С какво може лесно да се спре световъртежът?

Тук е мястото за въпроси, касаещи медицински и здравни теми, които споделяме помежду си.

С какво може лесно да се спре световъртежът?

Мнениеот gomez123 » 11 Дек 2014, 17:14

От известно време кръвното ми е доста ниско. Не смятам, че съм на подходяща възраст, за да пия хапчета за кръвно, така че ми се иска да ми помогнете по какъвто и да е било друг начин, просто искам световъртежът да спре! :!: :!:

Не зная от какво се получава, но не съм намерила и някаква зависимост във времето, :? просто понякога ми се вие свят сутрин, друг път след обяд, а вечер си мисля, че е от умората през деня, :roll: но реално не зная дали е това причината :roll:
Опитвам се да пия кафе, да хапвам шоколади, но рядко световъртежът и замайването спират :| винаги се чувствам все едно съм на някакво нереално място
images.jpg
images.jpg (8.06 KiB) Прегледано 2124 пъти
Надявам се, че има някакви лесни начини, с които мога да спирам световъртежа, когато се появи в неочаквана ситуация, като на улицата например. :roll:

Някои спират болката в главата с масаж или подобни щуротии, но как може да се спре световъртеж и да изчезне замайването? :roll:
gomez123
 
Мнения: 246
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 11:42

Re: С какво може лесно да се спре световъртежът?

Мнениеот Mauritius » 11 Дек 2014, 17:18

Чувала съм един начин, но не знам дали не са бабини деветини - когато усещаш, че започне да ти се вие свят, масажирай лявата си ръка, от дланта нагоре към кокалчетата :idea: и все пак не ми изглежда много безобидно това състояние, смятам, че трябва да отидеш на преглед :!:
Mauritius
 
Мнения: 282
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 13:01

Re: С какво може лесно да се спре световъртежът?

Мнениеот S_Milenska » 11 Дек 2014, 17:44

Аз съм същата! Имам проблеми с очите, провери ги, може да се появят симптоми като гадене, световъртеж :)
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: С какво може лесно да се спре световъртежът?

Мнениеот Kaya » 11 Дек 2014, 18:11

S_Milenska написа:Аз съм същата! Имам проблеми с очите, провери ги, може да се появят симптоми като гадене, световъртеж :)

Вярно, че може да е съпроводено от това! хехе, трябва и аз да се прегледам ;)
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: С какво може лесно да се спре световъртежът?

Мнениеот Slavena » 15 Дек 2014, 17:32

не е ли най-важно да се разбере каква е причината за световъртежа, много е неприятно, което си е така - така си е.
Slavena
 
Мнения: 957
Регистриран на: 10 Дек 2014, 16:45

Re: С какво може лесно да се спре световъртежът?

Мнениеот kikimoraa » 03 Сеп 2017, 09:33

Ама то хапчета за ниско кръвно няма... :lol: не знам какво хапче би си представила, че ще пиеш. Може да си пийнеш малко айрян,да хапнеш парче шоколад, най-често падането на кръвното, както ние си мислим, всъщност е когато ни падне кръвната захар. Пиенето на кафе е много лоша практика, защото благодарение на него ще ти падне кръвното след 2 часа и вместо да си по-добре ще си по-зле.
kikimoraa
 
Мнения: 255
Регистриран на: 26 Мар 2017, 11:03

Re: С какво може лесно да се спре световъртежът?

Мнениеот Snejna » 04 Сеп 2017, 11:09

На мен ми се отразява добре да се разходя и много по-бързо ми минава, отколкото ако се спра на едно място. Може би движението на кръвта в тялото, цялото движение, спомага на тялото да влезе в правилен ритъм.
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: С какво може лесно да се спре световъртежът?

Мнениеот kalina_216 » 04 Сеп 2017, 12:53

Между другото на мен често ми става зле от очите, ако са преуморени, ако не съм си сложила очилата. След това ме боли главата, изморена съм, вие ми се свят и усещам едно такоав общо неразположение. Затова обърни внимание и на здравето на очите си, може те да са причина за световъртежа.
Аватар
kalina_216
 
Мнения: 292
Регистриран на: 23 Мар 2017, 12:24

Re: С какво може лесно да се спре световъртежът?

Мнениеот Monika_Spasova » 06 Юни 2018, 16:11

Вестибуларния ти апарат най-вероятно не работи добре, той се стимулира точно, като се предизвиква. Започни да правиш упражнения, да скачаш, да правиш необичайни за теб неща, така ще заработи по-добре и въртежите ще спрат, дори и при рязко ставане.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: С какво може лесно да се спре световъртежът?

Мнениеот S_Milenska » 15 Юни 2018, 09:52

ми ако световъртежа е от глад например, най-лесно с хранене може да се спре, много често срещам жени, каращи на пакет солети, с оплаквания, че им е лошо и че им се вие свят.
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46


Назад към Общи здравни теми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта