Колко тежахте в последните месеци на бременността, а година след раждането?

Искамe бебе - бременност, моментът на раждането, майчинство, проблемно забременяване и ин витро, осиновяване и приемна грижа

Колко тежахте в последните месеци на бременността, а година след раждането?

Мнениеот Lilly_milly » 17 Дек 2014, 15:19

Здравейте, мами. Днес с колежките, които имат деца обсъждахме теглото в последните месеци от бременността, както и теглото им след годинката на детето.

Не зная дали е до храната, но повечето казват, че почти са задържали едни 15 килограма отгоре, което ми се струва доста плашещо! В момента коремчето ми е такова, съвсем мъничко
pregnant-woman.jpg
pregnant-woman.jpg (11.66 KiB) Прегледано 7742 пъти
и съм качила 4 килограма, но въпреки това се чувствам доста тромава, :( не зная до 9-тия месец как ще съм, направо се плаша, но много се моля да не задържа нито килограм, след като родя! :!:

По-страшното, което четох беше някаква статистика, която показваше, че жените година след раждането тежат толкова, колкото по време на бременността! :shock: :shock: :shock: Споделете ми, колко килограма тежахте в последните месеци от бременността и колко година след раждането, не искам да си вадя съвсем погрешни изводи и да се плаша безпричинно още в самото начало! :!:
Lilly_milly
 
Мнения: 245
Регистриран на: 16 Дек 2014, 14:32

Re: Колко тежахте в последните месеци на бременността, а година след раждането?

Мнениеот moni.sparrow » 17 Дек 2014, 15:26

В края на бременността тежах около 70 килограма и при двете бременности, т.е. съм качвала около 20 килограма и малко, но до първата година се разделях с тях, така че смятам можеш да се успокоиш. Най-малко безсънните нощи, въпреки че второто ми дете беше много тихо, стопяват килограмите! :) :)
moni.sparrow
 
Мнения: 286
Регистриран на: 05 Ное 2013, 15:24

Re: Колко тежахте в последните месеци на бременността, а година след раждането?

Мнениеот Kremiliya » 17 Дек 2014, 15:35

Аз качих след като родих над 20кг. и още не мога да се отърва от тях. Стоенето вкъщи много ми пречи на мен и на волята. :roll: Но наистина и за масово виждам, че много жени пълнеят след раждането, тъй че май не съм единичен случай, каква е причината при останалите не мога да кажа. :roll:
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Колко тежахте в последните месеци на бременността, а година след раждането?

Мнениеот Lollipop » 06 Яну 2015, 10:45

Няма задължителни килограми за качване, така че не се плаши. Имам познати, които качиха по 30кг. имам познати, които са качили по 10-15. Горе долу до към 15-20кг. са нормалните са качване през бременността :)
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Колко тежахте в последните месеци на бременността, а година след раждането?

Мнениеот Slavena » 06 Яну 2015, 17:33

Тажах 95 кг когато отидох да раждам, забременях към 70 някъде :)
Slavena
 
Мнения: 957
Регистриран на: 10 Дек 2014, 16:45

Re: Колко тежахте в последните месеци на бременността, а година след раждането?

Мнениеот Ваня Стойчева » 07 Яну 2015, 18:16

И с двете бременности не качин никакви излишни килограми, около 15 после лесно ги свалях, но годинките накрая си направиха шега с мен и сега е времето, когато имам за сваляне. :mrgreen:
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Колко тежахте в последните месеци на бременността, а година след раждането?

Мнениеот rabotnata pchela » 09 Яну 2015, 16:22

Амиии последните дни на бременността тежах около 85кг. сега тежа повече.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Колко тежахте в последните месеци на бременността, а година след раждането?

Мнениеот Pipilota » 24 Фев 2015, 10:19

Тези бременности, аз бях 95 килограма, а после година след раждането - отново толкова. :)
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Колко тежахте в последните месеци на бременността, а година след раждането?

Мнениеот Snejna » 25 Фев 2015, 14:13

Понякога след бременността е трудно да се погрижим за фигурата и за килограмите си, но не е и невъзможна мисия, а и когато и да започнем да се грижим за фигурата си не е късно, важното е да сме стриктни, когато започнем, дори и да е 5 години след раждането.
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Колко тежахте в последните месеци на бременността, а година след раждането?

Мнениеот mix_twix » 14 Апр 2015, 11:11

Малко жени са като на снимката през последните месеци на бременността, но наистина след това сякаш напълняват още повече, може би защото тогава животът им се променя, до скоро са били на работа и с ангажименти, а вече ги чака стоене вкъщи и готвене на 10 вида кекс :)
Аватар
mix_twix
 
Мнения: 1181
Регистриран на: 18 Дек 2014, 10:56

Следваща

Назад към Бременност, раждане и майчинство

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron