Истина ли е, че са опасни мобилните телефони

Съвети за родители, отношения между тийнейджъри и възрастни, трудни въпроси

Re: Истина ли е, че са опасни мобилните телефони

Мнениеот Anka » 12 Авг 2016, 14:32

dejavu написа:Има нещо. Случвало ми се е да говоря по телефона над половин час и после главата ми бучи, а пък телефонът направо пари. Не че после пак него правя тоя номер :mrgreen: .

Е то толкова време говори ли се по телефона? :) Обикновено, когато говоря дълго време използвам високоговорителя, за да не ми запарва мозъка. А топлината е логична, все пак през цялото време телефона работи, и това му ползва батерията, която загрява.
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Истина ли е, че са опасни мобилните телефони

Мнениеот Pipilota » 15 Авг 2016, 14:12

Аз съм склонна да вярвам, че може да има проблеми, особено репродуктивни, но чак да се хваща едва ли не рак, само защото си чул майка си ми се вижда прекалено. :) Все пак както казаха, може и да се използва и висококоворителя, за да не затормозява главата.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Истина ли е, че са опасни мобилните телефони

Мнениеот Kaya » 15 Авг 2016, 15:27

НЕ знам, досега да сме се гътнали, от колкото време използваме мобилни телефони и то колко по-лоши като качество преминах абуквално през главите ни..
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Истина ли е, че са опасни мобилните телефони

Мнениеот rabotnata pchela » 16 Авг 2016, 15:10

Сигурно си трябват ежедневни часове разговори, че да има ефект върху теб. и то до толкова, че да загубиш някакви жизнени способности или да си докараш някакво по-сериозно заболяване. А не знам кой говори чак толкова много време по телефоните си. :roll:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Истина ли е, че са опасни мобилните телефони

Мнениеот balsam » 17 Авг 2016, 11:13

Не знам дали официално и окончателно е доказано, че вредят телефоните. Едва ли това ще стане, защото много интереси ще бъдат нарушени. А и телефоните са такава необходимост, че не знам дали хората биха се съобразили с препоръки, изследвания и подобни.
balsam
 
Мнения: 513
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:17

Re: Истина ли е, че са опасни мобилните телефони

Мнениеот Rali_hr » 17 Авг 2016, 14:04

balsam написа:Не знам дали официално и окончателно е доказано, че вредят телефоните. Едва ли това ще стане, защото много интереси ще бъдат нарушени. А и телефоните са такава необходимост, че не знам дали хората биха се съобразили с препоръки, изследвания и подобни.

Ми аз не разбирам хора, които нон стоп говорят по телефоните, при положение, че в момента може и с интернет да се говори и от разстояние, да стоиш нон стоп с телефон на главата.. :roll:
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Истина ли е, че са опасни мобилните телефони

Мнениеот pravilno » 23 Авг 2016, 12:43

Все пак телефоните са си най-достъпното средство да общуваш с някого, особено за по-възрастните.
pravilno
 
Мнения: 508
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:46

Re: Истина ли е, че са опасни мобилните телефони

Мнениеот Lisica » 15 Авг 2018, 16:35

В наши дни може да се притесняваме повече от заседналия начин на живот, докато сърфираме в мрежата, отколкото, че ще ни облчат телефоните.
Аватар
Lisica
 
Мнения: 1044
Регистриран на: 25 Мар 2015, 09:55

Re: Истина ли е, че са опасни мобилните телефони

Мнениеот kalinka-kuku » 20 Сеп 2018, 18:18

Опасни са не заради излъчванията, които имат, а заради това, че никой не ги оставя и по цял ден ги зяпаме. Примерът даваме и на децата си, но се сърдим, когато те го правят. :?:
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Предишна

Назад към Тийн свят

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта