За пръв път ще карам сноуборд, мога ли да мина без травми?

Състезания, актуални теми от света на спорта, спорта като здраве, забавни теми, полезни съвети

За пръв път ще карам сноуборд, мога ли да мина без травми?

Мнениеот ivoblinc » 17 Дек 2014, 17:41

Привет, спортяги :lol: :lol:

На 27 заминавам за Банско да карам сноуборд или поне да се уча да карам, защото се съмнявам да усвоя от раз :mrgreen: :mrgreen: Притеснявам се, понеже на 30-ти имам важна среща и не трябва в никакъв случай да я пропускам.
snowboard.jpg
snowboard.jpg (9.81 KiB) Прегледано 2331 пъти
Имам предвид, че за тези три дни се надявам да мина без травми и поне до някъде да съм усетил сноуборда :idea: Въпросът ми е възможно ли е това да стане, възможно ли е да се науча да карам сноуборд без да се озовавам в травматологията? :roll:

Предполагам, че има някои трикове, с които хората трябва да започват преди да се качат на сноуборда, за да се отърват без травми в края на почивката си! :roll: Какво можете да ми препоръчате, така че да се озова цял на срещата ми на 30-ти? :roll:
ivoblinc
 
Мнения: 223
Регистриран на: 23 Окт 2013, 12:28

Re: За пръв път ще карам сноуборд, мога ли да мина без травми?

Мнениеот valiopaf » 17 Дек 2014, 17:44

Брат, само да ти кажа, че единствения ми опит със ските продължи около 5 мин., в които точно три пъти щях да си счупя гръбнака и реших, че се искам цял :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: със сноуборда може и да е друго, не споря, ама не бих завторил май :D :D :D
valiopaf
 
Мнения: 92
Регистриран на: 05 Фев 2014, 13:30

Re: За пръв път ще карам сноуборд, мога ли да мина без травми?

Мнениеот mimeto90 » 17 Дек 2014, 17:58

В началото няма как има си доста падане, трябва да не мърдаш, за да не падаш, ама по-добре си вземете инструктор, за да ти е мирна главата, не че е някакъв гарант, ама са ти по-малко възможностите за качествено пребиване, май :roll: :D :D
mimeto90
 
Мнения: 449
Регистриран на: 18 Дек 2013, 13:15

Re: За пръв път ще карам сноуборд, мога ли да мина без травми?

Мнениеот Dominator » 17 Дек 2014, 18:45

Честно казано, силно се съмнявам да минеш без натъртвания поне, със ските се пада много, а със сноуборда не се става от земята :lol: Най-добрият съвет, който мога да ти дам е да се спускаш само по зелените писти, като първоначално пускаш само по почти равни места, за да разбереш как да завиваш и как да спираш, което е най-важното, тъй като нито си сам на пистата, нито пистата е безкрайна и права. Най-добре е наистина да заложиш на инструктор, като не е задължително да плащаш за това, все някой ще го е направил, просто се навъртай около тях и слушай :!: Дано всичко мине добре и се отървеш само с леки натъртвания!
Аватар
Dominator
 
Мнения: 49
Регистриран на: 15 Фев 2013, 14:15
Местоположение: Варна

Re: За пръв път ще карам сноуборд, мога ли да мина без травми?

Мнениеот Pipilota » 18 Дек 2014, 10:32

Какви са тези мечти, юнак без рана може ли? :) Малко този пост ми звучи като поговорката " който го е страх от мечки не ходи в гората" :Р :mrgreen:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: За пръв път ще карам сноуборд, мога ли да мина без травми?

Мнениеот Andrey » 19 Дек 2014, 15:40

Може и да не паднеш, седни на пейката и си сложи сноуборда под краката ;) Гарантирано ще ти се размине без травми! :)
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: За пръв път ще карам сноуборд, мога ли да мина без травми?

Мнениеот Kremiliya » 19 Дек 2014, 16:07

Моят мъж кара сноуборд, то не бяха стойки, то не беше екипи и все пак след 15 години накрая счупи крак, а вие питате как ще минете без травми? :mrgreen: :lol:
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: За пръв път ще карам сноуборд, мога ли да мина без травми?

Мнениеот Krum » 19 Дек 2014, 16:29

Ако ет е страх от наранявания все пак това е опасен спорт, вземи си шейна :mrgreen:
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: За пръв път ще карам сноуборд, мога ли да мина без травми?

Мнениеот Kremiliya » 19 Дек 2014, 18:10

Krum написа:Ако ет е страх от наранявания все пак това е опасен спорт, вземи си шейна :mrgreen:

Май това е най-доброто решение, ние сме така с мъжа ми, той на сноуборда ние с децата по шейните. :lol:
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: За пръв път ще карам сноуборд, мога ли да мина без травми?

Мнениеот silver933 » 21 Дек 2014, 11:36

Има ли как да стане това, ако внимаваш - бива, но да мислиш, че няма да паднеш ни веднъж.. а и там има учители, те по-лесно и по-правилно ще те научат на поза и всичко, ние тука колкото и да ти обясняваме за това на къде да ти е дупето няма да ти помогнем :mrgreen: :lol:
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Следваща

Назад към Спортни теми и коментари

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта