Как сте се справяли с гаденето по време на бременност, има ли нещо, което да го потуши?

Тук е мястото за въпроси, касаещи медицински и здравни теми, които споделяме помежду си.

Re: Как сте се справяли с гаденето по време на бременност, има ли нещо, което да го потуши?

Мнениеот Kaya » 25 Яну 2016, 17:04

svetlozara написа:
Jully написа:На мен ми помагаш е чай от джинджифил, но си правих съвсем лек, а не някакъв силен чай, това е един от вариантите, отделно избягването на всякаква миризлива храна, която може да предизвика реакция.

А дали не е е противопоказаен по време на бременност? Нали не бива да се хапват такива силни подправки по време на този деликатен период?

Аз си пия джинджифил, но на чай, не пия нищо по-силно като сок или друг тип концентрат, леко чайче :)
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Как сте се справяли с гаденето по време на бременност, има ли нещо, което да го потуши?

Мнениеот BeenieGal » 25 Яну 2016, 19:18

джинджифилов концентрат, наистина ли има и такива глупости вече...?
Аватар
BeenieGal
 
Мнения: 483
Регистриран на: 03 Окт 2014, 11:18

Re: Как сте се справяли с гаденето по време на бременност, има ли нещо, което да го потуши?

Мнениеот Lisica » 27 Яну 2016, 13:28

BeenieGal написа:джинджифилов концентрат, наистина ли има и такива глупости вече...?

Ами като си изстискаш сок от джинджифил и той си става "концентрат', ако не го разредиш с вода. :mrgreen:
Аватар
Lisica
 
Мнения: 1044
Регистриран на: 25 Мар 2015, 09:55

Re: Как сте се справяли с гаденето по време на бременност, има ли нещо, което да го потуши?

Мнениеот balsam » 02 Мар 2016, 17:19

На мен ми олекваше от чаша прясно мляко с мед или айран със сол. Една приятелка толкова повръщаше, че й изписаха Вомитусхил.
balsam
 
Мнения: 513
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:17

Re: Как сте се справяли с гаденето по време на бременност, има ли нещо, което да го потуши?

Мнениеот Lisica » 14 Апр 2016, 14:22

balsam написа:На мен ми олекваше от чаша прясно мляко с мед или айран със сол. Една приятелка толкова повръщаше, че й изписаха Вомитусхил.

Оф много гадно, някои бременности толкова трудно протичат! :(
Аватар
Lisica
 
Мнения: 1044
Регистриран на: 25 Мар 2015, 09:55

Re: Как сте се справяли с гаденето по време на бременност, има ли нещо, което да го потуши?

Мнениеот klara » 15 Апр 2016, 09:43

На мен само в първите три месеца ми се гадеше, но не стигах до повръщане :dreads: и слава Богу. Само трябваше да се отстраня от източника, който предизвикваше гаденето и ми минаваше. Но други нямат този късмет, пият лекарства, за да не повръщат.
klara
 
Мнения: 530
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:51

Re: Как сте се справяли с гаденето по време на бременност, има ли нещо, което да го потуши?

Мнениеот Ваня Стойчева » 27 Окт 2017, 11:23

Пиех вода с джинджифил, само че разбира се в по-малки количества, джинджифила е силна подправка и трябва да се внимава с нея. Но когато се сложи по малко във водата успокоява, това беше водата, която пиех през цялото време, вземах си джинджифил на прах, защото ми беше по-лесно да го използвам.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Как сте се справяли с гаденето по време на бременност, има ли нещо, което да го потуши?

Мнениеот Jully » 22 Ное 2017, 12:35

На мен ми помагаше много ментовия час с джинджифил и трушиите.
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Как сте се справяли с гаденето по време на бременност, има ли нещо, което да го потуши?

Мнениеот vanusha » 07 Дек 2017, 12:36

Aз също мога да кажа, че джинджифиловата вода действа много добре, така че е добре да се пие такава.
vanusha
 
Мнения: 382
Регистриран на: 30 Сеп 2016, 11:36

Re: Как сте се справяли с гаденето по време на бременност, има ли нещо, което да го потуши?

Мнениеот Kaya » 04 Яну 2018, 11:03

Но не трябва да се яде много от плода, водата само с накиснати парченца джинджифил.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

ПредишнаСледваща

Назад към Общи здравни теми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта