Какви семена присъстват на масата ви?

Подходящи рецепти, споделен опит и съвети, начин на живот

Re: Какви семена присъстват на масата ви?

Мнениеот Anka » 21 Дек 2014, 17:44

Използвам всякакви каквито намеря, ленено семе, тиквено, слънчогледово, жито, овес ;) най-често ги слагам с ориза или в хляб ;)
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Какви семена присъстват на масата ви?

Мнениеот Elica » 21 Дек 2014, 17:51

Anka написа:Използвам всякакви каквито намеря, ленено семе, тиквено, слънчогледово, жито, овес ;) най-често ги слагам с ориза или в хляб ;)

Трябва да споделиш някоя рецепта, такива семена са много полезни аз хич не ги владея тези рецепти (:
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Какви семена присъстват на масата ви?

Мнениеот Lollipop » 21 Дек 2014, 19:09

Освен слънчогледови семки на масата ми други семена не присъстват, голяма грешка. :) :lol:
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Какви семена присъстват на масата ви?

Мнениеот Malina » 22 Дек 2014, 14:32

Не използвам никакви нетрадиционни, всичко, което е заложено в нашата си българска кухня го хапраме и ние ;)
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Какви семена присъстват на масата ви?

Мнениеот Mon_ton » 22 Дек 2014, 15:09

Май само ориз, ама той от семената ли е? :D
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Какви семена присъстват на масата ви?

Мнениеот Slavena » 02 Юни 2015, 15:18

Ние у нас не кълвем изобщо ;)
Slavena
 
Мнения: 957
Регистриран на: 10 Дек 2014, 16:45

Re: Какви семена присъстват на масата ви?

Мнениеот Yunona » 02 Юни 2015, 22:12

Често хапваме семена вкъщи. Преди ползвах предимно в домашния хляб, за поръсване на салати или солени мъфини. Става дума за сусамово, маково, ленено семе, тиквени и слънчогледови семки. В сутрешното мюсли слагам смляно ленено семе. Напоследък много ми харесва да закусвам с някакво смути - бързо, лесно, вкусно и полезно. Разбивам в блендера, пием и тръгваме - кой на работа, кой на училище. В смутитата слагам чия (накисната от вечерта) или конопено семе. Към семената трябва да се причисли и киноата, която често се мисли за някакво житно растение, но по същество е семе от градински чай. С нея правя салатки или плънки за зеленчуци.
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: Какви семена присъстват на масата ви?

Мнениеот rabotnata pchela » 03 Юни 2015, 07:39

У нас само слънчогледовото семе присъства, да си призная, нито чиа, нито киноа мога да си позволя, а дори не знам как изглежда конопеното семе. :( Та всеки се разполага според чергата си. Използвам иначе освен слънчоглед, то и понякога маково семе, него го обожавам, а сега съм на тема неща направени с царевично брашно или царевичен грис, така че слагам доста обикновени семена в тях, докато ги приготвям :)))
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Какви семена присъстват на масата ви?

Мнениеот fairy » 25 Окт 2016, 13:18

По едно време мъжът ми беше се втурнал да яде ядки и беше накупил ленено, сусамено, маково, тиквено. Хапваме си, моят принос е с киноата. Един път на месец-месец и половина и нея слагам на масата.
fairy
 
Мнения: 464
Регистриран на: 19 Яну 2016, 11:17

Re: Какви семена присъстват на масата ви?

Мнениеот Jully » 27 Окт 2016, 15:41

fairy написа:По едно време мъжът ми беше се втурнал да яде ядки и беше накупил ленено, сусамено, маково, тиквено. Хапваме си, моят принос е с киноата. Един път на месец-месец и половина и нея слагам на масата.

Много вкусни комбинации, а мъжът ти как ги е ял тези ядки, аз предполагам, че по-скоро в овесени ядки бих ги сложила или в хляб. :roll:
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

ПредишнаСледваща

Назад към Вегетарианци и вегани

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта