Случва ли ви се да се събуждате уморени, как се борите през деня с това?

Тайни семейни рецепти за здраве и красота - как да бъдем в полза на другите.

Re: Случва ли ви се да се събуждате уморени, как се борите през деня с това?

Мнениеот roksana » 06 Юни 2016, 12:10

Ако психически съм натоварена, тогава не се наспивам добре и се събуждам уморена. Отдавна не съм се чувствала така и сега ми е добре. Но тогава гледах да не мисля само за проблемите си и по-рано да си лягам. Трябва да ми е невъзможно да спя, за да пия хапчета, предпочитам да не прибягвам към тях.
roksana
 
Мнения: 504
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:50

Re: Случва ли ви се да се събуждате уморени, как се борите през деня с това?

Мнениеот gabinka_80 » 25 Окт 2016, 16:12

От година се събуждам адски изтощена, изобщо нямам възможност да си почина и да се наспя. Не пия хапчета за сън, понеже не знам дали ще чуя малката, но пия по огромни дози кафе, стигала съм до 7-8 кафета на ден. Изтощена съм, но няма друг вариант, покрай грижите за дома, за претенциозния мъж, за бебето. От както съм сама пък мъдря развода постоянно и се чувствам още по-зле и по-изморена. Надявам се всичко да мине скоро!
gabinka_80
 
Мнения: 300
Регистриран на: 15 Юли 2016, 12:22

Re: Случва ли ви се да се събуждате уморени, как се борите през деня с това?

Мнениеот PasDeDeux » 25 Окт 2016, 17:10

Скоро няма да се измъкнеш от тези си мисли, но поне предприеми нещо, за да не са постоянно в главата ти. Ако имаш възможност, започни работа, занимавай се с нещо, което те отпуска, за да не полудееш.

Психическото състояние има голямо значение как се събуждаш сутрин. Нормално целият ден после да ти е кофти. Трудно можеш да преобърнеш да не ти е гадно.
PasDeDeux
 
Мнения: 423
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:53

Re: Случва ли ви се да се събуждате уморени, как се борите през деня с това?

Мнениеот Био доктор » 25 Окт 2016, 19:54

Mamacita написа:Все по-често започнах да се събуждам ужасно уморена. Не зная на какво може да се дължи това :roll: Целият ден ми е повече от крив след това .

Само предполагам на какво може да се дължи, но нищо не изглежда достатъчно сериозно, за да се събуждам постоянно уморена и да се опитвам да се боря с деня по най-невероятни начини
3788.jpg
Кафето отдавна спря да ми действа ободряващо и около седмица през ден бях на енергийни напитки, за да мога да върша съвестно работата си.

Усещам, че вече така не може, затова реших да се опитам да направя нещо, но нямам идея какво да е то. :roll: Не мога да кажа, че не спя през нощта, затова търся човек, който е минал през това и е намерил решението за сутрешната умора и за борбата с нея през деня! :idea:


Преди години един колега със същите оплаквания, по време на лекция попита доцента по неврология какво да направи... Отговора беше - Колега, трябва да смениш доминантата... Опитай и ти със смяна на доминантата и след това сподели как заспиваш, как се събуждаш и ако не помага, ще потърсим друг вариант :wink:
Био доктор
 
Мнения: 120
Регистриран на: 23 Окт 2016, 22:53

Re: Случва ли ви се да се събуждате уморени, как се борите през деня с това?

Мнениеот S_Milenska » 26 Окт 2016, 14:32

Био доктор написа:
Преди години един колега със същите оплаквания, по време на лекция попита доцента по неврология какво да направи... Отговора беше - Колега, трябва да смениш доминантата... Опитай и ти със смяна на доминантата и след това сподели как заспиваш, как се събуждаш и ако не помага, ще потърсим друг вариант :wink:

Ква доминантна... нищо не разбрах.. :roll:
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Случва ли ви се да се събуждате уморени, как се борите през деня с това?

Мнениеот Био доктор » 26 Окт 2016, 16:49

S_Milenska написа:
Био доктор написа:
Преди години един колега със същите оплаквания, по време на лекция попита доцента по неврология какво да направи... Отговора беше - Колега, трябва да смениш доминантата... Опитай и ти със смяна на доминантата и след това сподели как заспиваш, как се събуждаш и ако не помага, ще потърсим друг вариант :wink:

Ква доминантна... нищо не разбрах.. :roll:


Не намерих друга по-деликатна дума за смяна на съпруга или любовника и за това ползвах смяна на доминантата като определение.
Био доктор
 
Мнения: 120
Регистриран на: 23 Окт 2016, 22:53

Re: Случва ли ви се да се събуждате уморени, как се борите през деня с това?

Мнениеот отчаяна » 26 Окт 2016, 20:35

Вярно , че сексът лекува и се отразява добре във всяко едно отношение, но някой път и той не помага :smile: .
отчаяна
 
Мнения: 92
Регистриран на: 25 Авг 2016, 13:49

Re: Случва ли ви се да се събуждате уморени, как се борите през деня с това?

Мнениеот Био доктор » 26 Окт 2016, 20:38

Под любовник нека не се разбира само секс... знам, че женското подсъзнание е по-особено, но нека разчупим клишето за любовник и включим романтика, разходки, заведения...пътувания :wink:
Био доктор
 
Мнения: 120
Регистриран на: 23 Окт 2016, 22:53

Re: Случва ли ви се да се събуждате уморени, как се борите през деня с това?

Мнениеот dinkog » 27 Окт 2016, 08:51

Брей, винаги съм знаел, че лекарите имат извратено чувство за хумор, но да препоръчват кръшкане не знаех, че се случва.. :shock:
Аватар
dinkog
 
Мнения: 611
Регистриран на: 21 Мар 2015, 11:37

Re: Случва ли ви се да се събуждате уморени, как се борите през деня с това?

Мнениеот belleville » 27 Окт 2016, 09:18

Био доктор написа:Под любовник нека не се разбира само секс... знам, че женското подсъзнание е по-особено, но нека разчупим клишето за любовник и включим романтика, разходки, заведения...пътувания :wink:


То това и с мъжа си можеш да го правиш, стига да ти е приятно и да си спокоен с него. Не всяка причина е в мъжа или жената, колкото и да не ни се вярва :smile: . Умората може да е причинена и от недобро физическо състояние. Аз съм с анемия и понякога се събуждам именно така.
belleville
 
Мнения: 253
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 14:39

ПредишнаСледваща

Назад към Домашен лекар

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта