Истина ли е, че са опасни мобилните телефони

Съвети за родители, отношения между тийнейджъри и възрастни, трудни въпроси

Re: Истина ли е, че са опасни мобилните телефони

Мнениеот mix_twix » 06 Юли 2015, 10:42

Не си създавайте излишно напрежение, знаете ли колко много има да говорите по телефона докато започне да действа някак си изобщо.
Аватар
mix_twix
 
Мнения: 1181
Регистриран на: 18 Дек 2014, 10:56

Re: Истина ли е, че са опасни мобилните телефони

Мнениеот Anka » 07 Юли 2015, 13:03

mix_twix написа:Не си създавайте излишно напрежение, знаете ли колко много има да говорите по телефона докато започне да действа някак си изобщо.

Така е, всяко нещо в огромни количества може да навреди ;)
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Истина ли е, че са опасни мобилните телефони

Мнениеот mix_twix » 13 Апр 2016, 09:38

Anka написа:
mix_twix написа:Не си създавайте излишно напрежение, знаете ли колко много има да говорите по телефона докато започне да действа някак си изобщо.

Така е, всяко нещо в огромни количества може да навреди ;)

Е дам, ако си вариш мозъка и по 10 часа дремеш на телефона ще е опасно, ама това, че от време на време си говорят с приятелките няма да ѝ изпари мозъка. А и сега е толкова модерно да се говори със слушалките или на високоговорител, че редовно виждаш хора, които изглеждат луди по улиците.
Аватар
mix_twix
 
Мнения: 1181
Регистриран на: 18 Дек 2014, 10:56

Re: Истина ли е, че са опасни мобилните телефони

Мнениеот irka » 14 Апр 2016, 15:33

Elica написа:
Andrey написа:Скоро ще се чудят дали wi-fi вълните не са много вредни за здравето. :mrgreen:

Може и да вреди, но това още не са го написали във фейсбук :mrgreen:


Почти след година вече го написаха! :lol: Прочетох го във фейсбук и поне като изнесена информация е факт. Доколко е вярно не се наемам да споря, склонна съм да вярвам, че оказват негативно влияние както и мобилните.
irka
 
Мнения: 467
Регистриран на: 19 Яну 2016, 11:03

Re: Истина ли е, че са опасни мобилните телефони

Мнениеот Elica » 14 Апр 2016, 17:07

Вредни или не без мобилните телефони, без тях не можем. Както с всяко нещо не бива просто да се прекалява, това е най-важното правило, което трябва да използваме и да се уповаваме за всяко нещо, което решим да правим.
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Истина ли е, че са опасни мобилните телефони

Мнениеот klara » 15 Апр 2016, 08:38

Всички сме залепени за мобилните и компютрите, като почнеш от най-малките и стигнеш до големите. Такива са времената, технологични :grin: . И до утре да обясняват колко са вредни, едва ли хората ще намалят ползването им.
klara
 
Мнения: 530
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:51

Re: Истина ли е, че са опасни мобилните телефони

Мнениеот Kremiliya » 15 Апр 2016, 09:56

klara написа:Всички сме залепени за мобилните и компютрите, като почнеш от най-малките и стигнеш до големите. Такива са времената, технологични :grin: . И до утре да обясняват колко са вредни, едва ли хората ще намалят ползването им.

Нормално, те заемат голяма част от ежедневието ни и всичко вече се извършва на компютър, без тях не можем изобщо.
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Истина ли е, че са опасни мобилните телефони

Мнениеот black » 15 Апр 2016, 10:50

Всичките тия приказки, че мобилния не трябва да се носи по джобовете, защото влияе на сърцето, на плодовитостта на мъжа, до главата ти докато спиш и т.н. съм ги чувал много пъти. Само с това се съобразявам, иначе ми се налага често да говоря по телефона.
black
 
Мнения: 441
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:43

Re: Истина ли е, че са опасни мобилните телефони

Мнениеот Elica » 25 Май 2016, 14:45

black написа:Всичките тия приказки, че мобилния не трябва да се носи по джобовете, защото влияе на сърцето, на плодовитостта на мъжа, до главата ти докато спиш и т.н. съм ги чувал много пъти. Само с това се съобразявам, иначе ми се налага често да говоря по телефона.

Ти с немалко неща са съобразяваш. Аз си държа телефона до главата - т.е. на раклата над главата ми. не мисля, че е голям проблем, по-скоро проблем би имало, ако е включен дълго време и се използва, а не че си стои.
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Истина ли е, че са опасни мобилните телефони

Мнениеот dejavu » 25 Май 2016, 16:16

Има нещо. Случвало ми се е да говоря по телефона над половин час и после главата ми бучи, а пък телефонът направо пари. Не че после пак него правя тоя номер :mrgreen: .
dejavu
 
Мнения: 413
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:06

ПредишнаСледваща

Назад към Тийн свят

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта