Домашната храна е по-вредна от полуготовата

Тук е мястото за вашия коментар за събитията от страната и чужбина!

Домашната храна е по-вредна от полуготовата

Мнениеот Pipilota » 17 Дек 2014, 11:05

Прочетох, че домашната храна вече е по-вредна от полуготовата и готова като цяло. Вече си мисля, че такава гледка ще бъде рядкост: :?

woman-cooking.jpg
woman-cooking.jpg (49.49 KiB) Прегледано 1196 пъти

С други думи идеята е, че полуготовите храни вече са в пъти по-здравословни, от домашните. :shock: На мен ми се вижда абсурдно, за да бъде едни боб по-здравословен от домашния кой знае колко съставки с неизвестно начало има вътре. :roll:

Колкото и да го мисля - залагам само на домашните неща, не казвам, че не купувам и полуготова, но това се случва веднъж годишно. :oops:
Затова питам и вас - мислите ли, че домашната храна може да бъде вредна, кое е вредното в нея - комбинацията на храните, това че е мазна или пък друго. И сътоветно, ако сте привърженици на готовата храна - защо? :?:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Домашната храна е по-вредна от полуготовата

Мнениеот Mamacita » 17 Дек 2014, 11:15

Може и да разочаровам много хора, но аз от известно време ям само готова храна, направо ми се отврати домашната, не обичам традиционните манджи и това е, много по-вкусно ми е да си взема нещо готово, което е направено от друг, а не аз да съм се потила половин ден над печката, в крайна сметка смятам, че е полезно това, което ти е вкусно, а не това, което другите смятат за полезно :idea: :idea: :idea: :idea:
Mamacita
 
Мнения: 250
Регистриран на: 13 Дек 2014, 10:52

Re: Домашната храна е по-вредна от полуготовата

Мнениеот rabotnata pchela » 17 Дек 2014, 11:21

Mamacita написа:Може и да разочаровам много хора, но аз от известно време ям само готова храна, направо ми се отврати домашната, не обичам традиционните манджи и това е, много по-вкусно ми е да си взема нещо готово, което е направено от друг, а не аз да съм се потила половин ден над печката, в крайна сметка смятам, че е полезно това, което ти е вкусно, а не това, което другите смятат за полезно :idea: :idea: :idea: :idea:

И никаква ли домашна храна не ядеш, ами килограмите после, купешкото не е ли пълно с боклуци? Аз готвя почти всеки ден, най-бързата и готова храна ми е пържените яйца. Чудя се как може някой да мрази домашната храна, по ли ти е вкусно да ядеш полуфабрикатни пилешки хапки без изобщо да знаеш какво има вътре! :shock:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Домашната храна е по-вредна от полуготовата

Мнениеот Lollipop » 17 Дек 2014, 12:14

Аз си купувам само готова храна у нас, много рядко готвя, в магазина има всичко - от нарязани салати до засукани панировки. Пък и е далеч по-здравословно да си купиш един кроасан отколкото да ядеш супа с 3 филии хляб, нали?
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Домашната храна е по-вредна от полуготовата

Мнениеот Burborino » 17 Дек 2014, 12:30

Предпочитам аз да си приготвям храната, готвя почти всеки ден. Най-малкото защото мога сама да си избера продуктите с които да я сготвя. Не мисля, че е по-вредна от полуготовата. Супер нелогично ми е. Не харесвам топлите щандове в магазините. Всичко ми изглежда спаружено и не предизвиква интерес у мен, да не говорим, че много често за тази храна се използват не толкова качествени продукти.
Също предпочитам аз да си направя нещо сладко отколкото да си купя готово такова в което можеш да намериш цялата менделеева таблица. И понеже цял живот съм се хранила с домашна храна винаги усещам гадните химии.
What's it got in its nasty little pocketses, eh, my precious?
Аватар
Burborino
 
Мнения: 301
Регистриран на: 26 Ное 2014, 18:52
Местоположение: middle-earth

Re: Домашната храна е по-вредна от полуготовата

Мнениеот silver933 » 17 Дек 2014, 13:24

Никой не може да ме убеди, че домашните сърми са вредна храна или пък сърчицата с лук! :mrgreen: :lol: :lol:
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Домашната храна е по-вредна от полуготовата

Мнениеот Kaya » 17 Дек 2014, 13:39

За мен трябва да си пълен идиот, за да решиш, че като си купиш нещо готово от магазина или такова, което ще се приготви за 5 мин то значи е полезно и здравословно, ако ще и една калория да има, останалите боклуци, които ще изядеш не са за подценяване! :shock:
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Домашната храна е по-вредна от полуготовата

Мнениеот Rali_hr » 17 Дек 2014, 14:09

А, представям си едни пилешки хапки полуготови с паста вътре колко па са по-здравословни, отколкото домашните, дори и пилето да е купено е в пъти по-добре!
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Домашната храна е по-вредна от полуготовата

Мнениеот belleville » 17 Дек 2014, 14:54

Психиката на хората е сериозно объркана относно храненето. Вярно е, че вкъщи е по-добре да го приготвиш, отколкото да купиш нещо полуготово, но при положение, че купуваш натъпкано пиле с гадости, както и да го приготвиш вкъщи, фактите си остават такива :idea:
belleville
 
Мнения: 253
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 14:39

Re: Домашната храна е по-вредна от полуготовата

Мнениеот Kremiliya » 17 Дек 2014, 15:38

belleville написа:Психиката на хората е сериозно объркана относно храненето. Вярно е, че вкъщи е по-добре да го приготвиш, отколкото да купиш нещо полуготово, но при положение, че купуваш натъпкано пиле с гадости, както и да го приготвиш вкъщи, фактите си остават такива :idea:

Вари го, печи го все е боклук така е. Месото е най-вредното... :(
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Следваща

Назад към Актуални теми и новини

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта