?

Мнениеот отчаяна » 16 Фев 2017, 13:15

Доколкото знам, не е възможно да се предотврати появата на перде на окото. Не страдат ли повече възрастни хора от това заболяване? Каквото и да правиш, както и да предпазваш очите си, никой не е застрахован.
отчаяна
 
Мнения: 92
Регистриран на: 25 Авг 2016, 13:49

Re: Възможно ли е да се забави или предотврати появата на катаракта?

Мнениеот Monika_Spasova » 16 Фев 2017, 13:59

отчаяна написа:Доколкото знам, не е възможно да се предотврати появата на перде на окото. Не страдат ли повече възрастни хора от това заболяване? Каквото и да правиш, както и да предпазваш очите си, никой не е застрахован.

Да, никой не е застрахован, но с малка грижа за очите, може и да не се стигне до там, ако се изкарваме на повече слънчева светлина, правим упражнения на очите - като вглеждане надалеч, почивка за тях и т.н. може да им подобрим здравето, все пак като всяко нещо и те имат нужда от грижа и ако се грижим за тях, по-малко вероятно е някой да се разболее.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32


Назад към Домашен лекар

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron