Домашната храна е по-вредна от полуготовата

Тук е мястото за вашия коментар за събитията от страната и чужбина!

Re: Домашната храна е по-вредна от полуготовата

Мнениеот kauda » 22 Юни 2015, 17:01

Е то и обезмасленото кисело мляко не е по-полезно, но хората го предпочитат. Както и с диетичната кола, да вярно, захарта и калориите са сведени до минимум, но това не означава, че вече са полезни.
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Домашната храна е по-вредна от полуготовата

Мнениеот Lisica » 22 Юни 2015, 17:17

Аз си мисля, че готовата храна има някакви предимства - да, но не са кой знае колко големи, освен в липсата на задължение по приготвянето ѝ не виждам кой знае колко по-големи ползи може да има.
Аватар
Lisica
 
Мнения: 1044
Регистриран на: 25 Мар 2015, 09:55

Re: Домашната храна е по-вредна от полуготовата

Мнениеот silver933 » 13 Юли 2015, 15:34

Lisica написа:Аз си мисля, че готовата храна има някакви предимства - да, но не са кой знае колко големи, освен в липсата на задължение по приготвянето ѝ не виждам кой знае колко по-големи ползи може да има.

Само толкова, повечето са недостатъци, като се има предвид, че в по-големите случаи не знаеш какво има вътре в тях.. :)
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Домашната храна е по-вредна от полуготовата

Мнениеот Malina » 13 Юли 2015, 16:27

silver933 написа:
Lisica написа:Аз си мисля, че готовата храна има някакви предимства - да, но не са кой знае колко големи, освен в липсата на задължение по приготвянето ѝ не виждам кой знае колко по-големи ползи може да има.

Само толкова, повечето са недостатъци, като се има предвид, че в по-големите случаи не знаеш какво има вътре в тях.. :)

Не че от магазина има голяма гаранция какво си купуваш, но да речем че има някакво значение :)
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Домашната храна е по-вредна от полуготовата

Мнениеот Elica » 14 Авг 2015, 12:23

Идеята е, че в домашната храна се слага много мазнина и се пържии подобни, докато от магазина можеш да избереш нещо здравословно, макар че полуготови консистенции трайни незнайно как с месеци надали е по-добър вариант. Затова най-добре да се осланяме на корените си и да не му мислим мноог много.
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Домашната храна е по-вредна от полуготовата

Мнениеот S_Milenska » 14 Авг 2015, 14:08

Elica написа:Идеята е, че в домашната храна се слага много мазнина и се пържии подобни, докато от магазина можеш да избереш нещо здравословно, макар че полуготови консистенции трайни незнайно как с месеци надали е по-добър вариант. Затова най-добре да се осланяме на корените си и да не му мислим мноог много.

Само глупости са това, никой не може да ме убеди, че това което аз сготвя и времето, в което му вложа цялата си любов ще бъде вредно.
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Домашната храна е по-вредна от полуготовата

Мнениеот fawla » 14 Авг 2015, 14:52

Е, понякога е вредно домашното готвене, когато всички кажат вкъщи "не знам, няма значение, това не искам ".. и нервите ми толкова се изприщват, че почвам да съжалявам, че съм решила да сготвя :mrgreen:
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48

Re: Домашната храна е по-вредна от полуготовата

Мнениеот rabotnata pchela » 14 Авг 2015, 15:43

fawla написа:Е, понякога е вредно домашното готвене, когато всички кажат вкъщи "не знам, няма значение, това не искам ".. и нервите ми толкова се изприщват, че почвам да съжалявам, че съм решила да сготвя :mrgreen:

С това и аз съм съгласна, може и до инфаркт да ме докара някой път :lol:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Домашната храна е по-вредна от полуготовата

Мнениеот moni.sparrow » 19 Авг 2015, 11:30

rabotnata pchela написа:
fawla написа:Е, понякога е вредно домашното готвене, когато всички кажат вкъщи "не знам, няма значение, това не искам ".. и нервите ми толкова се изприщват, че почвам да съжалявам, че съм решила да сготвя :mrgreen:

С това и аз съм съгласна, може и до инфаркт да ме докара някой път :lol:

В такива случаи си готвя нещо любимо на нас с децата и си го хапваме без да чувам мрънкане от страна на мъжа ми, той да се спасява след като върти очи!
moni.sparrow
 
Мнения: 286
Регистриран на: 05 Ное 2013, 15:24

Re: Домашната храна е по-вредна от полуготовата

Мнениеот Malina » 01 Сеп 2015, 12:42

Засега с приятеля ми се справяме добре с менюто, защото решаваме в събота какво ще ядем през цялата седмица и отиваме на пазар, така няма мислене и чудене, защото всичко е решено. :)
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

ПредишнаСледваща

Назад към Актуални теми и новини

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта