Каква може да се окаже причината за оредяването на косата?

Разкрасителни процедури и хитрините на женската красота

Каква може да се окаже причината за оредяването на косата?

Мнениеот julianne » 16 Дек 2014, 17:28

Една приятелка постоянно ми се оплаква вече 3-ти месец, че косата и много капе и по нейно мнение, направо си оредява. И при мен това се случва, но аз за щастие имам причина и тя е хубава - чакам бебчо :) :)

Обикновено приятелката ми не третира косата си с преси и маши в много, много редни случаи използва и понеже й пречи косата ходи вързана, но когато се реше или свали ластичката, с която е била прибрана косата й, резултатите са плашещи, много подобни на този
hair-loss.jpg
hair-loss.jpg (8.83 KiB) Прегледано 896 пъти
Имате ли някаквообяснение на какво би могло да се дължи това? :?

Когато не става дума за третиране на косата с преси, нито с химикали, как е възможно да се получава този косопад и защо? :roll:
julianne
 
Мнения: 404
Регистриран на: 27 Ное 2013, 14:50

Re: Каква може да се окаже причината за оредяването на косата?

Мнениеот mimeto90 » 16 Дек 2014, 17:31

Много е възможно от агресивни шампоани и подобни да й се случва това, ако не е ходила на хормонални изследвания, по-добре е да направи първо това, според мен :!:
mimeto90
 
Мнения: 449
Регистриран на: 18 Дек 2013, 13:15

Re: Каква може да се окаже причината за оредяването на косата?

Мнениеот Slavena » 16 Дек 2014, 17:49

Моята коса също капе, защото рядко я сресвам добре и когато започна - познайте какво скубане следва, косата ми също е постоянно вързана, защото не я понасям просто да се допира по врата ми. Може би просто една пострижка ще свърши работа.
Slavena
 
Мнения: 957
Регистриран на: 10 Дек 2014, 16:45

Re: Каква може да се окаже причината за оредяването на косата?

Мнениеот Pipilota » 16 Дек 2014, 18:16

Може наистина да е от това, че косата ти е постоянно вързана.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Каква може да се окаже причината за оредяването на косата?

Мнениеот rose_92 » 17 Дек 2014, 02:35

И аз имах такъв проблем преди 2 години и така и не разбрах защо цяло лято косата ми не спря да капе и страшно много оредя - преди имах сигурно 2 пъти по-гъста коса. Миналата година ходих на ендокринолог, но лекарката каза, че TSH (хормона на щитовидната жлеза) ми бил в норма..А иначe моята коса винаги са пада особено като се сменят сезоните..но не е както преди 2 години де, тогава беше нещо страшно - опитвах какво ли не, но нищо не помогна. Не знам дали е удачно да казвам името на едни таблетки, които пих тогава и които по чудо намалиха косопада, затова ако някой се интересува да ми пише лично съобщение.

Като цяло косопада може да се дължи на много фактори като стрес, бременност, раждане, хормонални проблеми и т.н., но според мен е добре момичето да отиде и да поиска да й изследват съответните хормони щом толкова време й капе косата. Иначе иска не иска - трябва да спре да си връзва косата и особено ако много стяга ластика, защото това също оказва влияние. Косата трябва да се реши всеки ден хубаво, най-добре с дървен гребен или четка и ако падат повече от 100 косъма на ден, това не е добре.

Може да опита да си направи някакви домашни маски против косопад и за задравяване на косата. Ще препоръчам една, която ми я каза моята фризьорка и която си правя 2-3 пъти в месеца:
- няколко лъжици кисело мляко (по-гъсто, защото иначе много се стича) според дължината на косата
- 1 жълтък
- половин кубче мая за хляб
- половин ампула витамин А
- някакъв алкохол - водка, ракия
Може да добави и 1 лъжица хининова вода(освен това може да си втрива малко от нея всеки път след къпане на влажна коса)
Като разбърка съставките да се намаже и да втрива добре в корените, да си сложи найлон на главата и отгоре хавлиена кърпа. Стои се така 1-2 часа и после се измива с шампоан.

Също така съм чела, че е хубаво да си поливаш косата с вода от коприва и да я втриваш в корените.
Ако проблема не се повлиява от домашни маски и шампоани против косопад значи има някакъв вътрешен проблем, което налага посещение при лекар (за съжаление на мен така й не ми казаха конкретна причина за обилния косопад и затова се опитвам сама да си помогна като видя повече косми по пода и по четката, но на нея дано й помогнат).
rose_92
 
Мнения: 420
Регистриран на: 05 Мар 2014, 17:09

Re: Каква може да се окаже причината за оредяването на косата?

Мнениеот rose_92 » 17 Дек 2014, 02:41

http://media.framar.bg/%D0%BB%D1%8E%D0% ... 0%B4%D0%B0

Ето тук пише може да прочете за още причини поради които косата започва да капе.
rose_92
 
Мнения: 420
Регистриран на: 05 Мар 2014, 17:09

Re: Каква може да се окаже причината за оредяването на косата?

Мнениеот rabotnata pchela » 17 Дек 2014, 11:53

rose_92 а как разбираш дали са повече от 100 косъма. :mrgreen: :mrgreen: шегувам се!
Напълно си права, че трябва да се обърне сериозно внимание на такива проблеми!
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Каква може да се окаже причината за оредяването на косата?

Мнениеот rose_92 » 17 Дек 2014, 17:04

Еми броиш ги :D колкото и смешно да звучи.. :lol: Ти няма как да знаеш точната бройка, но горе-долу разбираш дали е повече от нормалното като се срешиш и махнеш топката косми от четката или гребена. ;)
rose_92
 
Мнения: 420
Регистриран на: 05 Мар 2014, 17:09

Re: Каква може да се окаже причината за оредяването на косата?

Мнениеот Slavena » 17 Дек 2014, 17:16

rose_92 написа:Еми броиш ги :D колкото и смешно да звучи.. :lol: Ти няма как да знаеш точната бройка, но горе-долу разбираш дали е повече от нормалното като се срешиш и махнеш топката косми от четката или гребена. ;)

А ако си се скубал болезнено няма да е показател нали? :))
Slavena
 
Мнения: 957
Регистриран на: 10 Дек 2014, 16:45

Re: Каква може да се окаже причината за оредяването на косата?

Мнениеот Anka » 30 Дек 2014, 13:44

Най-малкото хормоните, смяната на климата, боядисването, пърхота все причини, подари които можем да останем и без коса. :geek:
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Следваща

Назад към Козметика и грим

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron