Смятате ли, че е редно да бъдат заразявани мишки с рак, за да се намери най-доброто лечение за клиента?

Тук е мястото за вашия коментар за събитията от страната и чужбина!

Смятате ли, че е редно да бъдат заразявани мишки с рак, за да се намери най-доброто лечение за клиента?

Мнениеот moni.sparrow » 17 Дек 2014, 16:05

Вчера мисля, че видях една новина, която жестоко ме потресе! Вече ще може да онкоболни да плащат на частни клиники, които да заразяват (образно казано) мишки със същия вид рак, от който страда клиента, за да се намери "най-доброто" лекарство!

За мен е пълно безумие да се прави подобно нещо, :!: след като преди по-малко от две седмица излезе информация, че всъщност тестовете върху мишки,
index.jpg
index.jpg (5.68 KiB) Прегледано 796 пъти
независимо дали за фармацевтичната или козметичната индустрия са почти безпредметни, :idea: тъй като един и също препарат действа различно на нас и на мишките! :evil: :evil: :evil:

Много съм ядосана да си призная, още ми кипи отвътре, не само, че заради нас хората ще умират невинни създания, но и на всичкото отгоре, отново заради хората ще умират други, а първите ще забогатяват на гърба на онколболните :evil: :evil: :evil: :evil:
Бихте ли ми споделили вашето мнение, имам се за напълно нормален човек и не мога да си представя, че други уж толкова нормални, могат да предприемат такава практика! :!:
moni.sparrow
 
Мнения: 286
Регистриран на: 05 Ное 2013, 15:24

Re: Смятате ли, че е редно да бъдат заразявани мишки с рак, за да се намери най-доброто лечение за клиента?

Мнениеот Bambaa » 17 Дек 2014, 16:23

Има много нечестни неща и това е едно от тях, спрямо хората и животните, но не можем да ги съдим, както си държат и лекарствата за СПИН, например, така и за рак, хората са алчни! :| :( :(
Аватар
Bambaa
 
Мнения: 590
Регистриран на: 30 Апр 2014, 16:28

Re: Смятате ли, че е редно да бъдат заразявани мишки с рак, за да се намери най-доброто лечение за клиента?

Мнениеот Elica » 17 Дек 2014, 16:43

Раздвоено ми е мнението, от една страна... разбирам, всеки иска да се излекува, от друга обаче това съзнателно убийство и историята и идеята, че като си с пари всичко ти е позволено и си господар над животите е гнусно и ужасно, но разберете - разбирам отчаянието и желанието за живот. Последното, което си мисля е, че чисто практически - мишката и човешкия организъм строго индивидуално може и да не се повлияят и развият болестите по 100% идентичен начин, което малко сякаш обезсмисля заразяването. :roll:
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Смятате ли, че е редно да бъдат заразявани мишки с рак, за да се намери най-доброто лечение за клиента?

Мнениеот Локумът » 28 Юли 2017, 11:08

Че е кофти, кофти е, но благодарение на такива епскерименти са намерени начини за лечение на много заболявания. Иначе как щеше да стане това? Да се чака някой човек да се разболее, да се разбере причината, от там да се почнат различни експериментални лечения? Колко назад щяхме да сме още в медицината, ако не прибягваха хората до такива мерки? Може би още щяхме да страдаме от забоялвания, които вече са останали в миналото. Не че няма да си ги върнем стова антиваксърско движение.
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Смятате ли, че е редно да бъдат заразявани мишки с рак, за да се намери най-доброто лечение за клиента?

Мнениеот miron » 02 Авг 2017, 09:30

Колкото и да ни се вижда нехуманно, само това е начина да се търсят решения на редици проблеми и заболявания.
miron
 
Мнения: 668
Регистриран на: 22 Мар 2015, 11:01

Re: Смятате ли, че е редно да бъдат заразявани мишки с рак, за да се намери най-доброто лечение за клиента?

Мнениеот kikimoraa » 02 Авг 2017, 14:19

Това е единствения начин да се търсят лекарства и начини за спрявяне с онкозаболяванията. Иначе как може да се търси напредък?
kikimoraa
 
Мнения: 255
Регистриран на: 26 Мар 2017, 11:03

Re: Смятате ли, че е редно да бъдат заразявани мишки с рак, за да се намери най-доброто лечение за клиента?

Мнениеот Rali_hr » 02 Авг 2017, 14:51

Ами... търсят варианти хората да се излекуват. дали е морално или не, дали е правилно или не не мога да кажа, всеки цени страшно много живота си и когато усети, че го губи, начините да се справи с проблема губят граници.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Смятате ли, че е редно да бъдат заразявани мишки с рак, за да се намери най-доброто лечение за клиента?

Мнениеот Ива Тодорова » 04 Дек 2018, 16:10

Колкото и да звучи...жестоко, в името на медицината и новите открития са правени какви ли не жертви. Ако трябва да излекуваме едно дете от рак, дали ще ни е жал толкова за мишката? Мен - не. Има си пирамида и в природата, не случайно човекът е на върха й.
Аватар
Ива Тодорова
 
Мнения: 148
Регистриран на: 26 Окт 2018, 10:37

Re: Смятате ли, че е редно да бъдат заразявани мишки с рак, за да се намери най-доброто лечение за клиента?

Мнениеот Съни » 06 Дек 2018, 11:55

И аз мисля че в името на научните открития и напредъка в която и да е сфера, е нормално да има изпитания, опити и тем подобни. Имало е случаи, когато и самите учени са се подлагали на експерименти. Как иначе ще се откриват нови лекарства или каквото и да е?
Съни
 
Мнения: 114
Регистриран на: 22 Ное 2018, 10:23

Re: Смятате ли, че е редно да бъдат заразявани мишки с рак, за да се намери най-доброто лечение за клиента?

Мнениеот Тъжна Луна » 06 Дек 2018, 18:18

Локумът написа:Че е кофти, кофти е, но благодарение на такива епскерименти са намерени начини за лечение на много заболявания. Иначе как щеше да стане това? Да се чака някой човек да се разболее, да се разбере причината, от там да се почнат различни експериментални лечения? Колко назад щяхме да сме още в медицината, ако не прибягваха хората до такива мерки? Може би още щяхме да страдаме от забоялвания, които вече са останали в миналото. Не че няма да си ги върнем стова антиваксърско движение.

подкрепям горното мнение. Едно че мишките не се вместват в представата ми за милинко, сладинко и горкинко. Но не съм и почитател на създаването на разни животинки чиято роля е да бъдат опитни животни.. нещо като историята с норките ми напомня които се отглеждат заради кожите им.
Аватар
Тъжна Луна
 
Мнения: 262
Регистриран на: 23 Фев 2018, 13:11

Следваща

Назад към Актуални теми и новини

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта