Каква промяна откривате във вагината си след раждането?

Отношенията между мъжа и жената, въпроси и проблеми по пикантни теми

Re: Каква промяна откривате във вагината си след раждането?

Мнениеот annamaria » 08 Ное 2018, 13:05

И на мен ми е трудно да си обясна каква е връзката. Да предизвикаш менопауза? Аз дори съм чувала, че се назначава хормонална терапия, но не и едва ли не да ти спрат умишлено производството на хормони. :roll:
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

Re: Каква промяна откривате във вагината си след раждането?

Мнениеот tinkerbell » 08 Ное 2018, 18:26

annamaria написа:И на мен ми е трудно да си обясна каква е връзката. Да предизвикаш менопауза? Аз дори съм чувала, че се назначава хормонална терапия, но не и едва ли не да ти спрат умишлено производството на хормони. :roll:

Определени видове ракови заболявания така да се каже се хранят от тези хормони и затова част от лечението е предизвикване на изкуствена менопауза. При тези случаи терапията с лазера Мона Лиза много помагал.
Аватар
tinkerbell
 
Мнения: 606
Регистриран на: 05 Фев 2016, 18:46

Re: Каква промяна откривате във вагината си след раждането?

Мнениеот annamaria » 09 Ное 2018, 11:16

Сега разбирам вече. И може би терапията с лазера подпомага да се стегнат тъканите и да се подържа влажността, заради намаленото количество хормони. Но може би ще са нужни повече от три процедури?
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

Re: Каква промяна откривате във вагината си след раждането?

Мнениеот Tinki » 12 Ное 2018, 15:36

Твърде вероятно е да се налагат повечко процедури Мона Лиза , когато жената е в менопауза. Принципно се води за достатъчно три процедури и след това подържащи, но може и повечко сигурно.
Tinki
 
Мнения: 602
Регистриран на: 15 Яну 2015, 11:39

Re: Каква промяна откривате във вагината си след раждането?

Мнениеот Lisandra » 12 Ное 2018, 18:05

tinkerbell написа:
annamaria написа:И на мен ми е трудно да си обясна каква е връзката. Да предизвикаш менопауза? Аз дори съм чувала, че се назначава хормонална терапия, но не и едва ли не да ти спрат умишлено производството на хормони. :roll:

Определени видове ракови заболявания така да се каже се хранят от тези хормони и затова част от лечението е предизвикване на изкуствена менопауза. При тези случаи терапията с лазера Мона Лиза много помагал.

В какъв смисъл помага? За по-лесно преодоляване на менопаузата ли?
Lisandra
 
Мнения: 1119
Регистриран на: 09 Юли 2015, 12:58

Re: Каква промяна откривате във вагината си след раждането?

Мнениеот Pacienti » 14 Ное 2018, 18:58

Лисандра, при менопауза, независимо дали е предизвикана изкуствено или не, се губи еластичността на влагалището, получава се сухота и не рядко се стига до инконтиненция.
За всички тези меко казано неприятни симптоми терапията с лазера Мона Лиза е изключително полезна.
Pacienti
 
Мнения: 1251
Регистриран на: 03 Апр 2014, 11:00

Re: Каква промяна откривате във вагината си след раждането?

Мнениеот tinkerbell » 15 Ное 2018, 18:30

Pacienti написа:Лисандра, при менопауза, независимо дали е предизвикана изкуствено или не, се губи еластичността на влагалището, получава се сухота и не рядко се стига до инконтиненция.
За всички тези меко казано неприятни симптоми терапията с лазера Мона Лиза е изключително полезна.


Това с еластичността и сухотата може да се получи и при млада жена, след раждане. Даже има такава тема във форума.
Аватар
tinkerbell
 
Мнения: 606
Регистриран на: 05 Фев 2016, 18:46

Re: Каква промяна откривате във вагината си след раждането?

Мнениеот annamaria » 16 Ное 2018, 12:49

Естествено, че това може да се превъне и в проблем на млади раждали жени. Никоя не е застрахована от травматични раждания, които да доведат до последствията- сухота и загуба на еластичност. Но за щастие нещата са поправими.
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

Re: Каква промяна откривате във вагината си след раждането?

Мнениеот Lisandra » 16 Ное 2018, 17:41

tinkerbell написа:
Pacienti написа:Лисандра, при менопауза, независимо дали е предизвикана изкуствено или не, се губи еластичността на влагалището, получава се сухота и не рядко се стига до инконтиненция.
За всички тези меко казано неприятни симптоми терапията с лазера Мона Лиза е изключително полезна.


Това с еластичността и сухотата може да се получи и при млада жена, след раждане. Даже има такава тема във форума.

Проблема при тях са сратванията следствие на разкъсвания по време на раждане. Виж ако има сухота, това е сигнал за хормонален проблем.
Lisandra
 
Мнения: 1119
Регистриран на: 09 Юли 2015, 12:58

Re: Каква промяна откривате във вагината си след раждането?

Мнениеот nefertiti » 19 Ное 2018, 17:58

Lisandra написа:
tinkerbell написа:
Pacienti написа:Лисандра, при менопауза, независимо дали е предизвикана изкуствено или не, се губи еластичността на влагалището, получава се сухота и не рядко се стига до инконтиненция.
За всички тези меко казано неприятни симптоми терапията с лазера Мона Лиза е изключително полезна.


Това с еластичността и сухотата може да се получи и при млада жена, след раждане. Даже има такава тема във форума.

Проблема при тях са сратванията следствие на разкъсвания по време на раждане. Виж ако има сухота, това е сигнал за хормонален проблем.

Не е задължително, има жени, които са по-сухи и използват лубриканти.
Ако е здравословен проблема, тогава се взимат мерки.
nefertiti
 
Мнения: 1333
Регистриран на: 01 Фев 2016, 15:10

ПредишнаСледваща

Назад към Интимно

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта