Случва ли ви се да се събуждате уморени, как се борите през деня с това?

Тайни семейни рецепти за здраве и красота - как да бъдем в полза на другите.

Re: Случва ли ви се да се събуждате уморени, как се борите през деня с това?

Мнениеот Monika_Spasova » 27 Мар 2017, 14:37

Пия витамини и много кафе, само това ме спасява, днес например незнайно защо умирам за сън, просто очите ми се затварят, изпила съм 2 кафета до тук и това е, третото е на път. :lol:
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Случва ли ви се да се събуждате уморени, как се борите през деня с това?

Мнениеот queenie » 03 Апр 2017, 19:30

В никакъв случай не трябва да се пият енергийни напитки- те са страшно вредни, дори опасни.

Трябва да прецениш най- напред каква е причината за това- може да е нещо, което не предполагаш, напр. да имаш сънна апнея. Това може да попречи на достъпа на кислород до мозъка ти и да предизвиква тази умора. Много хора страдат от това и проблема не е маловажен.

А може и да не е това, а нещо друго. Опитай се да разбереш причината и да я атакуваш- това е правилния начин, а не да се наливаш с кафета.

Енергийните напитки и кафетата допълнително ще ти попречат да се наспиваш качествено и проблемът ще се задълбочи.
queenie
 
Мнения: 26
Регистриран на: 30 Мар 2017, 12:50

Re: Случва ли ви се да се събуждате уморени, как се борите през деня с това?

Мнениеот rabotnata pchela » 04 Апр 2017, 09:37

На човек, ако му се случва два три пъти месечно, какво толкова, че да се прави на въпрос :) Всеки има дни, в които не спи и е по-изморен, а и след като някой се СЪБУЖДА уморен, знаич определено не страда от безсъние да речем. Сънната апнея мисля, че всеки я у сеща и разбира доста рано.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Случва ли ви се да се събуждате уморени, как се борите през деня с това?

Мнениеот Paladin » 02 Май 2017, 12:17

Имах съквартирант със сънна апнея, човека си бе'ше взел един уред да диша с него :)
Paladin
 
Мнения: 109
Регистриран на: 19 Апр 2017, 09:33

Re: Случва ли ви се да се събуждате уморени, как се борите през деня с това?

Мнениеот Elica » 17 Май 2017, 10:23

Paladin написа:Имах съквартирант със сънна апнея, човека си бе'ше взел един уред да диша с него :)

Само това е начина с кислородни маски, за да се подава въздух, докато спят.
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Случва ли ви се да се събуждате уморени, как се борите през деня с това?

Мнениеот Ваня Стойчева » 08 Юни 2017, 15:00

През деня, след такива дни изпивам 1 кафе и поне 1 стимол, има иг в аптеката, после с ечувствам добре. Ако е системен проблем трябват витамини и да се потърси къде е проблема, често е в липсата на витамини. Ако е единичен случай, защото не сме спали добре, кафето и стимола вършат чудеса.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Случва ли ви се да се събуждате уморени, как се борите през деня с това?

Мнениеот dinkog » 20 Юни 2017, 10:53

Това е много характерно и за проблеми с щитовидната жлеза, липсата на енергия може да говори за някакъв хормонален проблем. Ако е единичен случай след тежка нощ, или по-напрегнат уикенд, може да се справите с повече кафе и с някой друг стимулант, като шоколади , витамини или стимол.
Аватар
dinkog
 
Мнения: 611
Регистриран на: 21 Мар 2015, 11:37

Re: Случва ли ви се да се събуждате уморени, как се борите през деня с това?

Мнениеот kauda » 20 Юни 2017, 14:57

Днес се чувствам така както описахте, още от сутринта много ми се дразнеха очите. Проблемът при мен е в светлината, тя много ме изморява и ме кара да се чувствам зле. Ако лампите са изгасени зрението ми е по-добро и по-спокойно. Така се чувствам и свежо. Забелязах, че и повечето колежки се оплакват от умора, но стоим на лампи:
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Случва ли ви се да се събуждате уморени, как се борите през деня с това?

Мнениеот svetlozara » 24 Яну 2018, 11:04

Все по-рядко ми се случва, от както смених начина си на хранене, но иначе успешно туширах проблема с много кафета. :mrgreen:
svetlozara
 
Мнения: 729
Регистриран на: 18 Юни 2015, 12:14

Re: Случва ли ви се да се събуждате уморени, как се борите през деня с това?

Мнениеот rabotnata pchela » 13 Фев 2018, 20:16

Да ви кажа от както си смених режима на хранене, все по-рядко ми се приспива по никое време, издръждам до към 22 и чак тогава си лягам, което за мен е късно, обикновено почвах да клюмам към 8ч. Сутрин ставам в 6 и почвам да правя домашни тренировки :))
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

ПредишнаСледваща

Назад към Домашен лекар

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта