Какво правите с коледните дръвчета след като минат празниците?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Re: Какво правите с коледните дръвчета след като минат празниците?

Мнениеот S_Milenska » 22 Дек 2014, 11:19

Мнението ми вече клони към изкуствена елха, знам, че все пак за направата на една изкуствена елха се замърсява въздуха толкова, колкото ако се отсекат няколко елхи, което нали прави малко процеса безсмислен, но очаквам още много дълги години да празнувам Коледа със семейството си и смятам, че в един момент все ще си я "избия" тази елха. :) Харесах си една, 150 висока с бели връхчета, много красива ;)
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Какво правите с коледните дръвчета след като минат празниците?

Мнениеот Malina » 22 Дек 2014, 14:30

S_Milenska написа:Мнението ми вече клони към изкуствена елха, знам, че все пак за направата на една изкуствена елха се замърсява въздуха толкова, колкото ако се отсекат няколко елхи, което нали прави малко процеса безсмислен, но очаквам още много дълги години да празнувам Коледа със семейството си и смятам, че в един момент все ще си я "избия" тази елха. :) Харесах си една, 150 висока с бели връхчета, много красива ;)

Много добро решение, а и такива големи елхи внасят голям празничен уют :) Весели празници и занапред все по-еко! :)
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Какво правите с коледните дръвчета след като минат празниците?

Мнениеот S_Milenska » 22 Дек 2014, 17:21

Malina написа:
S_Milenska написа:Мнението ми вече клони към изкуствена елха, знам, че все пак за направата на една изкуствена елха се замърсява въздуха толкова, колкото ако се отсекат няколко елхи, което нали прави малко процеса безсмислен, но очаквам още много дълги години да празнувам Коледа със семейството си и смятам, че в един момент все ще си я "избия" тази елха. :) Харесах си една, 150 висока с бели връхчета, много красива ;)

Много добро решение, а и такива големи елхи внасят голям празничен уют :) Весели празници и занапред все по-еко! :)

Весели празници и на вас! Елхата ми не е много еко, но обясних, защо съм я избрала. Наистина се надявам, че скоро ще има добра организация както по света, тогава бих си купила коледно дръвче, ако знам, че ще бъде рециклирано :)
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Какво правите с коледните дръвчета след като минат празниците?

Мнениеот Burborino » 22 Дек 2014, 17:33

Аз съм с изкуствена елхичка от повече от десет години. Мъничка е и много кичеста. Някой ден когато имаме повече място искам да си взема и една голяма.
Някак ми е по-леко на душата, че няма да изхвърля мъртво дръвче в края на празниците.
Днес като излизах из центъра се ужасих от цените на елхичките... 20 лева най-евтините и то не много високи и малко хилавички.
What's it got in its nasty little pocketses, eh, my precious?
Аватар
Burborino
 
Мнения: 301
Регистриран на: 26 Ное 2014, 18:52
Местоположение: middle-earth

Re: Какво правите с коледните дръвчета след като минат празниците?

Мнениеот Lollipop » 22 Дек 2014, 17:36

Burborino написа:Аз съм с изкуствена елхичка от повече от десет години. Мъничка е и много кичеста. Някой ден когато имаме повече място искам да си взема и една голяма.
Някак ми е по-леко на душата, че няма да изхвърля мъртво дръвче в края на празниците.
Днес като излизах из центъра се ужасих от цените на елхичките... 20 лева най-евтините и то не много високи и малко хилавички.

защото напълно са на принципа ден година храни, ти представяш ли си тези дръвчета не се купуват, нали трябва да изкарат една прилична сума след празниците прекупвачите!
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Какво правите с коледните дръвчета след като минат празниците?

Мнениеот Rali_hr » 06 Яну 2015, 13:14

В някои зоопаркове ги събират за хранене на животните. То малко лицемерно ми се вижда цялото това суетене около коледните двърчета, а хората масово се топлят на дърва, тогата изхарчваме повече от 1 дръвче :)
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Какво правите с коледните дръвчета след като минат празниците?

Мнениеот Snejna » 07 Яну 2015, 16:17

Rali_hr написа:В някои зоопаркове ги събират за хранене на животните. То малко лицемерно ми се вижда цялото това суетене около коледните двърчета, а хората масово се топлят на дърва, тогата изхарчваме повече от 1 дръвче :)

И това го има, ние също не си купуваме естествена елха, но пък от друга страна се топлим на дърва..
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Какво правите с коледните дръвчета след като минат празниците?

Мнениеот Elica » 07 Яну 2015, 17:25

Тази година си взех в саксия дърво и го занесох на село, където на пролет ще го насадим :)
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Какво правите с коледните дръвчета след като минат празниците?

Мнениеот Malina » 14 Яну 2015, 16:53

Тази година пак около кошовете беше пълно с дръвчета... :|
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Какво правите с коледните дръвчета след като минат празниците?

Мнениеот Dust » 07 Дек 2018, 15:51

Изхвърляме ги, то какво друго да ги правим. Но за да не пълним контейнера, ги оставяме до него. Понякога братята роми според мен минават и ги взимат за огрев.
Dust
 
Мнения: 112
Регистриран на: 13 Ное 2018, 12:17

Предишна

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта