Истина ли е, че са опасни мобилните телефони

Съвети за родители, отношения между тийнейджъри и възрастни, трудни въпроси

Истина ли е, че са опасни мобилните телефони

Мнениеот Ваня Стойчева » 16 Дек 2014, 11:33

Здравейте! Имам дъщеря на 14 години, която е просто постоянно залепена за телефона си! Сигурно на ден говори минимум по два часа, опасявам се, че ще ѝ стане нещо с тези опасни излъчвания, които имат мобилните телефони. :roll:

13652.jpg
13652.jpg (25.76 KiB) Прегледано 1464 пъти

Не знам за вас но аз съм чувала какви ли не неща свързани с мобилните телефони и опасността свързана с тях - от глухота, та до рак. :shock: Но от друга страна, постоянно чуваме и някакви абсурди и не знам да вярвам ли, или не. И като сложим и постоянното ползване на интернет, страхът ми, че ще се облъчи става още по-голям. :(
Затова ви питам, вие вярвате ли, че мобилните телефони са опасни за здравето и че ни вредят по някакъв начин? :roll: Ограничавате ли ползването на телефона и как успявате да накарате тинейджъра да остави телефона за малко поне? :?:
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Истина ли е, че са опасни мобилните телефони

Мнениеот LaCoquine » 16 Дек 2014, 11:45

Дори и да й вземеш телефона, облъчването е навсякъде, някои хора дори не знаят, че на блоковете им има поставени антени на различните телефонни оператори, но си е факт, от друга страна дори и да спреш нета у вас, то може да се хване WiFi у вас, от поне от четири различни източника, просто съм убедена! Не можем да се предпазим, колкото и да си мислим, че това е така, остави детето да си говори :) ;) и не се притеснявай толкова!
LaCoquine
 
Мнения: 291
Регистриран на: 10 Юли 2014, 14:58

Re: Истина ли е, че са опасни мобилните телефони

Мнениеот Pipilota » 16 Дек 2014, 12:25

Изобщо не вярвам, че е от значение иначе да бяхме започнали да измираме като хлебарки. Не вярвам да влияят, пък и не сме чак толкова лесно чупливи :)
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Истина ли е, че са опасни мобилните телефони

Мнениеот Krum » 17 Дек 2014, 15:56

Как ли пък ще вредят изобщо не вярвам това да е истина, смешна работа.
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Истина ли е, че са опасни мобилните телефони

Мнениеот Ваня Стойчева » 17 Дек 2014, 17:30

Значи вие просто ми казвате да спра да обръщам внимание на това нещо, надявам се, че няма да ѝ повлияе, може би грешката е моя, че не ѝ позволявам достатъчно да стои на компютър>.. :roll:
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Истина ли е, че са опасни мобилните телефони

Мнениеот Krum » 18 Дек 2014, 15:41

Ваня Стойчева написа:Значи вие просто ми казвате да спра да обръщам внимание на това нещо, надявам се, че няма да ѝ повлияе, може би грешката е моя, че не ѝ позволявам достатъчно да стои на компютър>.. :roll:

Горе долу :mrgreen:
Всички деца минават през това време, я си помисли ние на времето какви сметки въртяхме на телефоните :lol: :lol:
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Истина ли е, че са опасни мобилните телефони

Мнениеот YoLindi » 18 Дек 2014, 16:25

Krum написа:
Ваня Стойчева написа:Значи вие просто ми казвате да спра да обръщам внимание на това нещо, надявам се, че няма да ѝ повлияе, може би грешката е моя, че не ѝ позволявам достатъчно да стои на компютър>.. :roll:

Горе долу :mrgreen:
Всички деца минават през това време, я си помисли ние на времето какви сметки въртяхме на телефоните :lol: :lol:

Е, как сега ще сравнявате стационарните телефони с мобилните :shock: със сигурност има нещо нередно във вторите, но са ни направили толкова зависими от тях, че дори и да ни облъчват, и да костват здравето ни, пак няма да можем да ги оставим :idea:
YoLindi
 
Мнения: 447
Регистриран на: 02 Окт 2013, 12:28

Re: Истина ли е, че са опасни мобилните телефони

Мнениеот rabotnata pchela » 18 Дек 2014, 16:28

Не се притеснявайте, по-скоро се тревожете за времето, което губи по такъв начин, отколкото от евентуалните последствия за мозъка ;)
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Истина ли е, че са опасни мобилните телефони

Мнениеот Mon_ton » 18 Дек 2014, 16:44

YoLindi написа:Е, как сега ще сравнявате стационарните телефони с мобилните :shock: със сигурност има нещо нередно във вторите, но са ни направили толкова зависими от тях, че дори и да ни облъчват, и да костват здравето ни, пак няма да можем да ги оставим :idea:

Кой те е направил зависим? Ако искаш го ползвай, ако не искаш - недей ;) Никой не те кара по 2 часа да приказваш с приятелка за новия си маникюр :mrgreen:
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Истина ли е, че са опасни мобилните телефони

Мнениеот Andrey » 21 Дек 2014, 15:47

Толкова облъчвания, че точно пък телефоните ще са проблем, не вярвам да вредят, то и сега не се говори толкова много по телефоните колкото преди ;)
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Следваща

Назад към Тийн свят

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта