Каква промяна откривате във вагината си след раждането?

Отношенията между мъжа и жената, въпроси и проблеми по пикантни теми

Re: Каква промяна откривате във вагината си след раждането?

Мнениеот annamaria » 29 Окт 2018, 16:18

Не ми се мисли как са се справяли например с интимни проблеми. Когато е нямало лекари, процедури и т н . Днес, когато има възможност затова не можем да си намираме причина да не посещаваме редовно лекар, особено когато става дума за женско здраве.
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

Re: Каква промяна откривате във вагината си след раждането?

Мнениеот Lisandra » 30 Окт 2018, 17:32

Pipilota написа:Абе на бабите ни хич не им е куцал секса, за тях това е бил единствения начин за забавление, затова са имали и по 10 деца :mrgreen:
Друг е въпроса с леченията ;)

Не забравяй, че възрастовата граница е била различна. Едно време ако момиче не е омъжено на 25 г. се е смятало за стара мома, а след 40-45 вече не знам дали са правили секс. За лечение предимно на народната медицина са се осланяли. Тук обаче коментираме, че доста жени на по-млади години даже имат проблем със задържането, което си е доста неприятно.
Lisandra
 
Мнения: 1119
Регистриран на: 09 Юли 2015, 12:58

Re: Каква промяна откривате във вагината си след раждането?

Мнениеот annamaria » 31 Окт 2018, 16:19

Не, просто не ми се мисли как е било едно време- при трайна липса на процедури за справяне с интимните проблеми въобще не мога да си представя нивото и на профилактика. Много млади жени със сигурност са страдали от изпускане, но като е нямало начин за лечение не знам доколко народната медицина е давала лек за това.
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

Re: Каква промяна откривате във вагината си след раждането?

Мнениеот Pacienti » 31 Окт 2018, 17:23

Ами, във Версай още се усеща аромата на урина. Едно време са го правили навсякъде, затова и е било пълно с венерически болести, сифилиса е бил често срещан.
Интимната култура и хигиена е била на много ниско ниво. Притеснителното е, че и сега, въпреки целия напредък на медицината, се дискутира дали жените да се подлагаме на процедури и терапии, които помагат.
Pacienti
 
Мнения: 1251
Регистриран на: 03 Апр 2014, 11:00

Re: Каква промяна откривате във вагината си след раждането?

Мнениеот Tinki » 01 Ное 2018, 15:54

Дискутираме го, защото все още има жени които подценяват значението на профилактиката когато става въпрос за интимно здраве. Все още има жени които посещават АГ, когато налице е вече проблем. Не ми се мисли какво става положението, ако една жена е в менопауза и не посещава редовно гинеколога си.
Tinki
 
Мнения: 602
Регистриран на: 15 Яну 2015, 11:39

Re: Каква промяна откривате във вагината си след раждането?

Мнениеот Pacienti » 02 Ное 2018, 17:38

Tinki написа:Дискутираме го, защото все още има жени които подценяват значението на профилактиката когато става въпрос за интимно здраве. Все още има жени които посещават АГ, когато налице е вече проблем. Не ми се мисли какво става положението, ако една жена е в менопауза и не посещава редовно гинеколога си.

Менопаузата е нещо ужасно. При приятелка я предизвикаха медикаментозно заради тежко заболяване. Много е гадно.
Pacienti
 
Мнения: 1251
Регистриран на: 03 Апр 2014, 11:00

Re: Каква промяна откривате във вагината си след раждането?

Мнениеот annamaria » 05 Ное 2018, 15:54

Защо са и предизвикали менопауза? За пръв път чувам за подобно нещо. Чувала съм за хормонални терапии, но не и да ти предизвикат менопаузата. Доктор Димитров скоро няма ли да има онлайн консултация, че да го питам?
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

Re: Каква промяна откривате във вагината си след раждането?

Мнениеот Lisandra » 05 Ное 2018, 16:51

Аз знам, че при ракови заболявания се предизвиква менопауза. Дано случаят да не е такъв. От друга страна лазера помага и при жени в такова състояние.
annamaria, виж на страницата им, той май дава редовно консултации.
Lisandra
 
Мнения: 1119
Регистриран на: 09 Юли 2015, 12:58

Re: Каква промяна откривате във вагината си след раждането?

Мнениеот Pacienti » 07 Ное 2018, 17:14

annamaria написа:Защо са и предизвикали менопауза? За пръв път чувам за подобно нещо. Чувала съм за хормонални терапии, но не и да ти предизвикат менопаузата. Доктор Димитров скоро няма ли да има онлайн консултация, че да го питам?

За съжаление заради рак на гърдата, медикаментозно и предизвикаха менопауза.
Pacienti
 
Мнения: 1251
Регистриран на: 03 Апр 2014, 11:00

Re: Каква промяна откривате във вагината си след раждането?

Мнениеот nefertiti » 07 Ное 2018, 17:22

Pacienti написа:
annamaria написа:Защо са и предизвикали менопауза? За пръв път чувам за подобно нещо. Чувала съм за хормонални терапии, но не и да ти предизвикат менопаузата. Доктор Димитров скоро няма ли да има онлайн консултация, че да го питам?

За съжаление заради рак на гърдата, медикаментозно и предизвикаха менопауза.

Ей, това направо е ужасно! С какво помага менопаузата при раково болна?
nefertiti
 
Мнения: 1333
Регистриран на: 01 Фев 2016, 15:10

ПредишнаСледваща

Назад към Интимно

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта