Схванат врат, как мога да го раздвижа и какви упражнения да правя, така че да не се повтаря?

Бягане, упражнения у дома, поддържане на формата, аеробика, плуване, кардио тренировки, други спортове

Схванат врат, как мога да го раздвижа и какви упражнения да правя, така че да не се повтаря?

Мнениеот red_eyes » 19 Дек 2014, 17:38

Преди два дни се събуждам и всичко е нормално. След около 2 минути, осъзнавам, че може и да съм се успала, обръщам наляво главата си и невероятна болка във врата :evil: :evil: :evil: :evil:

Сега не зная как да го раздвижа правилно така че да не го сецна или там както се казва, просто ми се е случвало веднъж и след това бях на инжекции известно време! :|

Имате ли идея как да го раздвижа и какви упражнения могат да се правят, :? за да не се потретва това повече. Ако на 90 градуса, по принцип що-годе мога да се обръщам наляво и дясно, то в момента градусите за 45, а и проблемът не е само във врата, :idea: а болката слиза и по-надолу като на тази снимка
nekpijn.jpg
nekpijn.jpg (38.97 KiB) Прегледано 3292 пъти
Много се надявам да не се стига отново до инжекции, а да може спокойно да го раздвижа и да правя, ако се налага всекидневно някакви упражнения, с които да го раздвижвам и да не се стига пак до тук :idea: :|
Аватар
red_eyes
 
Мнения: 487
Регистриран на: 18 Дек 2013, 16:12

Re: Схванат врат, как мога да го раздвижа и какви упражнения да правя, така че да не се повтаря?

Мнениеот Fancy » 19 Дек 2014, 17:44

И аз съм се схващала зле, но смятам, че ако няма причина като засегнати нерви, по-скоро причината е в настинка :idea: иначе малко масажче да се загрее и след това на където и да го раздвижиш, няма да сбъркаш, според мен!
Fancy
 
Мнения: 497
Регистриран на: 19 Окт 2013, 11:25

Re: Схванат врат, как мога да го раздвижа и какви упражнения да правя, така че да не се повтаря?

Мнениеот Ваня Стойчева » 19 Дек 2014, 17:51

Fancy написа:И аз съм се схващала зле, но смятам, че ако няма причина като засегнати нерви, по-скоро причината е в настинка :idea: иначе малко масажче да се загрее и след това на където и да го раздвижиш, няма да сбъркаш, според мен!

И да не стоиш на течение!: )
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Схванат врат, как мога да го раздвижа и какви упражнения да правя, така че да не се повтаря?

Мнениеот silver933 » 21 Дек 2014, 11:38

Най-често това се случва при настинка или неудобна възглавница, така че внимавайте с тези неща.
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Схванат врат, как мога да го раздвижа и какви упражнения да правя, така че да не се повтаря?

Мнениеот rabotnata pchela » 10 Фев 2015, 16:15

Редовно ме боли врата и се схваща, карам мъжа да ме разтрива, но пък много ме боли, направо си мисля, че спасение няма :(
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Схванат врат, как мога да го раздвижа и какви упражнения да правя, така че да не се повтаря?

Мнениеот Elica » 10 Фев 2015, 17:13

Хич не е готино да ти се схваща врата, за съжаление :(
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Схванат врат, как мога да го раздвижа и какви упражнения да правя, така че да не се повтаря?

Мнениеот Slavena » 10 Фев 2015, 17:27

аз си радвижвам врата и пратя въртеливи движения, действа ми супер добре ;)
Slavena
 
Мнения: 957
Регистриран на: 10 Дек 2014, 16:45

Re: Схванат врат, как мога да го раздвижа и какви упражнения да правя, така че да не се повтаря?

Мнениеот Mon_ton » 11 Фев 2015, 15:15

Упражненията наистина помагат и засилват циркулацията на кръвта във врата, а именно от това се нуждаем, когато сме се схванали, но вярно е, че е болезнено, особено ако схващането е по-сериозно!
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Схванат врат, как мога да го раздвижа и какви упражнения да правя, така че да не се повтаря?

Мнениеот annydance » 08 Юли 2015, 14:51

Mon_ton написа:Упражненията наистина помагат и засилват циркулацията на кръвта във врата, а именно от това се нуждаем, когато сме се схванали, но вярно е, че е болезнено, особено ако схващането е по-сериозно!

Донякъде е така, но си мисля, че от друга страна това може да е опасно, трябва в такива ситуации при лекар направо, естествено не при всяко схващане, но при по-сериозните... задълже!
annydance
 
Мнения: 445
Регистриран на: 06 Ное 2013, 14:13

Re: Схванат врат, как мога да го раздвижа и какви упражнения да правя, така че да не се повтаря?

Мнениеот silver933 » 09 Юли 2015, 10:44

Най-малкото ако спите с мокра глава и хубаво ви подгизне възглавницата и има малко течение нормално на другия ден да сте се схванали.
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Следваща

Назад към Фитнес и кардио активност

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron