Каква промяна откривате във вагината си след раждането?

Отношенията между мъжа и жената, въпроси и проблеми по пикантни теми

Re: Каква промяна откривате във вагината си след раждането?

Мнениеот Pacienti » 06 Апр 2017, 17:50

Правилно си пита момичето, няма какво да се лъжем, настъпват промени. Ако се получат големи разкъсвания, промените са и естетически и физиологични. Индивидуално е, но това е мускулатура, която с времето отслабва. Какви са тези нови методи, знам, че се правят упражнения за стягане, точно заради изпускането.
Pacienti
 
Мнения: 1251
Регистриран на: 03 Апр 2014, 11:00

Re: Каква промяна откривате във вагината си след раждането?

Мнениеот qwerryyy » 07 Апр 2017, 11:09

Упражненията на Кегел са световноизвестни и признати в цял свят. Стягат се мускулите и се задържат за 5 секунди, после се отпускат и така няколко пъти на ден. С времето се увеличава времето на около 10 секунди и се почива 10 секунди. Имали страхотен ефект, но след много големи разкъсвания,надали ще може да помогнат само те.
Аватар
qwerryyy
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 24 Фев 2015, 21:03

Re: Каква промяна откривате във вагината си след раждането?

Мнениеот Gold » 07 Апр 2017, 14:18

Tези упражнения може и да имат някакъв ефект, но не ми се струват сигурно решение, камо ли ако е имало разкъсвания и други неприятни последствия. :???: Аз лично по-скоро бих била склонна към по-сигурен метод. Те и за гърдите като се отпуснат има какви ли не упражнения за стягане, ама намеси ли се гравитацията - ефект нулев. :cry: Момичета, четох, че днес било ден на здравето и хората работещи в здравната сфера - е хайде да са живи и здрави всички, които измислят и работят с какви ли не нови иновации като този лазер, та да се чувстваме нормални хора!
Gold
 
Мнения: 625
Регистриран на: 23 Мар 2015, 13:13

Re: Каква промяна откривате във вагината си след раждането?

Мнениеот Pipilota » 07 Апр 2017, 15:47

Gold при по-малки проблеми упражненията свършат чудеса, препоръчват се и при инконтиненция.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Каква промяна откривате във вагината си след раждането?

Мнениеот Gold » 11 Апр 2017, 16:31

Пипилота, най-вероятно е така за упражненията. Сигурно имат ефект при леки проблеми. Обаче ако има и други усложнения като натрупване на съединителна тъкан или е имало по-тежко раждане и шевове, е необходим друг вариант..

Pacienti, сега видях въпроса ти, не съм обърнала внимание. Новите методи са свързани с лазерно подмладяване, което възвръща напълно тонуса на влагалището. Ето информирай се по въпроса: https://medicaltime.bg/%D0%B2%D0%B0%D0% ... %81%D0%BA/ Ти изглежда си раждала, кога е било това? Не се ли стегнаха тъканите поне малко след време? :roll:
Gold
 
Мнения: 625
Регистриран на: 23 Мар 2015, 13:13

Re: Каква промяна откривате във вагината си след раждането?

Мнениеот rabotnata pchela » 11 Апр 2017, 21:36

При мен 8 години след раждането положението е същото, все по малко има нещо Много ми е странно, че все пак две места, защо едното да е свързано с изпускането на урина, ама мускулчета, какво ги правиш.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Каква промяна откривате във вагината си след раждането?

Мнениеот Gorica23 » 24 Апр 2017, 17:18

Това изпускане само при раждали жени ли се получава, или с възрастта може всички да почнем да се изпускаме?
Не се смейте, сериозно питам...
Gorica23
 
Мнения: 790
Регистриран на: 03 Апр 2014, 10:58

Re: Каква промяна откривате във вагината си след раждането?

Мнениеот Gold » 25 Апр 2017, 17:15

Горице след определена възраст са възможни проблеми с уретрата и съответно изпускане. А този лазер предотвратявал подобни бъдещи проблеми..
Gold
 
Мнения: 625
Регистриран на: 23 Мар 2015, 13:13

Re: Каква промяна откривате във вагината си след раждането?

Мнениеот rabotnata pchela » 26 Апр 2017, 12:36

Gorica23 написа:Това изпускане само при раждали жени ли се получава, или с възрастта може всички да почнем да се изпускаме?
Не се смейте, сериозно питам...

Може да се получи и при жени, които не са раждали изобщо. Може и на млади момичета да се случи. Това е проблем свързан най-често с отпуснати мускули в областта на таза. Много жени имат този проблем и не подозират, това не е изобщо усещане, че изпускаш урина. Ако нямате бяло течение, а вечерта усещате бельото си мокро и го виждате мокро, макар и малко, то честито, вие имате този проблем. Коремните преси се твърди, че помагат, както и упражненията на Кегел. Все пак това не е вагинален проблем, въпреки че се повдига в тази тема.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Каква промяна откривате във вагината си след раждането?

Мнениеот Gorica23 » 26 Апр 2017, 16:10

Сега ме притеснихте, дали да ходя на лекар за бяло течение, или имам този проблем... :shock:
Отдавах влажността на изпотяване!?
Gorica23
 
Мнения: 790
Регистриран на: 03 Апр 2014, 10:58

ПредишнаСледваща

Назад към Интимно

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта