Няколко съвета: как да се предпазим от преяждане по празниците!

Супер храни, здравословно пазаруване, качествени и полезни продукти, начин на хранене

Няколко съвета: как да се предпазим от преяждане по празниците!

Мнениеот S_Milenska » 21 Дек 2014, 14:29

Вече е 21 декември и започнахме с коледните покупки и то най-вече на храна. Дори приятелки пълнят кутии с коледни меденки и аз започнах да си представям ей такива трапези, че и по-пищни! :D

000802_c569_0065_csls.jpg
000802_c569_0065_csls.jpg (63.05 KiB) Прегледано 732 пъти

Обаче като си спомня сега какво следва - преяждане, празници, ядене по 15 часа на ден, пиене и после толкова много неща следват - киселини, болки в стомаха, трудно спане... :geek: :mrgreen:
Вие как се справяте с преяждането по празници? Имате ли някакви правила, които спазвате, задължително ли изяждате всичко в чинията и хапвате ли от всичко по масата? Давайте съвети как да се спасим от преяждането, за да не се налага да връщаме кантара с 5кг и да сядаме на масата. :mrgreen:

Аз уж всяка година си казвам, че този път ще е различно и накрая пак се оказва, че не съм спряла да ям от всичко и то по много, моля ви помагайте! :cry:
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Няколко съвета: как да се предпазим от преяждане по празниците!

Мнениеот Rali_hr » 21 Дек 2014, 14:58

Аз също колкото го обичам, толкова го и мразя това време от годината :mrgreen:
Затова започнах винаги да си хапвам първо салата и да избягвам да пия вода и да замезвам, сядам, хапвам и приключвам, така наистина ограничавам храненето и се превръща в малко по-обилна обикновена вечер :) Успех!
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Няколко съвета: как да се предпазим от преяждане по празниците!

Мнениеот Snejna » 21 Дек 2014, 15:12

Аз винаги си мисля "положително": Какво ме чака след като преям - тежест, ще ми е лошо, ще ми е некомфортно. С други думи мисля за най-лошото, което може да ми се случи, когато преям зверски. :mrgreen: :lol: И внимавам много, гледам винаги да има разнообразни салати и пресни плодове, така поне мога да се заситя с тях, а те са по-малко зло, също се старая основното и тежкото да бъде едно - т.е. не правя сарми, чушки, пържоли, едно основно и повече салати. :roll:
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Няколко съвета: как да се предпазим от преяждане по празниците!

Мнениеот Andrey » 21 Дек 2014, 15:36

Те нещата главно тръгват от там какво има за ядене, наистина като е много разнообразно и все тежки храни няма как да не преядем и като сложим и обилно количество алкохол, накрая може да се озовем в болница. Аз от както живея сам започнах аз да каня родителите си на Коледа у дома, вместо да ходя у тях. Знам, че майка ми винаги ще се появи с баница на вратата, затова аз правя лека вечеря - пилешко със зеленчуци, лека разядка с извара, а за мезе слагам по малко от всичко, а десерт пропускам. Алкохола са 2 бутилки вино, които делим 5 човека, накрая всички си тръгват в добро състояние и на следващия ден не са като трупове. Празника е да се съберем и да се видим, да споделим специалния ден, не да се наядем като за последно! :roll:
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Няколко съвета: как да се предпазим от преяждане по празниците!

Мнениеот rabotnata pchela » 21 Дек 2014, 17:07

И аз се включвам към салатата - задължително за всеки салата, но първо салата, после основното, а не всичко натрупано заедно, така рискуваме салатата да остане и изобщо да не стигнем до нея, след като се наядем жестоко :)
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Няколко съвета: как да се предпазим от преяждане по празниците!

Мнениеот Mon_ton » 21 Дек 2014, 17:22

Колкото и съвети да чета, колкото и често да си казвам как точно трябва да постъпя, когато се наредят масите не мога да устоя, всичко е толкова вкусно, а има неща, които ям само по Коледа, как да не им се наситя? После вярно, че пъхтя 2 дена.... :lol:
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Няколко съвета: как да се предпазим от преяждане по празниците!

Мнениеот Elica » 21 Дек 2014, 17:54

Mon_ton написа:Колкото и съвети да чета, колкото и често да си казвам как точно трябва да постъпя, когато се наредят масите не мога да устоя, всичко е толкова вкусно, а има неща, които ям само по Коледа, как да не им се наситя? После вярно, че пъхтя 2 дена.... :lol:

Същата съм! Много ям, не търпя граници, ужасна съм... може ли толкова много да ям по тези празници и сега отново престоят..
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Няколко съвета: как да се предпазим от преяждане по празниците!

Мнениеот Malina » 21 Дек 2014, 18:13

Аз все казвам, че съм на диета и така внимавам, почвам диета на 23-ти, че първите дни да съм надъхана, но наистина не се получава. Трябва желязна воля за да се справим с всичкото това ядене. Май го правим и повече да се покажем в кулинарните групи във фейсбук :lol:
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Няколко съвета: как да се предпазим от преяждане по празниците!

Мнениеот Slavena » 21 Дек 2014, 18:30

Готвя по малко, колкото да си вземем по 1-2 а не да има изобилие така или иначе се хапва от всичко.
Slavena
 
Мнения: 957
Регистриран на: 10 Дек 2014, 16:45

Re: Няколко съвета: как да се предпазим от преяждане по празниците!

Мнениеот Ваня Стойчева » 21 Дек 2014, 18:57

Много е лесно, просто си сипете в голяма чиния една порция от всичко, което искате, така като видите огромната чиния пред себе си е малко вероятно да изядете всичко или да се решите да си сипете допълнително!
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Следваща

Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта