И за ползите от кафето - помага в борбата и с диабета!

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

И за ползите от кафето - помага в борбата и с диабета!

Мнениеот rabotnata pchela » 11 Дек 2014, 11:17

Като чуя, че някой иска да спира кафето, та чак се чудя защо! :shock: Вредно било, изобщо не вярвам! 8-) А нови изследвания показват все по-често, че кафето всъщност е доста полезна напитка! :idea: :D

coffee.jpg
coffee.jpg (44.38 KiB) Прегледано 610 пъти

Помага в борбата с диабета, за по-добра фигура, предпазва от инфаркт и какво ли още не. Така че моят съвет е да не се ограничавате от тази красота и това удоволствие! :!:
Нека да се съберем привърженици на кафето и да споделим, за какво знаем, че помага кафето, от красива кожа до диабет! :idea: ;)
Мисля, че няма нужда да спорим дали е полезно, дори удоволствието помага да сме по-щастливи! :)
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: И за ползите от кафето - помага в борбата и с диабета!

Мнениеот MGB » 11 Дек 2014, 11:44

До сега не бях усетила да ми е помогнало кафето за нещо. Понеже съм с ниско кръвно и си мислих, че ми е важно сутрешното кафе, но ако не съм хапнала нещо преди това пак ми призлява, та май се оказа, че при мен няма дори ободряващ ефект. Последно пиех по няколко глътки сутрин с цигарката, но сега и не пуша :lol: :lol: :lol: :lol:
MGB
 
Мнения: 438
Регистриран на: 09 Апр 2014, 14:24

Re: И за ползите от кафето - помага в борбата и с диабета!

Мнениеот S_Milenska » 11 Дек 2014, 12:12

Аз също обичам кафе, разбрах обаче, че не действало при ниско кръвно, както винаги сме смятали :roll:
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: И за ползите от кафето - помага в борбата и с диабета!

Мнениеот Rali_hr » 11 Дек 2014, 12:28

Много обичам кафе, целият ритуал по приготвянето му, по пиенето е от голямо значение за мен, радвам се, че все повече се доказва, че е полезно, но се чудя - само за еспресо ли става въпрос? :roll:
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: И за ползите от кафето - помага в борбата и с диабета!

Мнениеот Lollipop » 11 Дек 2014, 14:13

Според мен пък кафето е вредно, не виждам никакви ползи, пък кой каквото иска да казва. И все пак е вкусно, аз го обичам с мноого захар и сметана :mrgreen:
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: И за ползите от кафето - помага в борбата и с диабета!

Мнениеот Pipilota » 12 Дек 2014, 09:44

Супер, много е приятно да разбереш, че любимата напитка е всъщност полезна и грешно заклеймявана като вредна. Дори, ако пием чисто кафе можем да отслабнем! :)
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: И за ползите от кафето - помага в борбата и с диабета!

Мнениеот S_Milenska » 06 Юли 2015, 11:08

Rali_hr написа:Много обичам кафе, целият ритуал по приготвянето му, по пиенето е от голямо значение за мен, радвам се, че все повече се доказва, че е полезно, но се чудя - само за еспресо ли става въпрос? :roll:

Да, миризмата на кафе е божествена просто! :mrgreen: А любимото си го приготвям в тези старите канички за кафе. :)
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: И за ползите от кафето - помага в борбата и с диабета!

Мнениеот веселказасмяна » 07 Юли 2015, 13:40

S_Milenska написа:
Rali_hr написа:Много обичам кафе, целият ритуал по приготвянето му, по пиенето е от голямо значение за мен, радвам се, че все повече се доказва, че е полезно, но се чудя - само за еспресо ли става въпрос? :roll:

Да, миризмата на кафе е божествена просто! :mrgreen: А любимото си го приготвям в тези старите канички за кафе. :)

И аз най-много обичам кафето направено в джезве, просто има си друг аромат, че и вкус, а и докато го вариш мирише страхотно!
веселказасмяна
 
Мнения: 295
Регистриран на: 24 Сеп 2014, 12:43

Re: И за ползите от кафето - помага в борбата и с диабета!

Мнениеот kauda » 07 Юли 2015, 13:53

На мен любимото кафе ми е това, което се прави в тези кафеварките с каните ;)
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: И за ползите от кафето - помага в борбата и с диабета!

Мнениеот Pipilota » 06 Юни 2017, 11:45

Отдавна не бях пила кафе, днес бях много изморена, изпих буквално 1 пръст кафе, съвсем малко, бързо се почувствах по-добре, вече когато имам нужда ще пия кафе, вместо да се прозявам. Дозата за някои е колкото една глътка, за мен беше страхотна и точно толкова, колкото ми трябваше, за да се събудя и да стана по-жизнена.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Следваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта