И за ползите от кафето - помага в борбата и с диабета!

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Re: И за ползите от кафето - помага в борбата и с диабета!

Мнениеот Mon_ton » 01 Дек 2017, 13:43

Много хора обаче си мислкят, че инстантното кафе отново е кафе, само че то е супер вредно. Така че нека когато говорим за ползите от кафе, да уточняваме, че става въпрос за кафе на зърна, което се мели и вари, а не се разтваря.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: И за ползите от кафето - помага в борбата и с диабета!

Мнениеот Kaya » 05 Апр 2018, 09:32

Инстантно пия само лятото, когато пия фрапе, което много обичам, но през зимата предпочитам еспресо, много по-полезно, пия и само лаваца, че по-хубаво -уж.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: И за ползите от кафето - помага в борбата и с диабета!

Мнениеот Frac » 05 Апр 2018, 17:34

Кафе, кафе, но умерени количества -до 2, 3 на ден максимум. познавам хора, които цял ден само кафета пият, над 5 примерно, и не се чувстват много добре. Но пък оничат кафето и си го търсят. Мисля, че не бива да се прикалява. Аз пия около 2 на ден и ми се отразяват добре :)
Аватар
Frac
 
Мнения: 626
Регистриран на: 23 Фев 2018, 17:55

Re: И за ползите от кафето - помага в борбата и с диабета!

Мнениеот Guppy » 17 Авг 2018, 09:43

Аз пия 1 кафе на ден, не за диабет., така се чувствам добре, не знам дали може да помогне при диабет, като знам какви кафета пием главно нес кафе, или пък с мляко и захар, то това хич не е добре за диабетно болните.
Аватар
Guppy
 
Мнения: 216
Регистриран на: 30 Ное 2016, 13:34

Re: И за ползите от кафето - помага в борбата и с диабета!

Мнениеот Lollipop » 20 Сеп 2018, 11:28

Не трябва да се прекалява с кафето, защото е деуретик, което може да докара до хипогликемия и понижаване на кръвното налягане. По-добре е да се пие едно, максимум две на ден, ако много държите и то по-слабо с различни добавки йи задължително вода с него.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Предишна

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта