Как сте се справяли с гаденето по време на бременност, има ли нещо, което да го потуши?

Тук е мястото за въпроси, касаещи медицински и здравни теми, които споделяме помежду си.

Как сте се справяли с гаденето по време на бременност, има ли нещо, което да го потуши?

Мнениеот Lilly_milly » 16 Дек 2014, 16:47

Привет!
Преди седмица влезнах в пети месец от бременността. От самото начало ми се гади всяка сутрин, а понякога това продължава до ранния следобед, :cry: смятах, че поне до края на четвърти месец ще отшуми това, но продължава и започва да ме тревожи! :|

Говорих с лекаря, който следи бременността и каза, че няма място за притеснения, :idea: но много започвам да се дразня на това гадене. :evil: До обед направо не знам къде се намирам и нямам идея дали е възможно да се потуши това! :cry:
626.jpg
626.jpg (14.21 KiB) Прегледано 1450 пъти
В последните няколко дни сякаш съм по-добре, но да чукам на дърво, надявам се скоро да започне да ми разминава :idea:

Надявах се да има някакви чайове, който да ми помогнат да преборя гаденето, въпреки че имам чувство, че от миризмата им ще ми се гади още повече! :( :( :( Надявам се да ми споделите начини, с които е възможно да потушим гаденето по време на бременност!
Lilly_milly
 
Мнения: 245
Регистриран на: 16 Дек 2014, 14:32

Re: Как сте се справяли с гаденето по време на бременност, има ли нещо, което да го потуши?

Мнениеот julianne » 16 Дек 2014, 16:52

Много е неприятно, имах известен период в самото начало, където наистина ми ставаше много зле, но доста бързо отшумя. По-късно разбрах, че с масаж на лявата ръка може да се потуши това, но не зная дали точно този начин може да облекчи гаденето по време на бременността. Само ще те подведа, ако ти кажа, къде по-точно трябваше да се прави масаж дали от средата на дланта към пръстите или на китката. :roll:
julianne
 
Мнения: 404
Регистриран на: 27 Ное 2013, 14:50

Re: Как сте се справяли с гаденето по време на бременност, има ли нещо, което да го потуши?

Мнениеот Malina » 16 Дек 2014, 16:52

Лекарите като не са ти казали ние какво да ти кажем, това е положението, може би нещо, което успокоява корема - като чай от лайка да речем с повече мед вътре, също и ментов чай е супер ;)
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Как сте се справяли с гаденето по време на бременност, има ли нещо, което да го потуши?

Мнениеот Pipilota » 16 Дек 2014, 18:15

julianne написа:Много е неприятно, имах известен период в самото начало, където наистина ми ставаше много зле, но доста бързо отшумя. По-късно разбрах, че с масаж на лявата ръка може да се потуши това, но не зная дали точно този начин може да облекчи гаденето по време на бременността. Само ще те подведа, ако ти кажа, къде по-точно трябваше да се прави масаж дали от средата на дланта към пръстите или на китката. :roll:

Какви пък са тези шамански истории, вярвате ли на тези точкови масажи?
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Как сте се справяли с гаденето по време на бременност, има ли нещо, което да го потуши?

Мнениеот Malina » 21 Дек 2014, 18:22

Pipilota написа:
julianne написа:Много е неприятно, имах известен период в самото начало, където наистина ми ставаше много зле, но доста бързо отшумя. По-късно разбрах, че с масаж на лявата ръка може да се потуши това, но не зная дали точно този начин може да облекчи гаденето по време на бременността. Само ще те подведа, ако ти кажа, къде по-точно трябваше да се прави масаж дали от средата на дланта към пръстите или на китката. :roll:

Какви пък са тези шамански истории, вярвате ли на тези точкови масажи?

:lol: :lol: :lol: :lol: Момичето ни моли за помощ, а ние го пратихме в трета глуха ;))
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Как сте се справяли с гаденето по време на бременност, има ли нещо, което да го потуши?

Мнениеот mix_twix » 21 Дек 2014, 18:47

Нищо не ми е помагало на мен имах много тежка бременност, изобщо бях забранила да се яде у нас и да се готви, всяка миризма ме дразнеше, нищо не ми помогна, то не бяха чайове, отвари и лекарства...
Аватар
mix_twix
 
Мнения: 1181
Регистриран на: 18 Дек 2014, 10:56

Re: Как сте се справяли с гаденето по време на бременност, има ли нещо, което да го потуши?

Мнениеот Lollipop » 21 Дек 2014, 19:07

Освен чай за друго не се сещам, но лекарят трябва да си е казал мнението, защото както стигнахме до извода в друга тема и билките могат да бъдат опасни, а при бременните вниманието трябва да е на максимум!
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Как сте се справяли с гаденето по време на бременност, има ли нещо, което да го потуши?

Мнениеот Jully » 21 Яну 2016, 11:21

На мен ми помагаш е чай от джинджифил, но си правих съвсем лек, а не някакъв силен чай, това е един от вариантите, отделно избягването на всякаква миризлива храна, която може да предизвика реакция.
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Как сте се справяли с гаденето по време на бременност, има ли нещо, което да го потуши?

Мнениеот svetlozara » 25 Яну 2016, 16:08

Jully написа:На мен ми помагаш е чай от джинджифил, но си правих съвсем лек, а не някакъв силен чай, това е един от вариантите, отделно избягването на всякаква миризлива храна, която може да предизвика реакция.

А дали не е е противопоказаен по време на бременност? Нали не бива да се хапват такива силни подправки по време на този деликатен период?
svetlozara
 
Мнения: 729
Регистриран на: 18 Юни 2015, 12:14

Re: Как сте се справяли с гаденето по време на бременност, има ли нещо, което да го потуши?

Мнениеот draga.mihova » 25 Яну 2016, 16:34

Доста е относително, за всяка жена е различни и различно и понасят миризмите :idea:
draga.mihova
 
Мнения: 226
Регистриран на: 10 Дек 2013, 12:24

Следваща

Назад към Общи здравни теми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron