Как разбирате дали соевият сос, който купувате е качествен?

Забавни моменти, необичайни, полезни и интересни факти,хитрини и въпроси, навиците при хранене, празници и традиции.

Как разбирате дали соевият сос, който купувате е качествен?

Мнениеот Mauritius » 16 Дек 2014, 12:30

Вчера си купихме един соев сос с надеждата, че е истински. Все още не зная дали е така, затова реших да проверя, до колкото е възможно.

Изглежда ми много добре, в стъклено шише е, има една такава гъстота, не е като като боклуците на Маги, може би съпоставени двата соса биха изглеждали така
soy-sauce.jpg
soy-sauce.jpg (7.36 KiB) Прегледано 2253 пъти
Не мога да бъда сигурна, че е качествен соевия сос, който купих но не зная как да различа този, който се доближава най-много до истинския :roll:

Този, който купих има доста натрапчив вкус, малко послевкуса му прилича на горена захар, дали е нормално да е такъв? :roll: Вие намирали ли сте до сега качествен соев сос, споделете каква марка е и приблизителната му цена, нека да си сравним! :idea: :idea: :) :)
Mauritius
 
Мнения: 282
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 13:01

Re: Как разбирате дали соевият сос, който купувате е качествен?

Мнениеот magda » 16 Дек 2014, 12:35

Опитвала съм подобен за този, който говориш ти и не смятам, че има по-малко боклуци от тези сосове на Маги и да си призная точно Унисосът на Маги ми харесва най-много спрямо всички други, тук става въпрос за вкус, все пак :idea: ;) ;)
magda
 
Мнения: 285
Регистриран на: 30 Юни 2014, 13:07

Re: Как разбирате дали соевият сос, който купувате е качествен?

Мнениеот Lollipop » 16 Дек 2014, 12:43

Никога не съм опитвала дори качествен и истински соев сос, а този унисос на Маги, за койго говорите е всичко друго, но не и соев сос, нито има нещо общо с него. Соевия сос е такава подправка по принцип, която не е чак толкова солена, нито е с чак толкова мек вкус, да сте забелязали някой да слага по 5 лъжици соев сос в Китай, както правим ние с Унисоса :mrgreen: :lol:
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Как разбирате дали соевият сос, който купувате е качествен?

Мнениеот rabotnata pchela » 16 Дек 2014, 15:48

А някой знае ли как да си направи домашен соев сос? Между другото, преди години продаваха соя, сега и това не съм виждала. :roll:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Как разбирате дали соевият сос, който купувате е качествен?

Мнениеот Slavena » 16 Дек 2014, 17:48

В магазина трудно може да се намери истински и качествен соев сос, може да сте сигурни в това!
Slavena
 
Мнения: 957
Регистриран на: 10 Дек 2014, 16:45

Re: Как разбирате дали соевият сос, който купувате е качествен?

Мнениеот Pipilota » 16 Дек 2014, 18:22

Соевия сос знам, че трябва да има май само соя вътре, сол и т.н. без менделеевата таблица ;)
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Как разбирате дали соевият сос, който купувате е качествен?

Мнениеот rabotnata pchela » 17 Дек 2014, 11:53

Pipilota написа:Соевия сос знам, че трябва да има май само соя вътре, сол и т.н. без менделеевата таблица ;)

То остана ли нещо, в което да не се съдържат какви ли не съставки и боклуци? Май не..
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Как разбирате дали соевият сос, който купувате е качествен?

Мнениеот Andrey » 17 Дек 2014, 15:22

Не разбирам, харесвам го по цвят и марка, които съм опитвал преди. :mrgreen:
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Как разбирате дали соевият сос, който купувате е качествен?

Мнениеот Kremiliya » 17 Дек 2014, 15:39

Със сигурност никога не съм опитвала истински соев сос, гледам да е по-скъп и да пише нещо на китайски когато го купувам, хаха :lol:
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Как разбирате дали соевият сос, който купувате е качествен?

Мнениеот rabotnata pchela » 19 Дек 2014, 16:51

Kremiliya написа:Със сигурност никога не съм опитвала истински соев сос, гледам да е по-скъп и да пише нещо на китайски когато го купувам, хаха :lol:

То на китайски бива, ако разбираш китайски хаха :)
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Следваща

Назад към Гювеч

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта