Използвате ли ракията за лечение, дайте предложения!

Тайни семейни рецепти за здраве и красота - как да бъдем в полза на другите.

Re: Използвате ли ракията за лечение, дайте предложения!

Мнениеот Ваня Стойчева » 12 Авг 2015, 15:02

Не мисля, че има проблеми да се прави масаж с ракия това е изпитан начин за лечение от години, аз лично използвам ако ми се схване някой мускул добре ме отпуска точно такъв тип разтривка.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Използвате ли ракията за лечение, дайте предложения!

Мнениеот Lili_pili » 12 Авг 2015, 15:32

това не се ли прави с ракия и аспирин за сваляне на темапература?
Когато едно нещо се случи един път, не е задължително да се повтори, но случи ли се два пъти, то със сигурност ще има и трети път.
Аватар
Lili_pili
 
Мнения: 923
Регистриран на: 09 Яну 2015, 09:56

Re: Използвате ли ракията за лечение, дайте предложения!

Мнениеот dinkog » 12 Авг 2015, 16:41

Lili_pili написа:това не се ли прави с ракия и аспирин за сваляне на темапература?

Това е ужасно, аз толкова зле се чувствам след такъв масаж, толкова гадно ми стана веднъж са ми го правили направо щях да умра след това температура ми удари тавана, истински ад!
Аватар
dinkog
 
Мнения: 611
Регистриран на: 21 Мар 2015, 11:37

Re: Използвате ли ракията за лечение, дайте предложения!

Мнениеот Monika_Spasova » 12 Авг 2015, 17:00

Не бих я използвала освен за някакви по-безопасни неща, не бих се разтривала от глава до пети.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Използвате ли ракията за лечение, дайте предложения!

Мнениеот mihaella » 17 Авг 2015, 15:26

Monika_Spasova написа:Не бих я използвала освен за някакви по-безопасни неща, не бих се разтривала от глава до пети.

Не зная дали е опасно, как тогава едно време са лекували нашите родители по този начин и ето виждаш ги здрави и прави хора... :roll:
mihaella
 
Мнения: 77
Регистриран на: 19 Юни 2014, 19:00

Re: Използвате ли ракията за лечение, дайте предложения!

Мнениеот MGB » 27 Авг 2015, 15:44

Lili_pili написа:това не се ли прави с ракия и аспирин за сваляне на темапература?

абе хапчета с ракия май е най-лошата комбинация - или едното, или другото
MGB
 
Мнения: 438
Регистриран на: 09 Апр 2014, 14:24

Re: Използвате ли ракията за лечение, дайте предложения!

Мнениеот Monika_Spasova » 28 Авг 2015, 10:30

Да, точно въпрпосната разтривка е със стрито хапче аспирин смесено с ракия и така се масажирали хората. За мен е лудост!
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Използвате ли ракията за лечение, дайте предложения!

Мнениеот Pipilota » 28 Авг 2015, 16:56

На времето хората не са имали много опции за сваляне на темппература и лечение, затова са смятали, че изпотяването помага при сваляне на температурата, което е така разбира се, но не става с лошо, използвали са ракията с тази цел и за сгряване, когато не е имало с какво друго, ние сега като се намръзнем се къпем и си лягаме, а преди бани е нямало!
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Използвате ли ракията за лечение, дайте предложения!

Мнениеот Kremiliya » 15 Сеп 2015, 15:21

Pipilota написа:На времето хората не са имали много опции за сваляне на темппература и лечение, затова са смятали, че изпотяването помага при сваляне на температурата, което е така разбира се, но не става с лошо, използвали са ракията с тази цел и за сгряване, когато не е имало с какво друго, ние сега като се намръзнем се къпем и си лягаме, а преди бани е нямало!

Да, но сега да се използва за това е безумие, може да се навреди адски много особено на малки деца, има такива натравяния с ракия, безсмсилено е.
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Използвате ли ракията за лечение, дайте предложения!

Мнениеот dinkog » 26 Ное 2015, 17:06

mihaella написа:
Monika_Spasova написа:Не бих я използвала освен за някакви по-безопасни неща, не бих се разтривала от глава до пети.

Не зная дали е опасно, как тогава едно време са лекували нашите родители по този начин и ето виждаш ги здрави и прави хора... :roll:
Те вярно, че са нямали големи опции, но и хич не са мислили дали няма да има някакъв лош ефект върху някой..
Аватар
dinkog
 
Мнения: 611
Регистриран на: 21 Мар 2015, 11:37

ПредишнаСледваща

Назад към Домашен лекар

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта