Трябва ли да бъдат по-строги санкциите за лекарите, които оперираха здравата ръка на 4-годишното дете?

Тук е мястото за вашия коментар за събитията от страната и чужбина!

Трябва ли да бъдат по-строги санкциите за лекарите, които оперираха здравата ръка на 4-годишното дете?

Мнениеот donni » 10 Дек 2014, 18:18

Прочетох една новина, която вече може и да е стара, но не смята, че е редно по този начин да им се разминава на лекарите в тази история.

Става дума за 4-годишно дете, което е претърпяло планова операция, но за нещастие "компетентните" лекари са оперирали здравата ръка на момиченцето :shock: :shock: :shock: :shock: Изключително потресена съм от това и не смятам, че може да бъде истина, но явно си е друга истината.
Doctors-conduct-surgery.jpg
Doctors-conduct-surgery.jpg (22.62 KiB) Прегледано 539 пъти

Вярно, властите са реагирали навреме, до колкото си спомням 2 дни след операцията на 4-годишното дете, лекарите са уволнени :idea: и въпреки това някак не ми се струва съвсем нормална тази реакция и наказанието недостатъчно.
Всички се сещаме, че тези лекари просто ще се преместят в друга клиника или на частно и ще продължат да бъдат касапи! :evil: :evil: :evil:

Смятате ли, че тези санкции са достатъчно строги за лекарите, които са оперирали здравата ръчичка на 4-годишното дете и защо нещата се свеждат само едно едно уволнение? :roll:
donni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 09 Май 2014, 17:05

Re: Трябва ли да бъдат по-строги санкциите за лекарите, които оперираха здравата ръка на 4-годишното дете?

Мнениеот Коцева » 10 Дек 2014, 18:22

Смятам, че поне за известно време трябва да им отнемат правата. Не съм запозната със законите, но до сега не съм чула някой да е с подобно наказания, а трябва, според мен :!: :!: и на всичко отгоре искат увеличение на заплатите... добре де не се ли срамуват най-малко от колегите си :idea: :roll:
Коцева
 
Мнения: 213
Регистриран на: 04 Фев 2014, 17:36

Re: Трябва ли да бъдат по-строги санкциите за лекарите, които оперираха здравата ръка на 4-годишното дете?

Мнениеот Pipilota » 11 Дек 2014, 11:05

Малко им е, за такива провинения трябва да им се вземат лекарските права и да си търсят работа като месари ако щат! Но какво да ви кажа - реален случай. Баба ми я изписват преди 2 седмици от болница след прекаран инсулт (за това, че не е проведено адекватно лечение сега няма да ви говоря), но жената има проблем с ляв крак и лява ръка - левия крак навехнат сериозно, лявата ръка - счупена. В епикризата написано поне 4-5 пъти дясна ръка и десен крак....Ако нямаме познати в другата болница, където планираме да я изпратим за адекватно лечение и рехабилитация, а се осланяме на лекарите колко са си свършили работата - познайте каква рехабилитация ще види жената...на десния си здрав крак и на дясната си здрава ръка..... или по-точно никаква рехабилитация, защото няма проблеми с тях.... :roll: :roll:
Уж лекарите умни хора, а трябва да ги учат на ляво и дясно ли?! :shock: :shock: :shock:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Трябва ли да бъдат по-строги санкциите за лекарите, които оперираха здравата ръка на 4-годишното дете?

Мнениеот rabotnata pchela » 11 Дек 2014, 11:44

Pipilota написа:Малко им е, за такива провинения трябва да им се вземат лекарските права и да си търсят работа като месари ако щат! Но какво да ви кажа - реален случай. Баба ми я изписват преди 2 седмици от болница след прекаран инсулт (за това, че не е проведено адекватно лечение сега няма да ви говоря), но жената има проблем с ляв крак и лява ръка - левия крак навехнат сериозно, лявата ръка - счупена. В епикризата написано поне 4-5 пъти дясна ръка и десен крак....Ако нямаме познати в другата болница, където планираме да я изпратим за адекватно лечение и рехабилитация, а се осланяме на лекарите колко са си свършили работата - познайте каква рехабилитация ще види жената...на десния си здрав крак и на дясната си здрава ръка..... или по-точно никаква рехабилитация, защото няма проблеми с тях.... :roll: :roll:
Уж лекарите умни хора, а трябва да ги учат на ляво и дясно ли?! :shock: :shock: :shock:


Нямаш ли познати в България, можеш да се нагледаш на всякакви глупости. Дано баба ти да не се налага да бъде оперирана, че отиде дясната ръка :mrgreen:
Малко черен хумор, ама .... С тези въпросните познавачи на посоките какво се случва към днешна дата някой знае ли? :roll:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Трябва ли да бъдат по-строги санкциите за лекарите, които оперираха здравата ръка на 4-годишното дете?

Мнениеот Rali_hr » 12 Дек 2014, 12:16

Тези хора не заслужават лекари да се наричат, дори и хора им е много! Наказанието трябва да е супер крайно, дори и глоба и да платят обезщетение на семействата, да се научат! Всички българи сме такива, че докато не ни бръкнат в джоба не приемаме нещата сериозно, нека да ги одрусат малко пари!
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54


Назад към Актуални теми и новини

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта