Няколко съвета: как да се предпазим от преяждане по празниците!

Супер храни, здравословно пазаруване, качествени и полезни продукти, начин на хранене

Re: Няколко съвета: как да се предпазим от преяждане по празниците!

Мнениеот Lollipop » 21 Дек 2014, 19:05

Ваня Стойчева написа:Много е лесно, просто си сипете в голяма чиния една порция от всичко, което искате, така като видите огромната чиния пред себе си е малко вероятно да изядете всичко или да се решите да си сипете допълнително!

Аз съм чувала, че точно това е начина, по който хората на диета трябва да се пазят от преяждане, а не често да си сипват по малко, една голяма порция и толкова ;)
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Няколко съвета: как да се предпазим от преяждане по празниците!

Мнениеот Pipilota » 22 Дек 2014, 10:12

Сами сме виновни, като започнем да слагаме от всичко по много и няма как да не се освиним. И аз наблягам на по-малки количества, а не да е затрупана масата, да му се вижда края, че да не преяждаме и да се оригаме после 2 дена. :evil:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Няколко съвета: как да се предпазим от преяждане по празниците!

Мнениеот S_Milenska » 22 Дек 2014, 11:19

rabotnata pchela написа:И аз се включвам към салатата - задължително за всеки салата, но първо салата, после основното, а не всичко натрупано заедно, така рискуваме салатата да остане и изобщо да не стигнем до нея, след като се наядем жестоко :)

Не ми е дошло на ум да разделя по този начин храната, аз слагам всичко на масата и всеки да си взема това, което иска, но е хитър трик салатата :))
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Няколко съвета: как да се предпазим от преяждане по празниците!

Мнениеот Malina » 22 Дек 2014, 14:36

S_Milenska написа:
rabotnata pchela написа:И аз се включвам към салатата - задължително за всеки салата, но първо салата, после основното, а не всичко натрупано заедно, така рискуваме салатата да остане и изобщо да не стигнем до нея, след като се наядем жестоко :)

Не ми е дошло на ум да разделя по този начин храната, аз слагам всичко на масата и всеки да си взема това, което иска, но е хитър трик салатата :))

Тя да не е тази пуста лакомия няма да е трудно... обаче.. уви! :)
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Няколко съвета: как да се предпазим от преяждане по празниците!

Мнениеот Elica » 22 Дек 2014, 14:44

Ваня Стойчева написа:Много е лесно, просто си сипете в голяма чиния една порция от всичко, което искате, така като видите огромната чиния пред себе си е малко вероятно да изядете всичко или да се решите да си сипете допълнително!

Звучи лесно, но мама е склонна да ми даде голяма чиния колкото поднос :mrgreen: А и като мина през бабите на Коледа по обяд и 3кг отгоре не ми мърдат!
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Няколко съвета: как да се предпазим от преяждане по празниците!

Мнениеот Anka » 22 Дек 2014, 14:57

Elica написа:Звучи лесно, но мама е склонна да ми даде голяма чиния колкото поднос :mrgreen: А и като мина през бабите на Коледа по обяд и 3кг отгоре не ми мърдат!

Нали знаеш, че за бабите си винаги сме слаби и гладни! :mrgreen: Иначе аз много внимавам де, глезя се малко, гледам да празнувам със семейството на приятеля ми, че там ме хваща срам да изям целия свят :lol:
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Няколко съвета: как да се предпазим от преяждане по празниците!

Мнениеот Krum » 22 Дек 2014, 15:42

Да не ви отчайвам, но спасение няма ;) Иначе сега много можем да си напишем тука, та да не ядем, да не пием много, обаче уви, след 2 дена точно за 24-ти всички ще сте забравили :mrgreen:
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Няколко съвета: как да се предпазим от преяждане по празниците!

Мнениеот Snejna » 22 Дек 2014, 17:02

Ние хем искаме да си хапнем от всичко, хем да ни мине накрая с лъжичка зехтин, е няма как да стане. Ако ще сядаме на масата с желание да изядем цялата софра няма как да не преядем, колкото и съвети да прочетем.
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Няколко съвета: как да се предпазим от преяждане по празниците!

Мнениеот Burborino » 22 Дек 2014, 17:08

Krum написа:Да не ви отчайвам, но спасение няма ;) Иначе сега много можем да си напишем тука, та да не ядем, да не пием много, обаче уви, след 2 дена точно за 24-ти всички ще сте забравили :mrgreen:


вярно е :mrgreen: Това е просто защото сме си свикнали да си хапваме по празниците и някак е трудно да се опазиш. Дори по една хапка да си хапнеш от всичко пак накрая ще ти стане тежко. :lol: :lol: :lol: Аз съм предвидила след Нова Година диета :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: само като си спомня колко пъти ровичках в кутиите с коледни сладкиши докато ги разпратя по колети сигурно съм качила поне 1-2 кила :lol:
What's it got in its nasty little pocketses, eh, my precious?
Аватар
Burborino
 
Мнения: 301
Регистриран на: 26 Ное 2014, 18:52
Местоположение: middle-earth

Re: Няколко съвета: как да се предпазим от преяждане по празниците!

Мнениеот S_Milenska » 22 Дек 2014, 17:18

Burborino написа:
Krum написа:Да не ви отчайвам, но спасение няма ;) Иначе сега много можем да си напишем тука, та да не ядем, да не пием много, обаче уви, след 2 дена точно за 24-ти всички ще сте забравили :mrgreen:


вярно е :mrgreen: Това е просто защото сме си свикнали да си хапваме по празниците и някак е трудно да се опазиш. Дори по една хапка да си хапнеш от всичко пак накрая ще ти стане тежко. :lol: :lol: :lol: Аз съм предвидила след Нова Година диета :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: само като си спомня колко пъти ровичках в кутиите с коледни сладкиши докато ги разпратя по колети сигурно съм качила поне 1-2 кила :lol:

Е хубава работа, то това е най-голямата грешка де, която правим ние жените или целия ден нищо не ядем и накрая се хвърлим върху масата и изяждаме света, или друг вариант - ядем целия ден, докато готвим и вечерта сядаме на масата редом с всички. Резултата е - диета след нова година. :mrgreen:
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

ПредишнаСледваща

Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта